Trwa ładowanie...
ycipk-32hfw0

Ciszej, szybciej i dokładniej. Urządzenia Stihl do porządkowania obejścia

Technologia akumulatorowa, wygoda użytkowania oraz sztuczna inteligencja – to najważniejsze cechy urządzeń, którymi Stihl pragnie zdobyć rynek w nadchodzącym czasie. Przy ich pomocy nie tylko doświadczeni drwale będą w stanie uporządkować obejście domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciszej, szybciej i dokładniej. Urządzenia Stihl do porządkowania obejścia
(Stihl)
ycipk-32hfw0

Takie pory roku jak jesień i wiosna to okres wytężonej pracy, zwłaszcza dla osób będących posiadaczami rozległej posesji. Sprzątanie liści, koszenie trawy, wreszcie, ścinanie gałęzi może zająć sporo czasu, na dodatek odgłosy naszej pracy będą zakłócać spokój sąsiadów. Do tego dochodzi jeszcze coraz częściej podnoszona kwestia troski o środowisko naturalne.

Licząca sobie już ponad 90 lat niemiecka firma Stihl co roku stara się wyznaczać trendy w dziedzinie narzędzi i urządzeń, takich jak pilarki do drewna oraz kosiarki do trawy. Tej jesieni zaprezentowała mediom i klientom urządzenia, które być może niebawem odmienią nasze działki oraz obejścia domów. Wśród nich na pierwszym miejscu znajdują się urządzenia o napędzie akumulatorowym, a także wyposażone w sztuczną inteligencję.

Roboty koszące

ycipk-32hfw0

Manualne koszenie trawy, tak jak odkurzanie mieszkania, powoli odchodzi do lamusa. Pracę tę coraz częściej wykonają za nas inteligentne maszyny, takie jak robot koszący iMow od Stihl. Takie urządzenie dokładnie przytnie trawę na terenie posesji. Czas jej pracy (w modelach C i PC), a także trasę możemy ustalić dzięki dedykowanej aplikacji w telefonie i tablecie.

Następnym etapem ewolucji tych urządzeń jest kontrola przy pomocy smartwatcha oraz przyjmowanie komend głosowych za pośrednictwem systemu Amazon Alexa. Roboty koszące iMow mogą poddać obróbce trawnik o powierzchni do 5 tys. m kw. i pokonywać niewielkie wzniesienia (nachylenie do 45 stopni). Po wykonaniu pracy bezpiecznie wracają do swojej stacji dokującej.

Stihl
Podziel się

Poręczne urządzenia ogrodowe

ycipk-32hfw0

Idąc z duchem czasu, Stihl powiększa swoją ofertę urządzeń o napędzie akumulatorowym. Są one nie tylko bardziej ekologiczne od swoich spalinowych odpowiedników, pracują również znacznie ciszej (nie wymagają ochronników słuchu). Akumulatory Stihl mają zbliżone parametry, tak więc wiele z nich możemy używać naprzemiennie w kilku modelach urządzeń ogrodowych.

Dmuchawy do liści, takie jak model BGA 86, wyposażone są akumulatory litowo-jonowe oraz ładowarki. Podczas pracy nie musimy przejmować się długością przewodu. Na dodatek urządzenie ma bardzo wygodny uchwyt oraz regulowaną teleskopowo rurę wylotową, więc łatwo dostosujemy ją do własnego trybu pracy. Całość waży mniej niż 5 kg.

Innym przydatnym narzędziem są nożyce ogrodowe z napędem akumulatorowym. Model HSA 26, wyposażony w wygodny uchwyt pozwala nie tylko szybko przyciąć żywopłot, ale też trawę blisko narożnika chodnika. Całość ok. 1 kg, tak więc bardzo łatwo dotrzeć nożycami nawet do bardzo dobrze "ukrytych" fragmentów ogrodu. Możemy ponadto wybierać pomiędzy dwoma typami ostrza, przystosowanymi do różnych typów ogrodowych prac.

Wreszcie warto spojrzeć także na pilarki do drewna. To właśnie owe urządzenia pozostają sztandarowymi produktami marki Stihl. Także i do nich dotarła moda na akumulatorowy napęd. Co robi największe wrażenie w wypadku modeli takich jak MS 261 C-M to stosunkowo cicha praca oraz lekkość. Z pełnym oprzyrządowaniem pilarka waży zaledwie ok. 6 kg, jej użytkowanie więc nie będzie nas kosztowało wiele siły.

ycipk-32hfw0
Stihl
Podziel się

Wygoda przede wszystkim

Zaprezentowane we wrześniu br. przez firmę Stihl nowe urządzenia pokazują, że w dziedzinie prac ogrodowych trwa tendencja do oszczędzania nam czasu i wysiłku. Coraz więcej możemy zrobić sami, bez zatrudnienia fachowców, zaś roboty koszące wręcz wyręczają nas w pracy. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze przyjazne naturze zasilanie urządzeń, które powoli, acz systematycznie wypierają spalinowe odpowiedniki.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32hfw0

ycipk-32hfw0
ycipk-32hfw0