Trwa ładowanie...

Czy gazety muszą leżeć na stercie? Zrób z nimi porządek

Choć nakłady gazet i czasopism maleją, to gazetnik w mieszkaniu ciągle jest bardzo pożytecznym meblem. W końcu tam, gdzie się dużo czyta, to właśnie on umożliwia zachowanie porządku oraz ułatwia znalezienie odpowiedniego egzemplarza, gdy chcesz wrócić do jakiegoś tekstu.

Share
Czy gazety muszą leżeć na stercie? Zrób z nimi porządek
Źródło: Shutterstock.com
d472vbj

Gazetnik i jego dodatkowe funkcje

Bardzo często łączy się funkcję przechowywania ze stolikiem kawowym. Pod blatem umieszczone zostają specjalne kieszenie na czasopisma i książki. To najbardziej klasyczna forma takiego rozwiązania. W tej kategorii na uwagę zasługują jednak szklane stoliki, których blat ma formę prostopadłościanu, a jedna z jego ścian jest otwierana. W środku można wygodnie schować gazety, czasopisma i katalogi. Na takim blacie spokojnie postawisz filiżanki z kawą i talerze z ulubionymi smakołykami.

Gazetnik w formie drabinki to kolejne ciekawe rozwiązanie. Drabinka o trzech lub czterech stopniach od spodu ma zamontowaną kieszeń. To bardzo ciekawy sprzęt, który umożliwia jednocześnie wygodne korzystanie w górnych półek w szafie. Pojemnik na gazety jest też często elementem zwykłej małej szafki, gdzie zamiast blatu zamontowana jest półka przeznaczona na tygodniki, czasopisma czy katalogi.

Gazetnik i styl wnętrza

W każdym nowoczesnym wnętrzu śmiało możesz postawić gazetnik o nawet najbardziej futurystycznej formie. Tu najlepiej sprawdzą się modele wykonane z tworzyw sztucznych, często w jaskrawych kolorach. Dobrze zaprezentują się też sprzęty ze szkła lub aluminium.

d472vbj

Dekoracyjne stojaki na gazety wykonywane są też z metalu i pokrywane warstwą w kolorze złotej patyny. Tego typu gazetniki mają różne formy i świetnie prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym.

W wielu mieszkaniach zobaczyć można stojaki o wymyślnych kształtach. Np. w pomieszczeniach urządzonych w stylu romantycznym znajdziemy kute gazetniki z pięknymi ażurami, postarzane, skórzane skrzynie lub wręcz płócienne torby. Nie brakuje też osób uwielbiających niestandardowe rozwiązania, stąd spotyka się gazetniki w kształcie... psa lub lwa.

d472vbj

Podziel się opinią

Share
d472vbj
d472vbj