Trwa ładowanie...
d33wskc

Czyste okna w mgnieniu oka. Postaw na oczyszczającą moc pary

Mycie okien to czasochłonne zajęcie, które może przysporzyć mnóstwa kłopotów, zwłaszcza gdy po skończonym myciu pojawią się zacieki, a tym bardziej, gdy mocniej zaświeci słońce. By oszczędzić sobie problemów, lepiej zainwestować w praktyczne myjki do okien. Nie kosztują wiele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawdzone sposoby na mycie okien bez smug
Sprawdzone sposoby na mycie okien bez smug (iStock.com, Fot: ronstik)
d33wskc

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Remedium na brudne okna

Szorowanie, przecieranie, polerowanie – mycie okien może nastręczać wielu kłopotów, zwłaszcza że nigdy nie masz pewności, czy po kilku minutach nie okaże się, że trzeba myć je od nowa. Na szczęście praktyczne myjki pozwolą ci pracować bez wysiłku.

Myjka do okien – jak działa?

Zasady działania są bardzo proste. Na początek należy oczyścić szybę wodą z detergentem na przykład przy pomocy gąbki lub ściereczki dostępnej w niektórych zestawach. Potem wystarczy przytknąć gumową ściągaczkę do szyby i przeciągnąć. Urządzenie wessie detergent, zapobiegając powstawaniu smug i zacieków.

Ciekawą alternatywą są myjki parowe, które nie potrzebują dodatkowych detergentów, a sposobem na pozbycie się uporczywych zanieczyszczeń jest spryskanie szyby gorącą parą, która rozpuszcza zabrudzenia. Podobnie jak w przypadku tańszych modeli, wyposażono ją w zbiorniczek na brudną wodę, a dodatkowo drugi, w którym znajduje się czysta woda do mycia.

Wybierz odpowiedni model

W przypadku elektrycznej ściągaczki musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na akumulator. To od jego pojemności zależy, jak długo urządzenie będzie w stanie pracować na jednym ładowaniu. Może się bowiem okazać, że przy zakupie modelu z mniejszą pojemnością akumulatora konieczne będzie robienie przerw na ładowanie sprzętu.

Umyjesz okna szybko i bez smug Shutterstock.com
Umyjesz okna szybko i bez smug

Warto zwrócić uwagę na jakość zestawu i jego budowę. Cała rzecz w tym, by łatwo można było dostać się do poszczególnych części urządzenia, chociażby po to, by je wyczyścić lub wymienić wodę. Miejsce na dodatkowe komponenty, takie jak chociażby wysięgnik do mycia wyższych partii szyb, będą dodatkowym atutem.

d33wskc

Dobrej jakości myjki do okien posiadają wymienne i regulowane ssawki, które można dostosować do czyszczonej powierzchni. Duże modele mogą mieć szerokość ok. 28 cm i poradzą sobie z szerokimi oknami. Dodatkowo zwróć uwagę na pojemność pojemnika na wodę. Najlepiej będzie wybierać największe modele, dzięki czemu nie będzie trzeba odrywać się od pracy, by je opróżnić.

Niech robot wykona pracę za ciebie

Na rynku znajdziesz również roboty przeznaczone do automatycznego mycia szyb. Wyposażono je w silnik próżniowy, który zasysa powietrze i pozwala urządzeniu utrzymać się na śliskiej, pionowej powierzchni. Po przytknięciu do szyby i włączeniu nie musisz już nic robić, urządzenie zacznie pracować za ciebie. Przypomnisz sobie o nim dopiero wtedy, gdy trzeba będzie przenieść je na następną szybę.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

d33wskc

Podziel się opinią

Share

d33wskc

d33wskc