WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Czeka cię podróż ze zwierzakiem? Zapewnij mu komfort

Nie każde zwierzę lubi podróże. Część naszych domowych pupili nawet bardzo źle je znosi. Zróbmy wszystko, by czuły się bezpiecznie. To wcale nie jest takie trudne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podróżowanie ze zwierzętami wcale nie musi być trudne
Podróżowanie ze zwierzętami wcale nie musi być trudne (Pixabay.com, Fot: public domain)
WP

Wiele kotów i psów stresuje się podczas przenoszenia ich z jednego miejsca do drugiego. Czasem jednak transport pupila jest konieczny, między innymi kiedy nie mamy go z kim zostawić. Poza postaraniem się, by zwierzak czuł ciągle naszą obecność, możemy zrobić coś jeszcze. Zadbać, by przestrzeń, w której znajduje się podczas podróży, była dla niego przyjazna.

Jeśli chodzi o nosidła, to jest w czym wybierać. Dla małego zwierzaka wystarczy coś w małym rozmiarze.

WP

Analogicznie - jeśli nasz pupil jest większy, będzie potrzebował więcej miejsca.

Nosidło najlepiej by było miękkie, a więc stworzone z materiału przypominającego poduszkę. Podczas dłuższej podróży być może naszego pupila zmorzy sen. To istotne, by było my wygodnie.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze transportera. Chodzi o to, by był stabilny - nie przewrócił się na drugą stronę pod wpływem ruchów zwierzaka i nie zrobił mu krzywdy.

WP

W tym przypadku najlepszy wydaje się transporter zamykany kratką.

Bezpieczeństwo podczas podróży zapewnią też szelki czy paski. Jeśli chcesz mieć zwierzaka blisko, rozważ transporter w formie plecaka albo torby. Taki model jest też idealny dla większych zwierzaków. Duży transporter z rączką ciężko dźwigać, a objąć go obiema rękami czasem po prostu się nie da. Wtedy powiedzenie torby na ramieniu bądź plecaka z przodu wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem.

WP

Dla psa, kota i właściciela

Po rozważeniu wszystkich funkcjonalności ważnych dla bezpieczeństwa i komfortu zwierzaka podczas podróży, może zastanowić się nad wyglądem transporterów.

Dla wielbicieli vintage plastikowe nosidło z kratką można na przykład zamienić na wiklinowe. Miękkie transportery w formie toreb czy plecaków mogą mieć różne kolory i wzory.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP