Trwa ładowanie...
ycipk-j416pn

Ciesz się ulubioną muzyką. Gustowne radio do domu

Muzyki słuchamy wszędzie – w samochodzie, komunikacji miejskiej, na spacerze. Wszystko dzięki smartfonom wyposażonym w pojemne karty pamięci, aplikacje i odbiornik radiowy. Jeśli chcesz posłuchać muzyki w domu, możesz jednak zdecydować się na nieco większy odbiornik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciesz się ulubioną muzyką w każdym miejscu
Ciesz się ulubioną muzyką w każdym miejscu (Shutterstock.com)
ycipk-j416pn

Smartfonowe głośniki są przystosowane do prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym, ale zdecydowanie nie sprawdzą się podczas wielogodzinnego odtwarzania muzyki. Jeśli chcesz cieszyć się dobrej jakości audycjami muzycznymi w domu, postaw na sprawdzony radioodbiornik.

Postaw na dźwięk cyfrowy

ycipk-j416pn

Radia analogowe powoli odchodzą do lamusa i są zastępowane przez bardziej zaawansowane modele emitujące dźwięk cyfrowy. Za nieco wyższą cenę otrzymasz gwarancję krystalicznie czystego dźwięku bez żadnych zakłóceń. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do większej liczby programów stosunkowo niskim kosztem i nie potrzebujesz dodatkowych usprawnień.

Klasyczne brzmienie

Przede wszystkim liczy się jakość dźwięku. Radioodbiornik z kodekiem DAB+ to nie tylko lepsza jakość dźwięku, ale również szereg innych udogodnień takich jak przesyłanie opisów czy obrazów dla użytkownika radia. Większość nowoczesnych odbiorników umożliwia również odbieranie klasycznego radia analogowego FM oraz radia internetowego. Ta ostatnia opcja sprawdzi się przede wszystkim w domach ze stałym dostępem do sieci internetowej.

ycipk-j416pn

Kolejnym atutem, na który warto zwrócić uwagę, będzie możliwość odtwarzania muzyki za pośrednictwem urządzeń przenośnych. Niezależnie od tego, czy połączysz je za pośrednictwem kabla AUX, czy sieci Wi-Fi, da ci to możliwość odtwarzania nie tylko muzyki radiowej, ale również ulubionych utworów z karty pamięci lub aplikacji.

Shutterstock.com
Podziel się

Zwróć również uwagę na sposób zasilania radia. Najczęściej spotyka się modele sieciowe, które wymagają stałego podłączenia do prądu, choć dużą popularnością cieszą się również modele zasilane na baterie. Mniejsze odbiorniki są bardziej uniwersalne i możesz je postawić w każdym miejscu w domu lub na podwórku. Z drugiej strony oferują one niższą moc głośników i głośność dźwięku.

ycipk-j416pn

Co zamiast radioodbiornika

Jeśli szukasz niewielkiego sprzętu do sypialni, a jednocześnie chcesz zasypiać lub budzić się przy ulubionej muzyce, warto skusić się na radiobudzik z wyłącznikiem czasowym. Dzięki niemu możesz mieć pewność, że już nigdy nie zaśpisz do pracy.

ycipk-j416pn

Osoby, które zadowalają się odtwarzaniem muzyki ze smartfona, a jednocześnie pragną zwiększyć możliwości głośników, mogą zdecydować się na głośnik Bluetooth. Niewielkie urządzenia z pojemnymi akumulatorami niewiele kosztują i potrzebują bardzo mało miejsca. Część z nich jest wyposażona we własny radioodbiornik, dzięki czemu mogą funkcjonować nawet bez dostępu do smartfona.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-j416pn

ycipk-j416pn
ycipk-j416pn