Trwa ładowanie...
trend
02-10-2023 17:31

Cichy Luksus - nowa era komfortu i elegancji w architekturze

Współczesne budownictwo nieustannie poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą standardy komfortu, estetyki i funkcjonalności. W ostatnim czasie, jednym z najgorętszych trendów architektonicznych, jest cichy luksus. To podejście do projektowania, które skupia się na subtelnych, ale znaczących detalach, tworzących wyjątkowe i komfortowe przestrzenie do życia i pracy.

Materiał sponsorowany przez Krispol
 Cichy luksus, KRISPOL Cichy luksus, KRISPOL Źródło: materiały partnera
d1w10y9
d1w10y9

W dzisiejszych czasach coraz więcej inwestorów i nabywców nieruchomości poszukuje czegoś więcej niż tylko powierzchni do mieszkania czy pracy. Odpowiedzią na te oczekiwania staje się trend zwany cichym luksusem. To sposób projektowania i budowania skupiający się na detalach, które sprawiają, że miejsce staje się wyjątkowe, a komfort jego użytkowania wzrasta do maksymalnego poziomu. W przestrzeniach zaprojektowanych zgodnie z ideą cichego luksusu panuje harmonia i niczym niezakłócony spokój, a wnętrza to synonim klasy i elegancji, która zawsze się obroni.

Pełna harmonia z otoczeniem

Jednym z kluczowych elementów cichego luksusu jest zapewnienie mieszkańcom spokoju, pomimo zgiełku życia, które toczy się poza domem. Najwyższej jakości produkty o doskonałych parametrach technicznych oraz projektowanie przestrzeni w taki sposób, by minimalizować ilość hałasu i bodźców zewnętrznych, to podstawy tworzenia budynków w trendzie cichego luksusu. Taka forma projektowania zapewnia wewnętrzną harmonię wszystkich pomieszczeń, ale także łączy je z pięknym otoczeniem domu. Architekci starają się wpasować budynki w krajobraz, wykorzystując naturalne materiały i inspirowane przyrodą kolory. W ten sposób, domownicy mają okazję doświadczyć spokoju, który płynie zarówno z cichego i luksusowego wnętrza, jak i otoczenia – pięknego ogrodu, lasu czy niczym nieograniczonej przestrzeni.

 materiały partnera
Cichy luksus, KRISPOLŹródło: materiały partnera

Materiały najwyższej jakości

W budownictwie kierującym się ideą cichego luksusu, nie ma miejsca na kompromisy. Tutaj zastosowanie wysokiej jakości materiałów jest normą i nie odnosi się tylko do stolarki otworowej, ale do każdego elementu wykończenia wnętrza. Wybrane produkty muszą być estetyczne i funkcjonalne, a przede wszystkim ekologiczne. W trosce o środowisko naturalne, cichy luksus promuje zrównoważone rozwiązania. Odpowiedzialne korzystanie z energii, wykorzystanie materiałów nadających się do recyklingu oraz inwestycje w rozwiązania proekologiczne to elementy, które wyróżniają projekty tworzone w zgodzie z zasadami cichego luksusu. Kiedy realizacja marzeń inwestorów staje się rzeczywistością, powstaje prawdziwe dzieło sztuki. Aluminium, szlachetne drewno, szkło, naturalne tkaniny - to tylko niektóre z elementów, które podnoszą standardy wykończenia budynku. Ich wysoka jakość nie tylko dodaje uroku, ale daje gwarancję spokoju i trwałości na lata.

d1w10y9

Luksus, który powstaje po cichu

Cichy luksus to pojęcie, które jest symbolem wyrafinowanego stylu życia. Ceni prostotę i klasę ponad krzykliwe bogactwo. W odróżnieniu od luksusu pełnego ekstrawagancji i blichtru, jest subtelny, skupia się na trwałości i pięknie rzeczy oraz dyskretnym prezentowaniu ich jakości.

Istotą cichego luksusu w budownictwie i architekturze wnętrz jest poczucie satysfakcji i przyjemności wynikające z życia zgodnie z własnymi wartościami, niezależnie od tego, co myślą czy widzą inni. To podejście, które pokazuje, że prawdziwy luksus powstaje po cichu.­­­

 materiały partnera
Cichy luksus, KRISPOLŹródło: materiały partnera

Mniej znaczy więcej

Taką zasadą kierował się Ludwig Mies van der Rohe, prekursor minimalizmu w architekturze. Dziś, w minimalistycznej definicji luksusu, ważne miejsce zajmują duże, aluminiowe przeszklenia i panoramiczne okna, które doskonale doświetlają pomieszczenia domu i łączą je z otaczającym budynek krajobrazem. Oczywiście takie okna muszą zostać doposażone w odpowiednie osłony zewnętrzne, np. żaluzje fasadowe, które pozwolą na zachowanie pełnej prywatności i kontroli nad wpadającym do wnętrza światłem.

d1w10y9

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również koncepcja domu o elastycznej architekturze, co pozwala na jego rozbudowę i modyfikację w zależności od zmieniających się potrzeb mieszkańców. W taką ideę doskonale wpisuje się fasadowa brama garażowa, która pozwala na wyjątkowe zintegrowanie i ujednolicenie wyglądu wjazdu do garażu z elewacją budynku. Pełną spójność kompletu stolarki dla domu można również osiągnąć poprzez wybranie odpowiedniego modelu drzwi zewnętrznych. Kolekcja drzwi SOLANO 90 marki KRISPOL to kilkadziesiąt modeli, które charakteryzują się prostymi liniami i wzornictwem oraz cieszą się uznaniem wśród architektów i inwestorów. Ich unikatowość, a co za tym idzie, ekskluzywność, osiągnięto poprzez zastosowanie najwyższej jakości materiałów.

Cichy luksus, KRISPOL materiały partnera
Cichy luksus, KRISPOLŹródło: materiały partnera

Komplet stolarki premium – dlaczego warto ją wybrać?

Inwestorzy żyjący zgodnie z ideą cichego luksusu nie chcą i nie muszą udowadniać swojego statusu. Ich wybory dotyczące domu i wnętrz opierają się na prostych, ponadczasowych formach oraz neutralnych barwach. Tacy inwestorzy stawiają na produkty premium. Dlaczego warto je wybrać?

  • Najwyższy standard wykonania: Produkty premium dla domu to znak rozpoznawczy realizacji o najwyższym standardzie. To połączenie elegancji z pełną funkcjonalnością zaprojektowanych przestrzeni.
  • Trwałość i wartość inwestycji: Produkty najwyższej jakości wyróżniają się nie tylko pięknym, klasycznym wyglądem, ale także niezawodnością. Wybierając je, inwestor zyskuje pewność, że jego dom zachowa swoją wartość przez wiele lat.
  • Ponadczasowy design: Produkty premium to synonim ponadczasowej estetyki. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów, inwestor będzie mógł korzystać z rozwiązań, które są piękne i praktyczne w każdej sytuacji.
d1w10y9

Komplet stolarki marki KRISPOL doskonale wpisuje się w filozofię cichego luksusu pod względem estetyki, jakości i niezawodności. Stanowi formę lokaty kapitału.

Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj: https://krispol.pl/cichy-luksus

Materiał sponsorowany przez Krispol
d1w10y9
d1w10y9