Trwa ładowanie...

Czas na pyszne gofry. Przyda się sprzęt i kilka inspiracji

Między dwie rozgrzane, metalowe płytki trafia porcja ciasta, z którego wypiekane są lekkie, chrupiące i pachnące gofry. To rodzaj grubszych wafli, które często jemy na śniadanie z rozmaitymi dodatkami. Lubią je dzieci i dorośli, a do ich przygotowania niezbędna jest domowa gofrownica.

Czas na pyszne gofry. Przyda się sprzęt i kilka inspiracjiŹródło: unsplash.com
d1ay5sv
d1ay5sv
W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Proste w obsłudze i przydatne – gofrownice

Proste w obsłudze i w większości przypadków niedrogie gofrownice to gadżet dla wielbicieli chrupiących przekąsek. W stosunkowo krótkim czasie przyrządzimy w nich gofry dla całej rodziny. Różnią się mocą, która wpływa na czas wypiekania, pokryciem płytek grzewczych, które powinno zapobiegać przywieraniu oraz wielkością i wzornictwem. Dla pary lub singla wystarczy gofrownica, która przygotowuje dwa niewielkie gofry naraz. Z kolei potrzeby większej rodziny zaspokoi większe urządzenie, które pomaga przygotować 4 do 6 gofrów w krótszym czasie.

Wskazówki dla wielbicieli chrupiących gofrów

Gofry będą bardziej chrupiące, jeśli w cieście znajdzie się więcej jajek, a każda porcja będzie trafiać na dobrze rozgrzane płytki. Będą bardziej puszyste i lekkie, jeśli zamiast całych jajek dodasz od ciasta białka ubite na sztywno, nie zapominaj też o odrobinie proszku do pieczenia, który spulchni przysmak. Nowoczesne urządzenia rozgrzewają się w kilka chwil, ale włącz gofrownicę zanim ciasto będzie gotowe. Dzięki temu chwilę po wymieszaniu składników z pianą z białek będziemy mogli rozpocząć pieczenie pierwszej porcji, a ciasto nie opadnie. Domowe przyrządzanie gofrów daje nam możliwość wyboru składników, które trafiają na talerz. Bezglutenowa lub pełnoziarnista mąka pozwoli przygotować zdrowszą wersję znanego przysmaku, a dodatki dobierzemy tak, aby potrawa nie była zbyt kaloryczna. Możemy wybrać urządzenie, w którym przygotowuje się gofry okrągłe, kwadratowe, prostokątne, w kształcie serc lub smakowitych kubeczków.

Przysmak o światowej sławie — gofry

Gofry to potrawa międzynarodowa, która doczekała się kilku odmian. Klasyczne gofry są neutralne i składają się z mąki, mleka, jajek, oleju i cukru. Gofry belgijskie przyrządza się na bazie ciasta drożdżowego lub chlebowego i z większą dozą cukru. Gofry francuskie to przepis oparty na większej ilości jajek, co nadaje im wyjątkową puszystość, którą podkreślają kremy, z którymi często się je podaje. Ta sama potrawa w wersji amerykańskiej jest popularnym śniadaniem i polewa się ją syropem klonowym bądź wersji na słono podaje z bekonem i sadzonym jajkiem. Choć podstawowy kształt i przepis na gofry jest podobny, warto urozmaicać gofry i spróbować alternatywnych wersji – każdy z powyższych rodzajów gofrów przyrządzimy w zwykłej gofrownicy.

Sprytny sprzęt do szybkich przekąsek

Gofry najczęściej jemy w wersji słodkiej. Masę z jajek, mleka i mąki smarujemy dżemem lub posypujemy cukrem pudrem, a czasem przyozdabiamy bitą śmietaną. Wytrawne gofry docenią ci, którzy unikają cukru w diecie, a także osoby, dla których klasyczna propozycja z dżemem i bitą śmietaną stała się nudna. Ciasto na gofry możesz przyrządzić w wersji wytrawnej. Dodaj do niego szpinak, zioła lub mus z dyni, a zaskoczy cię ich głęboki smak. Dodatki do takich gofrów mogą być różne. Od szynki parmeńskiej, przez jajko w koszulce, po wszelkiego rodzaju warzywa surowe i gotowane.

Modele gofrownic, które łączą funkcję opiekacza i gofrownicy cieszą się dużym powodzeniem. Wymienne płytki o różnych kształtach wykorzystamy do tostów np. z szynką i serem, a charakterystyczne części w kratkę do gofrów. Wystarczy wymienić płytki, a na śniadanie lub przekąskę przygotujemy słony przysmak z ciągnącym się serem.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

d1ay5sv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ay5sv