Trwa ładowanie...

Bezpieczna łazienka - seria bryzgoszczelna MADERA firmy Ospel

Bezpieczna łazienka - seria bryzgoszczelna MADERA firmy OspelŹródło: ospel.pl
d63lfi9
d63lfi9
Łączniki i gniazda montowane w budynkach – czy to mieszkalnych, czy użyteczności publicznej – muszą być każdorazowo dostosowane do przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń. Parametry tych akcesoriów podyktowane są zazwyczaj normami budowlanymi i mają na uwadze przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo użytkowników. Ta sama idea zajęła pierwsze miejsce przy opracowywaniu linii bryzgoszczelnych produktów MADERA firmy Ospel.

Stopień ochrony IP 44

Seria MADERA firmy Ospel to łączniki i gniazda przeznaczone do montażu natynkowego, które wyróżniają się wysokim stopniem ochrony IP. IP 44 w przypadku kolekcji MADERA oznacza możliwość montażu w pomieszczeniach o trudnych warunkach, cechujących się podwyższoną wilgotnością i narażeniem znajdujących się w nim przedmiotów na kontakt z wodą. Pierwsza cyfra kodu IP określa w tym przypadku ochronę urządzenia przed dostaniem się do jego wnętrza przedmiotów o średnicy mniejszej niż 1 mm oraz stopień ochrony użytkownika przed bezpośrednim kontaktem z elementami będącymi pod napięciem, natomiast druga – ochronę urządzenia przed kroplami wody.

Łazienka, garaż, kotłownia

Łączniki z linii MADERA w obudowie podwójnej. Fot. Ospel.

d63lfi9

Ze względu na swoje specyficzne parametry urządzenia z linii MADERA firmy Ospel nadają się doskonale do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka, kuchnia, pralnia, suszarnia, piwnica czy garaż, a także biurowe pomieszczenia socjalne. Elementy osprzętu opracowane zostały tak, by nie dopuścić wilgoci do ich wnętrza – wykonane z gumy dławnice świetnie chronią łączniki przed bryzgami wody. W przypadku gniazdek dodatkową ochronę przed wilgocią spełniają wykonane z ciemnego, przezroczystego bądź białego plastiku pokrywy gniazd. Stanowią one skuteczną barierę nie tylko dla wody – chronią również przed nieumyślnym włożeniem do otworów wtyczkowych metalowych przedmiotów, co jest szczególnie cenne w przypadku przebywających w pobliżu gniazdek małych dzieci. Pokrywy otwierają się pod kątem 180°, co ułatwia umieszczenie wtyczki w gnieździe i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu.

Solidność i funkcjonalność

Osprzęt elektryczny z linii MADERA firmy Ospel to urządzenia do zadań specjalnych. Solidna, wykonana z wytrzymałego plastiku obudowa oraz ochronne wieczko stanowią gwarancję wyjątkowej funkcjonalności i bezpieczeństwa użytkowania. Akcesoria te, choć montowane na tynku, dzięki specjalnej konstrukcji i wysokiej jakości tworzywom, z których zostały wykonane, opierają się uszkodzeniom mechanicznym. Dostępne są w kolorze białym, z opcjonalnym wyborem wieczka w kolorze obudowy lub półprzezroczystym dymnym. Dodatkowo, łączniki można wybrać w wersji bez podświetlenia lub z pomarańczowym podświetleniem, co jest bardzo praktyczne zwłaszcza w przypadku ciemnych pomieszczeń. Ze względu na swoje cechy linia MADERA jest doskonałym wyborem do adaptacji wymagających pomieszczeń, czy to mieszkalnych, czy przeznaczonych dla użyteczności publicznej.

Łącznik w zestawie z gniazdem wtykowym z linii MADERA w obudowie podwójnej. Fot. Ospel

d63lfi9

Dodatkową zaletą osprzętu elektroinstalacyjnego z linii MADERA jest możliwość jego montowania w puszkach podwójnych bądź wielokrotnych, umożliwiają w ten sposób tworzenie zestawów o pożądanej konfiguracji łączników oraz gniazd wtykowych.

Są pomieszczania, w których panują specyficzne warunki, jak np. wysoka wilgotność. Urządzając tego typu wnętrza należy więc pamiętać, by znajdujące się w nim sprzęty i różne akcesoria były odpowiednio dopasowane. Kolekcja łączników i gniazdek MADERA firmy Ospel dzięki swoim bryzgoszczelnym właściwościom sprawdzi się w każdych warunkach.

Jak krok po kroku wykonać samodzielny montaż osprzętu elektrycznego tłumaczy ekspert z firmy Ospel.

Montaż gniazda podwójnego - seria Madera:

d63lfi9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d63lfi9