Trwa ładowanie...

Bezpieczne żelazko – funkcje, które nas uratują przed zapominalstwem

Wybór żelazka powinien zależeć od dwóch czynników: wygody i bezpieczeństwa. Jeśli notorycznie zdarza ci się zapomnieć wyłączyć żelazko – mamy na to sposób!

Bezpieczne żelazko – funkcje, które nas uratują przed zapominalstwemŹródło: Shutterstock.com
d397i9d
d397i9d

Nowoczesne żelazka mają szereg udogodnień, które ułatwiają prasowanie. W domu, w którym są dzieci, prasowanie jest szczególnie wymagającą czynnością. Nie dość, że do pewnego momentu ubrania pierzemy w specjalnie dedykowanych środkach dla dzieci (często dla alergików) i delikatnych programach, to jeszcze prasujemy dosłownie wszystko. Przy wielu obowiązkach, jakie mają rodzice, ta czynność dodatkowo ich obciąża, a dochodzą jeszcze względy bezpieczeństwa. Nieraz trzeba oderwać się od prasowania, gdy maluch zapłacze. Łatwo przy tym zapomnieć o wyłączeniu żelazka. Funkcja strażaka to dodatkowy system zabezpieczeń wbudowany w sprzęt. Na czym to polega?

Funkcja, której angielska nazwa to Auto-Shut Off, wyłącza nieużywane żelazko po określonym czasie. Wyłączy się samo, jeżeli o nim zapomnisz albo jeśli na przykład się przewróci. W pozycji poziomej wyłącza się po 3 sekundach. Jeśli o nim po prostu zapomnisz, przestanie działać po kilku minutach.

Antypoślizgowa podstawa to również ważna kwestia. Gwarantuje, że żelazko nie ześlizgnie się z deski do prasowania. To kolejna przydatna opcja, gdy mamy w domu dzieci. Zaletą stabilnego i bezpiecznego żelazka jest także wyprofilowana i gumowa rączka. Dzięki temu można pewnie trzymać żelazko w dłoni.

d397i9d

Dostępne są także żelazka, które mają funkcję dostosowywania optymalnej temperatury, a zarazem odpowiedniej ilości pary. Producenci tych urządzeń zapewniają, że są one w stanie dostosować temperaturę do najdelikatniejszych materiałów (kaszmir, jedwab, wełna czy poliester).

Niektóre żelazka są wyposażone w specjalną prowadnicę do przewodu, którą przypina się przy desce do prasowania. Pozwala ona trzymać przewód z dala od żelazka.

Nierzadko zdarza nam się również oparzyć podczas prasowania. W sprzedaży są również takie żelazka, które mają specjalną warstwę ochronną zabezpieczającą dłonie. Kolejną bezpieczną funkcją jest żaroodporna osłona. W ten sposób szybko i bezpiecznie odłożysz żelazko na miejsce.

Kupując żelazko, można wybieraćspośród bezprzewodowych, przewodowych, parowych czy systemowych. Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo: nasze, domowników oraz ubrań. Tym powinniśmy kierować się przy wyborze.

d397i9d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d397i9d