Trwa ładowanie...
kuchnia
09-09-2020 14:41
Informacja prasowa

Biedronkowe Fajniaki biją rekordy! Ponad 240 tys. maskotek i książek w rękach klientów

Wystarczyło jedynie 10 dni, żeby 140 tys. książek i 100 tys. maskotek "Gangu Fajniaków" trafiło w ręce najmłodszych fanów. Pierwszego dnia akcji, rodzice pociech ustawili się po pluszaki zaledwie chwilę po północy.

Biedronkowe Fajniaki biją rekordy! Ponad 240 tys. maskotek i książek w rękach klientówŹródło: Materiały prasowe
d15htu5

Nowi pluszowi bohaterowie Biedronki szybko zdobyli serca młodych odbiorców. Pierwsi z nich znaleźli swoich właścicieli już dwie minuty po północy pierwszego dnia akcji - w Stegnie w województwie pomorskim. Czym Fajniaki podbiły serca fanów, że ustawiają się w kolejkach?

Nauka ekologii przez zabawę

"Gang Fajniaków" to nowa akcja sieci Biedronka, promująca ekologię wśród najmłodszych. Zabawa wystartowała 27 sierpnia i potrwa do 2 grudnia 2020 r. Sympatyczne pluszaki uczą dzieci troski o ekologię, a ich rodzicom pomagają we wsparciu polskiej gospodarki, promując towary, które tworzą dla niej dodatkową wartość.

Biedronka od początku akcji, wydała już ok. 100 tys. maskotek. Szczególną popularnością cieszą się również przygody superbohaterów opisane w książce "Gang Fajniaków i miasto marzeń", w której dzielne Fajniaki pomagają rozwiązywać ekologiczne problemy. Książka trafiła już do ponad 140 tys. klientów Biedronki w całej Polsce, a to kolejny przykład na to, jak sieć sklepów działa na rzecz rozwoju czytelnictwa w kraju.

d15htu5

Stegna, Zakopane i Warszawa

Fajniaki można otrzymać za darmo po zebraniu 60 naklejek. 40 uzbieranych naklejek oznacza, że maskotkę można kupić za 19,99 zł. Pluszaka natomiast można nabyć w cenie 39,99 zł. Tak właśnie zrobił klient w sklepie Biedronka w Stegnie w województwie pomorskim. Na samym starcie, bo zaledwie dwie minuty po północy w dniu, kiedy zaczęła się akcja "Gang Fajniaków", kupił dwie maskotki: Ważkę Wiolę i Kroplę Ksenię.

Na podium sklepów Biedronka, w których Fajniaki wydano najszybciej w kraju, znalazły się też Zakopane i Warszawa. W Zakopanem najbardziej niecierpliwy kolekcjoner Fajniaków stawił się przy kasie minutę po godzinie 1:00 w nocy w dniu rozpoczęcia akcji, by kupić Fokę Franię i Pieska Piotrusia. Z kolei w Warszawie Chmurka Celinka trafiła w ręce kupującego już o godzinie 3:25 w nocy tego samego dnia.

Dzieci kochają czytać

Książkę "Gang Fajniaków i miasto marzeń", której autorem jest Marcin Przewoźniak, a ilustratorem Małgorzata Detner, odebrać można również za naklejki we wszystkich sklepach Biedronka w kraju. Wystarczy zebrać 15 naklejek. Można ją też kupić za 9,99 zł. Pierwszą książkę o przygodach Fajniaków zakupił klient w Bychawie w województwie lubelskim zaledwie 32 minuty po północy.

- Cieszymy się, że już od pierwszego dnia akcji nie tylko same Fajniaki podbiły serca klientów, ale udało się to także książce z ich przygodami, która trafiła do setek tysięcy dzieci w Polsce - powiedziała Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka.

d15htu5

- Liczymy na to, że dzięki naszej akcji Fajniaki w przystępny sposób pokażą dzieciom, że ekologia jest ważna, odkrywanie przyrody uczy i jest piękne, a my wszyscy możemy pomagać we wzmacnianiu polskiej gospodarki - dodała Dorota Wrotek-Gut.

O Gangu Fajniaków

Gang Fajniaków to dziesięć sympatycznych pluszowych postaci, z których każda ma inną supermoc, zawsze związaną z ekologią. Ich kolekcję można powiększać po uzbieraniu odpowiedniej liczby naklejek, przyznawanych za zakupy w Biedronce – 1 punkt za każde wydane na zakupy 50 zł. Sieć promuje zakup niektórych produktów, przyznając za nie dodatkowe naklejki.

Dodatkową naklejkę za każde wydane 50 zł otrzymają klienci za zakupy:
• z kartą Moja Biedronka
• co najmniej jednego produktu z kategorii warzyw lub owoców
• produktów z oferty specjalnej
• dodatkowy benefit "Kupuj co polskie”, przyznawany za nabycie produktów tworzących wartość dla polskiej gospodarki

Fajniakowe naklejki zbierać można od 27 sierpnia do 18 listopada br., a maskotki odbierać do 2 grudnia 2020 r. Szczegóły na stronie: gangfajniakow.pl

d15htu5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15htu5