Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
tynki
03-04-2018 08:02

Bezproblemowe szlifowanie gładzi, gipsów, drewna, metalu i tworzyw sztucznych

Szlifowanie ścian wykonuje się przy użyciu przeznaczonych do tego urządzeń lub ręcznie – specjalną packą z założonym papierem lub kostką ścierną o granulacji od 100 do 150. Im drobniejszej granulacji użyjesz, tym gładsze będą ściany.

d3fk0tn
d3fk0tn

Kąty i miejsca trudno dostępne najlepiej szlifować specjalną gąbką ścierną. Obrabiane powierzchnie szlifuj delikatnymi kolistymi ruchami aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Następnie, po wstępnym oczyszczeniu ściany z pyłu warto sprawdzić jakość wykonanych prac. Najlepiej zrobić to, kierując równolegle do niej źródło światła. Dzięki temu dostrzeżesz ewentualne nierówności oraz wszystkie źle wyszlifowane miejsca, co pozwoli na dokonanie niezbędnych poprawek.

Pracę ułatwią ci artykuły ścierne. Służą one do szlifowania gładzi gipsowych, gipsów szpachlowych, drewna, metalu i tworzyw sztucznych. W zależności od potrzeb możesz wybrać produkty wykonane z elektrokorundu lub węglika krzemu. Te wykonane z elektrokorundu są dedykowane do szlifowania gładzi gipsowych. Ich zaletą jest to, że nie przyczyniają się do powstawania zarysowań powierzchni. Dodatkowo część z nich ma ściętą krawędź, która pozwala na bardziej efektywne szlifowanie trudno dostępnych miejsc takich jak kąty wewnętrzne i zewnętrzne. Z kolei kostki ścierne wykonane z węglika krzemu posiadają trwałe i agresywne ziarno ścierne, dzięki czemu możesz z powodzeniem używać ich na metalu, drewnie czy tworzywach sztucznych. Część z nich dopasowuje się do szlifowanego kształtu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz odcinek e-doradcy.

d3fk0tn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fk0tn