Trwa ładowanie...
d13bqye
cena remontu łazienki

Cena remontu łazienki w 2020. Dowiedz się, ile będziesz musiał przeznaczyć na metamorfozę!

Remont łazienki to jedna z droższych inwestycji, którą ponosimy w trakcie odświeżania czy wykańczania czterech kątów. Każdy chce przeprowadzić sprawną i zadowalającą metamorfozę pokoju kąpielowego, który będzie służył nam przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Zanim jednak ujrzymy łazienkę marzeń, najpierw musimy odpowiednio przygotować się do remontu. Pierwszym etapem jest wstępne oszacowanie budżetu. Jak obliczyć koszty remontu łazienki w 2020 r.? Za co zapłacimy najwięcej, a na czym możemy zaoszczędzić? Od czego zależy koszt robocizny? Zapraszamy do kompleksowego poradnika, z którego dowiesz się, ile powinieneś przeznaczyć na remont łazienki!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cena remontu łazienki uzależniona jest od wielu czynników.
Cena remontu łazienki uzależniona jest od wielu czynników. (Materiały prasowe)
d13bqye

Materiał Partnera: Homebook.pl

Co wpływa na cenę remontu łazienki?

Koszt metamorfozy zależy od wielu czynników.

  • metraż – czyli dość oczywista kwestia. Im większa łazienka, tym wyższy nakład finansowy związany z materiałami.
  • stan pomieszczenia – jeśli chcemy wyremontować starą łazienkę, to ekipa doliczy koszt przygotowania podłogi i ścian (m.in. skucia płytek, wyrównania powierzchni czy demontażu urządzeń sanitarnych).
  • jakość wykończenia i wyposażenia (o tym w akapicie poniżej);
  • wynagrodzenia ekipy remontowej.

Wyposażenie łazienki – jak na nim zaoszczędzić?

"Sposób wykończenia łazienki zależy wyłącznie od nas i to w tej kwestii mamy realny wpływ na końcowy budżet naszej metamorfozy" – komentuje ekspertka portalu Homebook.pl, Ewelina Saja – "Zamiast tracić czas na odwiedzanie salonów wyposażenia łazienek czy marketów budowlanych lepiej jest skorzystać z internetowych porównywarek, które agregują ofertę od najlepszych producentów i sklepów z całej Polski. Wszystkie niezbędne produkty – od płytek, baterii, pryszniców i wanien po meble, dekoracje czy tekstylia kąpielowe – znajdziemy w katalogu na Homebook.pl".

d13bqye

Tysiące produktów online w katalogu z wyposażeniem łazienki – jak znaleźć te, które nas interesują? Ofertę możemy w prosty sposób dopasować do własnych oczekiwań za pomocą przydatnych filtrów. Wystarczy włączyć zakres cen, kliknąć w ulubiony styl, markę czy kolor, a produkty same pojawią się w katalogu online.

"Kupując przez internet, nie tylko oszczędzamy czas i pieniądze, ale również mamy okazję wybrać oryginalny sprzęt i designerskie akcesoria od marek, o których istnieniu nawet nie mieliśmy pojęcia" – dodaje Ewelina.

W ten sposób możemy bez wychodzenia z domu obliczyć koszt wyposażenia całej łazienki. Pora przejść do kolejnych elementów.

Koszt tzw. "robocizny" – od czego zależy?

Najtrudniejsza do oszacowania będzie kwota, którą musimy przeznaczyć brygadzie przeprowadzającej remont. Ceny wahają się w zależności od lokalizacji i doświadczenia majstrów. Najdroższe firmy znajdują się w Małopolsce i na Mazowszu, najtańsze natomiast – na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Koszt wynagrodzenia zależny jest również od stażu i wiarygodności brygady remontowej. Sprawdzone firmy, które mogą pochwalić się udanymi metamorfozami, cenią się wyżej niż te mniej znane. Pamiętajmy, że w tym przypadku za wysoką ceną idzie również jakość wykonanej usługi.

d13bqye

Większość firm budowlanych na swoich stronach internetowych publikuje przybliżony cennik wykonania standardowego remontu (pamiętajmy, że ostateczny koszt poznamy przy indywidualnej wycenie). Uwaga! Jeśli mieszkamy na wsi lub w niewielkiej miejscowości, możliwe, że firma doliczy również koszty transportu oraz zakwaterowania.

Biały montaż i ceny w 2020

Białym montażem określa się podłączenie wszystkich urządzeń sanitarnych w łazience – wanny, umywalki, toalety czy prysznica. Takie usługi wyceniane są pojedynczo, per sztuka. Jak kształtują się ceny białego montażu w 2020?

Najwięcej zapłacimy za montaż prysznica (brodzik, bateria i kabina). Ceny wahają się od 400 do 1000 zł. Osadzenie wanny i podłączenie baterii to koszt ok. 600 zł. Za montaż umywalki, bidetu i sedesu podwieszanego zapłacimy łącznie w granicach 600-800 zł. Pamiętajmy również o pozostałych elementach wykończenia: grzejniku, wentylacji, lampach czy osadzeniu drzwi.

d13bqye

Ile kosztuje remont łazienki? Przybliżony cennik według metrażu

Dysponując szacunkowymi kosztami wynagrodzenia ekipy oraz cen wyposażenia łazienki, możemy przejść do określania budżetu, który należy przeznaczyć na metamorfozę.

Załóżmy, że remontujemy starą łazienkę. Należy uwzględnić wobec tego: skuwanie starych płytek, demontaż urządzeń, położenie glazury (podłoga i ściany), wykończenie i biały montaż. Na końcu doliczamy standardowe wyposażenie łazienki w średnim przedziale cenowym. W dużym uproszczeniu koszt remontu wyniesie:

ok. 10-12 tys. dla łazienki 4m2;
ok. 13-15 tys. dla łazienki 5m2;
ok. 16-20 tys. dla łazienki 6m2.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Materiał Partnera: Homebook.pl

d13bqye

Podziel się opinią

Share

d13bqye

d13bqye