Trwa ładowanie...
d2zu072

Czy kot spiskuje przeciwko tobie? Wiemy po czym to poznać

Koty to wyjątkowe zwierzęta. Zawsze spadają na cztery łapy. Niektórzy je uwielbiają, a inni ich nie znoszą. Często mimo uwielbienia nie do końca je rozumiemy. Jak lepiej poznać myślenie kota? Dzięki tym książkom na pewno będzie wam łatwiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atlas kotów pod choinkę? Wiemy, gdzie go kupić!
Atlas kotów pod choinkę? Wiemy, gdzie go kupić! (WP.PL, Fot: WP.PL)
d2zu072

Często mawia się, że koty uważają się za naszych szefów. To dlatego, że je karmimy, dbamy o nie, sprzątamy po nich, pozwalamy im na przedziwne wybryki. Jednak prawda jest taka, że kota również można wychować. Potrzeba tylko odpowiedniego podejścia.

Czy twój kot spiskuje przeciwko tobie? Amerykańscy naukowcy zajęli się kocią psychologią. Badają powody specyficznych zachowań tych przedziwnych czworonogów. Co potrafią wyprawiać koty, można opowiadać godzinami, zresztą starczy obejrzeć kilka filmików na youtube i nic z nich nie zrozumieć. I tu z pomocą nadchodzą książki takie jak ta.

Kot wiecznie rozrabia, masz już tego dość lub nie wiesz, jak mu przemówić do rozsądku? Musisz go po prostu wytresować. Nie jest prawdą, że tego się nie da zrobić. Koty może nie są tak posłuszne jak psy, ale też mają pewne schematy i motywy swoich działań.

Nie wszystkie futrzaste, miauczące czworonogi mają naturę rozrabiaki. Ale niektóre po prostu unikają kontaktu z człowiekiem i ciężko do nich dotrzeć. Pozwól sobie lepiej zrozumieć kota, a on zrozumie ciebie.

Kot potrzebuje dużo uwagi. Czasami tę uwagę próbuje wymusić na różne sposoby, często takie, które ich właścicielom nie odpowiadają. Warto nauczyć się rozmawiać z futrzastym przyjacielem, aby poznać jego potrzeby

Jeśli myślisz nad kupnem rasowego kota, lepiej poważnie się zastanów. Może ci pomóc w tym ten atlas kotów, zawierający informacje na temat ras kotów z całego świata. Książka nadaje się także idealnie na prezent dla fana tych zwierząt.

d2zu072

Podziel się opinią

Share

d2zu072

d2zu072