WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Ciasny, ale własny. Wybieramy meble do małego ogrodu

Wyposażenie małego ogrodu to wyzwanie porównywalne do aranżacji niewielkiego mieszkania. Aby przestrzeń była funkcjonalna, musisz dobrze wykorzystać każdy centymetr. Największy dylemat dotyczy mebli. Czym powinniśmy się kierować, wybierając meble do małego ogrodu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W małym ogrodzie świetnym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne, na przykład siedzisko, które jednocześnie kryje skrzynię do przechowywania narzędzi.
W małym ogrodzie świetnym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne, na przykład siedzisko, które jednocześnie kryje skrzynię do przechowywania narzędzi. (Shutterstock.com)
WP

Stonowane kolory

Meble ogrodowe do małej przestrzeni powinny być utrzymane w spokojnej, jasnej kolorystyce. Feeria barw optycznie zmniejszy powierzchnię, lepiej więc zdecydować się na biel, écru albo praktyczny beż. Jeśli nie chcesz rezygnować z żywszych odcieni, wprowadź intensywny akcent w postaci jednego krzesła albo wybranych poduszek.

WP

Lekka forma

WP

Ciężkie fotele czy masywne szezlongi w małym ogrodzie będą tylko utrudniały życie. Nie dość, że przytłoczą przestrzeń, to jeszcze trudno je będzie schować przed deszczem albo przestawić podczas koszenia trawnika. Lekkie pod względem formy, ale też wagi meble ogrodowe sprawdzą się najlepiej na małym metrażu.

WP

Ażurowa koncepcja

Wśród mebli ogrodowych o lekkiej formie znajdziesz np. ażurowe krzesełka z finezyjnymi wygięciami. Pięknie wkomponują się w przestrzeń i nadadzą jej sielski charakter. Innym świetnym pomysłem jest wybór mebli plecionych. Odporny na warunki atmosferyczne sznurek oplatający stelaż sprawia, że bryły nabierają delikatności i subtelności.

WP

Dobrze złożone

WP

Meble do małego ogrodu powinny być łatwe w przechowywaniu. Dlatego najlepiej wybrać kompaktowe mebelki z możliwością składania. Jeśli akurat któregoś elementu nie potrzebujesz, w sekundę schowasz go w garażu czy składziku. Sprytny pomysł to również zamontowanie do ściany domu opuszczanego blatu.

Shutterstock.com
Podziel się

Funkcje pomnożone

Tak jak w małym mieszkaniu, tak też w małym ogrodzie dobrym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne. Przyda się zatem siedzisko w formie skrzyni, do której wrzucisz narzędzia ogrodowe albo koce, poduszki i dziecięce zabawki. Identyczną funkcję może pełnić ławka ogrodowa: co prawda mniej pojemna, ale bardziej szykowna. Producenci oferują też stoły z podnoszonym blatem, pod którym znajduje się schowek.

Lepiej mniej niż więcej

Aranżując mały ogród, nie przesadzaj z liczbą mebli. Zostań przy niezbędnym minimum. Nawet jeśli znalazłeś komplet w wyjątkowej cenie, zastanów się najpierw, czy na pewno wszystkie elementy będą ci potrzebne. Czasem mniej znaczy więcej.

Shutterstock.com
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP