ycipk-8jcx4i

Dawka witamin dla całej rodziny. Sprzęt, którego z chęcią użyjesz

Każdy z nas chce jak najdłużej cieszyć się dobrą formą. Jednym ze sposobów na dobre samopoczucie jest zdrowe odżywianie, które zapewnia naszemu organizmowi potrzebne witaminy i mikroelementy. Wypróbuj sokowirówkę, dzięki której na co dzień będziesz cieszyć się szklanką pełną zdrowia i słońca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zacznij dzień od szklanki soku
Zacznij dzień od szklanki soku (iStock.com)
ycipk-8jcx4i

Zacznij dzień z domowym sokiem

Sklepowe półki wypełnione są niezliczoną ilością napojów, nektarów i soków w przeróżnych smakach i kombinacjach. Miłośnicy zdrowego odżywiania wiedzą jednak, że wybór naprawdę zdrowego napoju wymaga sporo cierpliwości i wiedzy. Zamiast pić takie, co do których jakości nie jesteśmy pewni, i częstować nimi naszych najbliższych, warto rozpocząć swoją przygodę z samodzielnym robieniem soków. Sokowirówka to nieoceniony sprzęt w domu, który przez długie lata zapewni twojej rodzinie dawkę witamin zawartą w niepozornej szklance domowego doku.

ycipk-8jcx4i

Nie bez powodu o poranku lubimy sięgać po świeży sok - szklanka płynu wyciśniętego z owoców szybko pobudza nas do życia i sprawia, że czujemy się gotowi na wyzwania całego dnia. Wystarczy garść owoców, by poczuć się pobudzonym i gotowym do działania jak po najlepszej kawie. Wbrew pozorom sokowirówka nie zajmuje dużo miejsca, jej mycie nie wymaga ogromnej ilości czasu, a dobrze dobrana do naszych oczekiwań będzie służyć przez wiele wypełnionych owocami i warzywami sezonów.

Fotolia
Podziel się

Jak działa mechanizm domowej sokowirówki?

ycipk-8jcx4i

W większości restauracji i kawiarni możemy zamówić sok ze świeżych owoców, który najczęściej przygotowywany jest chwilę przed tym, jak trafi w nasze ręce. Gastronomiczny sprzęt, dzięki któremu możemy skosztować soku podczas wypadu na miasto, ma spore rozmiary i mieści się na blacie w profesjonalnej i przystosowanej do takich gabarytów kuchni. W domowych warunkach nie każdy ma jednak miejsce, by z takowej korzystać. Na szczęście w sklepach możemy znaleźć o wiele mniejsze i poręczniejsze sokowirówki, które poradzą sobie z naszym zapotrzebowaniem.

Sokowirówka pozwala na uzyskanie dużej ilości soku w krótkim czasie. Główny mechanizm sokowirówki stanowi metalowe sito posiadające na dnie małe ostrza, które ścierają wrzucone warzywa i owoce na gładką masę. Jego szybkie obroty skutecznie oddzielają pulpę od soku, który wyprowadzany jest do specjalnego pojemnika na zewnątrz mechanizmu. Z niego nalewamy gotowy sok do szklanek, a pulpę możemy wykorzystać do smoothie, ciasta czy placków.

ycipk-8jcx4i
Shutterstock.com
Podziel się

Niekończąca się liczba przepisów

Liczba przepisów na domowe soki jest imponująca. Można zrobić go z niemal wszystkich warzyw i owoców. Zarówno twarde produkty, jak buraki czy marchew, jaki miękkie - jabłka, pomarańcze, a także warzywa liściaste - jarmuż, szpinak, sałata czy natka pietruszki, mogą znaleźć się w naszej szklance w formie smacznego soku. Sokowirówka pozwala na wiele kombinacji smakowych, które nie dość, że rozpieszczają nasze kubeczki smakowe, to intensywnie dbają o nasze zdrowie.

ycipk-8jcx4i
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-8jcx4i

ycipk-8jcx4i
ycipk-8jcx4i