Trwa ładowanie...

Bohaterki twojej sypialni. Narzuty, które zdobią i porządkują

Dobrze dobraną narzutę wystarczy zarzucić na pościel, aby sypialnia w kilka sekund stała się uporządkowana i elegancka. Jak ją dobrać do naszego łóżka? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek i podpowiedź produktów odpowiednich do naszych sypialni.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Bohaterki twojej sypialni. Narzuty, które zdobią i porządkują
Źródło: Shutterstock.com
d2afjg6

Wybieramy narzutę do sypialni

Narzutę dobieramy do wymiarów i stylu naszego łóżka. Uznaje się, że elegancko prezentuje się ta, która pokrywa całe łóżko i z 2 lub 3 jego stron sięga podłogi. Jest to jednak kwestia indywidualna, bo wiele osób woli ten element wyposażenia sypialni w krótszej wersji, która przykrywa tylko pościel.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar narzuty na nasze łóżko?

Szerokość narzuty dobieramy, sumując szerokość materaca oraz podwojoną wysokość łóżka. Powinniśmy uwzględnić także to, w jakim stopniu materac oraz leżąca na nim pościel zwiększają tę wysokość.

Inną narzutę dobieramy do łóżka, które nie ma wysokiej ramy przy stopach. Jeśli nasze łóżko posiada wysokie wezgłowie i wyższą część w tym miejscu, za długa narzuta będzie się nieestetycznie zwijać – wtedy wybierzmy produkt o długości maksymalnie 210 centymetrów, czyli tyle, ile liczy długość przeciętnego materaca.

Narzuta na łóżko z wezgłowiem i bez części stopach powinna liczyć około 250 cm długości.

Elegancka narzuta to ozdoba sypialni

Jeśli chcemy uniknąć wpadki z nieudanym zakupem narzuty, starannie sprawdzajmy podane wymiary i nie sugerujmy się wyłącznie ceną. Często spotyka się niewielkie koce, których dłuższy wymiar nie przekracza np. 140 cm, sprzedawane jako narzuty. Nie zakryją łóżka, ale mogą pełnić tę funkcję na fotelu lub udekorować nasz salon.

Trwała i łatwa w praniu – narzuta pikowana

Jednym z najchętniej wybieranych typów narzut, są modele pikowane o rozmaitych, kolorowych wzorach. W przeciwieństwie do pluszowych narzut i koców nie osiada na nich kurz i łatwo je wypierzemy. Pielęgnacja takich modeli jest łatwa, możemy je bez problemu wyprać w dość wysokiej temperaturze, oczywiście przy zachowaniu wskazówek, które znajdziemy na metce. Mnogość pikowanych wzorów pozwoli dopasować odpowiednią narzutę do każdej sypialni. Popularne są np. modele w kolorowe pasy.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2afjg6

Podziel się opinią

Share
d2afjg6
d2afjg6