Trwa ładowanie...

Co wspólnego mają olejki eteryczne i odkurzacz? Więcej niż myślisz!

Myślałeś, że odkurzanie niczym cię już nie zaskoczy? Przekonajmy się! Czy wiesz, że odkurzacz workowy może pełnić funkcję dyfuzora zapachowego? Za sprawą wkładu z olejkiem eterycznym umieszczonego w worku lub filtrze powietrze wydmuchiwane z urządzenia nabierze wybranego przez ciebie zapachu, który wypełni cały twój dom.

Co wspólnego mają olejki eteryczne i odkurzacz? Więcej niż myślisz!Źródło: Materiały prasowe
d4b7edk
d4b7edk

Aromaterapia przy użyciu odkurzacza? Tak, to możliwe

Tradycyjny model odkurzacza ma swoje pozytywne i negatywne oblicze. Sporo uwarunkowań wpływać będzie na twoją ocenę tego sprzętu. Zacznijmy od podstaw. Workowe odkurzacze opierają się na prostej konstrukcji. Mają w swoim wnętrzu papierowy lub materiałowy worek z filtrem, dzięki czemu wszelkie zanieczyszczenia pozostają wewnątrz urządzenia. Worki z papieru są jednorazowego użytku i po wypełnieniu należy je wyrzucić i zastąpić nowymi. Nie ma konieczności ich opróżniania czy trzepania, co stanowi spory plus. Istnieje jednak pewne ryzyko uszkodzenia worka w czasie pracy urządzenia, a w konsekwencji kurz i brud dostanie się nie tylko do mechanizmu urządzenia, ale także rozprzestrzeni się po naszym mieszkaniu. Worki z papieru to także dodatkowy cykliczny koszt, który musisz wliczyć w utrzymanie swojego odkurzacza.

Co za zapach!

W przypadku gdy jednak jesteś alergikiem, lub w domu mieszkają osoby cierpiące na alergię, papierowa wersja worka zdaje się być najlepszym rozwiązaniem. Ponadto, producenci oferują odkurzacze workowe z filtrami HEPA, które doskonale radzą sobie z roztoczami, grzybami i nawet bakteriami, zatrzymując je w urządzeniu. Dzięki temu wydmuchiwane powietrze jest wyjątkowo wysokiej jakości, co przy agresywnej alergii może okazać się naprawdę istotne. Worki materiałowe wielokrotnego użytku wystarczy opróżnić, wyprać i można użyć ich ponownie. Procesowi temu towarzyszy jednak spora szansa na rozprzestrzenienia się zgromadzonych w worku zanieczyszczeń, co wielu osobom - szczególnie alergikom - może utrudniać życie.

Po kilku użyciach worek taki traci stopniowo właściwości filtrujące, a co za tym idzie - zmniejszy się jakość wydmuchiwanego powietrza i efektywność sprzątania. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie stosowanie jednorazowych worków materiałowych. Pozbędziesz się tym sposobem problemu rozerwania worka papierowego czy też zużycia worka z tkaniny. Pamiętaj też, że w miarę wypełniania się worka, spada moc ssania odkurzacza. Jeśli zatem chcesz uniknąć tego typu zależności, być może warto rozważyć zakup odkurzacza bezworkowego.

d4b7edk

Użyj olejków eterycznych

Nie musisz od razu udawać się do sklepu w poszukiwaniu wkładów zapachowych do odkurzacza, choć i takie istnieją. Sam możesz uczynić swój odkurzacz producentem przyjemnej woni. Wystarczy, że wybranym olejkiem eterycznym nasączysz skrawek materiału, wacik, serwetkę bądź chusteczkę i umieścisz ją w worku. Najłatwiej i najwygodniej zrobić to poprzez odkurzenie jej i wciągnięcie do wnętrza urządzenia. Dzięki temu oczyszczone powietrze wypływające z drugiej strony odkurzacza nabierze wybranego przez ciebie delikatnego zapachu.

Swoje mieszkanie możesz zamienić w świątynię zapachu za równo przygotowując zapachowy wkład do odkurzacza workowego samemu, jak i kupując gotowy. W obu przypadkach jednak osiągniesz jedno. Gotowe wkłady najczęściej przyjmują formę pałeczek zapachowych, które umieszcza się bezpośrednio w worku. Można je również po prostu odkurzyć - czyli wciągnąć do worka niczym brud. Zastanówmy się teraz, jakich olejków użyć. Kierować możesz się nie tylko upodobaniami zapachowymi, ale również leczniczym działaniem olejków eterycznych. Aromaterapia ma przecież udowodnione działanie, opłaca się zatem zapach połączyć z leczniczym działaniem na nasze ewentualne dolegliwości.

Lecznicze właściwości olejków eterycznych

Wybrać możesz olejek z mięty, który nie tylko odświeża, ale także neutralizuje bakterie i wykazuje działanie przeciwbólowe. Olejek sosnowy jest przeciwzapalny i wspiera odporność. Wspomaga też leczenie infekcji górnych dróg oddechowych. Takie działanie wykazuje też olejek z lawendy. Ponadto działa on rozkurczowo, uspokaja i zwalcza bakterie. Możesz wybrać także olejek z liści gorzkiej pomarańczy, który zagwarantuje relaksujące i rozluźniające doznania. Te i wiele innych olejków eterycznych możesz wykorzystać, by uczynić swoje odkurzanie przyjemniejszym i czerpać z niego dodatkowe, długofalowe korzyści.

Wybrałeś już olejek dla siebie? A może masz ochotę zmieszać ze sobą różne zapachy? Żaden problem! Spersonalizuj swój eteryczny wkład do odkurzacza, kup go lub przygotuj sam i ciesz się niezwykłymi właściwościami zapachowymi i prozdrowotnymi aromaterapii. A wszystko to dzięki zwykłemu odkurzaczowi, jakim jest odkurzacz workowy.

d4b7edk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b7edk