Czysta jak łza. Dzbanek filtrujący zmieni smak i jakość wody z kranu

Wyobraź sobie kranówkę, którą chce się pić z prawdziwą przyjemnością. Z dzbankiem filtrującym taka wizja jest jak najbardziej realna! Najwyższy czas zapomnieć o butelkowanych wodach ze sklepu i zaufać naturalnym, w pełni bezpiecznym filtrom węglowym, które sprawią, że smak oraz walory zdrowotne wody z kranu zmienią się nie do poznania.

Dzbanek filtrujący to dobry sposób na oszczędność, zwiększenie ilości pitej wody i bycie bardziej eko
Dzbanek filtrujący to dobry sposób na oszczędność, zwiększenie ilości pitej wody i bycie bardziej eko
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Woda to nieodłączny element zdrowej diety. Żeby nasz organizm mógł sprawnie pracować, powinniśmy dostarczać ok. 2 l wody każdego dnia. Dlaczego? Woda jest nam niezbędna do wielu procesów wewnątrzustrojowych. To dzięki niej każda z komórek w naszym ciele jest odżywiona i dotleniona, układ trawienny pracuje sprawnie, krew płynie wartkim nurtem, a serce, mózg i inne ograny mogą działać na pełnych obrotach. Picie wody powinno stać się naszym nawykiem, jednak doskonale wiemy, że w praktyce bywa z tym różnie.

Co może nam pomóc w wyrobieniu sobie zwyczaju sięgania po szklankę wody? Fakt, że zawsze jest pod ręką, smaczna i gotowa do spożycia. Pijąc wodę butelkowaną, musimy zadbać o to, żeby mieć w domu jej zapasy – kiedy się skończy, trzeba iść do sklepu, a to zazwyczaj działa zniechęcająco. A gdyby tak przestawić się na wodę z kranu? Jej zapas nigdy się nie skończy, a dzięki dzbankom filtrującym orzeźwia i zachwyca smakiem nie mniej, niż kupne wody źródlane i mineralne. Poznaj wszystkie zalety filtrów do wody, dzięki którym zwykła kranówka nabierze smaku i wartości odżywczych.

Woda z kranu – czy można ją pić bez obaw?

Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego woda na terenie Polski spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i w pełni nadaje się do spożycia, choć jej jakość i smak może różnić się w zależności od regionów. Chętnych do picia kranówki jest jednak niewielu – przeważnie zastępujemy ją wodą butelkowaną, która służy nam nie tylko do picia, ale także do gotowania. Pamiętajmy jednak, że regularne kupowanie wody wiąże się z dużym kosztem i zwiększeniem ilości plastiku w ekosystemie. Jak sprawić, by picie wody było bardziej ekonomiczne i przyjazne dla planety? Idealną alternatywą dla wód ze sklepu jest dzbanek filtrujący. Wystarczy wlać do niego kranówkę, a już po kilku chwilach woda jest oczyszczona, zdrowsza, smaczniejsza i co najważniejsze – zawsze pod ręką, kiedy jesteśmy spragnieni.

Jak działa dzbanek filtrujący?

Filtrowanie wody w dzbanku jest dziecinnie proste i nie wymaga żadnych umiejętności. Jego sercem jest aktywny filtr węglowy – to on odpowiada za oczyszczanie wody z toksyn, niweluje nieprzyjemny zapach chloru, poprawia smak i jakość zwykłej kranówki. Żeby dzbanek działał bez zarzutu, filtr należy wymieniać raz w miesiącu. Niektóre model dzbanków wyposażone są w specjalny kalendarz, dzięki któremu zawsze będziemy pamiętać o zmianie filtra na nowy. Wiele osób martwi się, że po zakupie dzbanka może mieć problem z dostępnością wkładów filtrujących. Te obawy są na szczęście zupełnie bezzasadne. Na rynku znajdziemy filtry do każdego modelu dzbanka – możemy zamówić je też w zestawie, dzięki temu zapłacimy mniej i zyskamy zapas na dłuższy czas. Filtrowana woda jest zdrowsza, lepiej smakuje i zachęca do częstszego picia, dzięki czemu jesteśmy lepiej nawodnieni, a nasz organizm pracuje sprawniej. Dzbanek to dobry zakup nie tylko do domu, ale także do biura. Mając pod ręką filtrowaną wodę, nie zapomnisz o piciu nawet w natłoku wielu obowiązków.

Filtr ze zdrowym bonusem

Czysta, smaczna kranówka to zasługa aktywnego filtra węglowego, przez który przepływa strumień wody, zanim trafi do dzbanka. Do jego nieocenionych zasług należy m.in. zatrzymywanie drobinek piasku, żwiru i drobnych kamieni, neutralizacja nieprzyjemnego zapachu chloru oraz wielu innych związków chemicznych. Zwolennicy wód mineralnych często narzekają, że filtrowana kranówka nie ma w sobie tylu cennych składników odżywczych, niż woda butelkowana. Ten problem rozwiążesz, kupując specjalny filtr wzbogacony dodatkowo cenne pierwiastki, jak np. magnez, wapń czy żelazo. Wypróbuj dzbanek filtrujący i przekonaj się, jak w prosty sposób możesz uczynić z wody kranowej źródło zdrowia i dobrego smaku.

Źródło artykułu:WP Dom
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)