Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
ogrzewanie
16-10-2019 11:39

Budynek samowystarczalny – 100% OZE z dotacją

Od 16 września 2019r. trwa jesienna edycja Szwedzkiej Dotacji do powietrznych pomp ciepła NIBE. Każdy kto chce ogrzać swój dom w czysty, energooszczędny i komfortowy sposób, może ubiegać się o dotację w wysokości do 3 000 zł na pompę ciepła NIBE, do 4 000zł na pompę ciepła wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub GV-HR, do 7 000 zł na zakup pompy ciepła z zestawem fotowoltaicznym NIBE PV oraz do 8 000 zł na zestaw pompy ciepła, rekuperatora oraz systemu fotowoltaicznego NIBE PV. Dodatkowo w trakcie trwania promocji, producent obniża cenę 5-letniej Gwarancji Dodatkowej o 50%.

Budynek samowystarczalny – 100% OZE z dotacjąŹródło: Materiały prasowe
d17j7r1

Szwedzką Dotację marki NIBE, można łączyć z ulgą podatkową oraz dotacją w ramach programu NFOŚiGW „Czyste Powietrze” lub „Mój Prąd”.
Regulamin promocji oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronach www.szwedzkadotacja.pl oraz www.nibe.pl.

W obliczu narastających problemów związanych z wyczerpywaniem się zasobów paliw kopalnych, wzrostem ich cen, a także pogorszeniem się stanu środowiska naturalnego, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jako głównych źródeł energetycznych staje się koniecznością. Szeroka gama zaawansowanych technologicznie produktów marki NIBE pozwala na stworzenie energooszczędnego, komfortowego i ekologicznego systemu grzewczego, opierającego się w 100% na alternatywnych źródłach energii.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wysokowydajne powietrzne pompy ciepła

W powietrznych pompach ciepła, NIBE uzyskało sprawność sięgającą poziomu pomp gruntowych (COP powietrznej pompy ciepła NIBE F2120-12kW wynosi aż 5,12 dla A7/W35 wg EN14511), a niski poziom hałasu (39 dB w odległości 2 m) stawia je na najwyższej półce, pośród najlepszych pomp ciepła dostępnych na świecie. Dzięki nowej wysokowydajnej sprężarce spiralnej, pracującej w oparciu o technologię EVI, najnowsze powietrzne pompy ciepła NIBE F2120 zapewniają temperaturę 63ºC nawet przy temperaturze -25ºC, w związku z czym tylko w kilku najzimniejszych dniach w roku, ich pracę wspomaga wbudowany w jednostce wewnętrznej moduł elektryczny. Efektem tego jest niski koszt ogrzewania domu (<200 zł/m-c).!!!

d17j7r1

Koszt inwestycji w powietrzną pompę ciepła, stanowi głównie koszt urządzenia, którego cena jest już porównywalna z konwencjonalnymi kotłami grzewczymi. Aktualnie najbardziej popularnym rozwiązaniem są pompy ciepła z modulowaną mocą grzewczą i wbudowaną funkcją chłodzenia NIBE SPLIT lub NIBE F2040 o mocy do 6, 8, 12 i do 16 kW, które cieszą inwestorów niską ceną (NIBE F2040-6kW kosztuje tylko 14 000 zł netto!).

Inteligentna wentylacja z odzyskiem ciepła

Aby wspomóc pracę pompy ciepła, a tym samym zapewnić niższe rachunki za prąd i lepsze warunki mieszkalne, warto rozważyć instalację kontrolowanej wentylacji z odzyskiem ciepła. Rekuperator NIBE ERS lub GV-HR pozwala na zachowanie wymaganej wymiany powietrza nawet przy zamkniętych oknach i jednocześnie umożliwia ponowne wykorzystanie energii z powietrza wywiewanego. Chłodniejsze powietrze zewnętrzne ogrzewa się od powietrza wywiewanego, dzięki czemu na jego ogrzewanie zużywana jest mniejsza ilość energii. Rekuperator NIBE ERS 10-400 to urządzenie przeznaczone do domów jednorodzinnych do 300m3 o wydajności 420m2 przy 150 Pa. Praca całego systemu z pompą ciepła i wentylacją, sterowana jest za pomocą jednego, wielofunkcyjnego sterownika pompy ciepła umieszczonego na pompie ciepła lub zdalnie za pomocą systemu NIBE UPLINK.

Darmowa energia ze słońca

Dopełnieniem energooszczędnego systemu są kompletne zestawy fotowoltaiczne NIBE PV do produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Dobrze dobrane panele są w stanie całkowicie pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną pompy ciepła a nawet całego domu i zredukować rachunki niemal do zera. Dzięki modułowi komunikacyjnemu NIBE EME 20, pompa ciepła NIBE może zwiększać wydajność pracy korzystając z bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV dostępne są w zestawach o mocy 3,4,5,6,9,12,15,24 kW. Aby idealnie dostosować instalację, panele można dodawać lub odejmować w zależności od potrzeb i powierzchni dachu budynku. Dzięki zastosowaniu pakietu paneli fotowoltaicznych składającego się z 10-40 paneli można uzyskać zestawy od 3 do 12 kW. Do większych instalacji stosowane są pakiety 15 i 24 kW, które można pomnożyć do pożądanej wydajności.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Inteligentny i wielozadaniowy system NIBE nagrodzony Złotym Medalem Targów ENEX

System NIBE składający się z jednostki AMS 10-6, rekuperatora ERS 10-400, zestawu fotowoltaicznego NIBE PV oraz zaawansowanego sterownika SMO 40 został doceniony i nagrodzony Złotym Medalem Targów ENEX 2019. System ten zapewnia komfortowe, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie, chłodzenie, produkcję c.w.u oraz wentylację z odzyskiem ciepła wykorzystując energię słoneczną. Moduł SMO 40 umożliwia sterowanie pompą ciepła, rekuperacją oraz przekazuje informacje o bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca do pompy ciepła, która automatycznie zwiększa swoją wydajność. Sterowany zdalnie przez aplikację NIBE UPLINK system zapewnia niemal zerowe rachunki za energię oraz eliminuje emisję CO2 i innych zanieczyszczeń do atmosfery. 100% energii potrzebnej do domu pochodzi z OZE!

d17j7r1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17j7r1