Trwa ładowanie...

Blender sportowy – łatwo przygotujesz koktajl każdego dnia

Zależy ci na małym blenderze, który nie będzie drogi i ciężki? Możesz wybrać kielichowy blender sportowy. Sprawdź, jakie zalety ma ten typ urządzenia.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Blender sportowy – łatwo przygotujesz koktajl każdego dnia
Źródło: iStock.com, fot: Drazen Zigic
dpbychq

Czym jest blender sportowy?

Blender sportowy niekoniecznie jest przeznaczony dla sportowców, co jednoznacznie sugeruje nazwa. Będzie świetnym wyborem dla każdego, kto chce szybko przygotować niewielką ilość smoothie czy koktajlu i to bez przelewania go do dodatkowego pojemnika lub butelki. Charakterystyczną cechą tego urządzenia jest to, że kielich, w którym miksujemy produkty, jest jednocześnie bidonem. Wystarczy zakręcić końcówkę z ostrzem i przytwierdzić ją do podstawy z silnikiem. Kiedy przekąska będzie gotowa, ostrze można odkręcić i umyć pod bieżącą wodą, a do bidonu przytwierdzić zakrętkę z dozownikiem. Prawda, że szybkie i proste?

Kielich i moc silnika

Kielichy blenderów sportowych zazwyczaj mają pojemność ok. 500-600 mililitrów, mniejsze – ok. 300 mililitrów. Wykonuje się je z trwałego i bezpiecznego dla żywności plastiku, wyprofilowanego w taki sposób, by mogły dobrze leżeć w dłoni czy zmieścić się w uchwycie w rowerze. Podstawa zaś zawiera silnik oraz włączniki. Zwykle jest dość lekka, więc z łatwością można ją przenosić z miejsca na miejsce.

zielone smoothie Shutterstock.com
zielone smoothie Źródło: Shutterstock.com

Ważną kwestią w wyborze blendera sportowego jest moc silnika, od której zależy skuteczność rozdrabniania twardych warzyw i owoców czy lodu. Najlepszym wyborem, umożliwiającym przygotowanie wielu różnych przysmaków z różnych produktów, będzie blender o mocy 800 W i wyżej, który można uznać za najmocniejszy w tej kategorii. Najsłabsze sprzęty, mające ok. 300 W mocy, wystarczą do zmiksowania miękkich owoców i warzyw w połączeniu np. z mlekiem. Niektóre blendery umożliwiają miksowanie w dwóch trybach: dla produktów miękkich i dla produktów twardych. Przyda się także tryb pulsacyjny, o naprzemiennej prędkości obrotów, co zwiększa dokładność mieszania.

Dodatkowe opcje

Dostępne w ofercie blendery sportowe zawierają różne dodatkowe funkcje i akcesoria. Przydać się mogą np. dwa bidony, młynek do orzechów lub lodu czy wkład chłodzący, który będzie dobrym wyborem zwłaszcza latem. W sklepach dostępne są także urządzenia próżniowe, dzięki którym składniki zachowują lepszy smak i kolor.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dpbychq

Podziel się opinią

Share
dpbychq
dpbychq