Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
stilo energy
20-05-2019 10:11

Bezpieczna i wydajna instalacja fotowoltaiczna? Sprawdź mikroinwertery Hoymiles!

Budowa domu to jedno z najpoważniejszych, a na pewno najdroższych przedsięwzięć, jakie podejmujemy w trakcie życia. Aby dom był bezpieczny, komfortowy w użytkowaniu, stosunkowo tani w utrzymaniu, a także ekologiczny warto stosować przemyślane rozwiązania.

Share
Bezpieczna i wydajna instalacja fotowoltaiczna? Sprawdź mikroinwertery Hoymiles!Źródło: Materiały prasowe
d1qp2pe

Każdemu inwestorowi zależy na tym, aby dom powstał w zaplanowanym terminie oraz w zaplanowanych kosztach. Aby tak się stało koniecznie trzeba zabezpieczyć odpowiednie środki finansowe, zakupić spełniający oczekiwania projekt, a także zatrudnić doświadczoną oraz wyspecjalizowaną ekipę budowlaną. Decydując się na wybór konkretnego projektu koniecznie trzeba zwracać uwagę na jego praktyczną stronę. Dom powinien mieć odpowiedni rozkład pomieszczeń, dobrze zaplanowane instalacje, a także system ogrzewania/wentylacji/klimatyzacji. Nie bez znaczenie jest również wybór systemu ocieplenia. Wszystko to ma służyć temu, aby utrzymanie domu nie nadwyrężało domowego budżetu. Nowoczesne budownictwo to również ekologia, o której nie warto zapominać. Montaż energooszczędnych oraz niskoemisyjnych rozwiązań to standard w XXI wieku, a także konieczność, jeżeli chcemy dbać o własne zdrowie. Jednym z niezwykle popularnych rozwiązań jest fotowoltaika.

Dlaczego warto stosować ekologiczne rozwiązana?

Większości z nas ekologia kojarzy się z utrzymaniem porządku. W budownictwie objawia się stosowaniem do budowy domu materiałów ekologicznych, a także rezygnacją z tradycyjnych systemów grzewczych opartych na węglu, ekogroszku lub drewnie. Budowa domów ekologicznych – choć początkowo droższa – daje wymierne korzyści w perspektywie kilku lat. Nie bez znaczenia jest również ekologiczne (a tym samym tańsze) pozyskiwanie energii elektrycznej, która potrzebna jest do zasilania systemu grzewczego (opartego na systemie klimatyzacyjnym lub podczerwonym), a także do innych celów (podgrzewanie wody, obsługa urządzeń RTV i AGD). Wielką zaletą rozwiązań ekologicznych jest także brak produkcji smogu. Zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz prądu pozwoli inwestorowi zaoszczędzić w skali roku wiele pieniędzy, które będzie mógł przeznaczyć na inne cele.

Czym tak naprawdę jest fotowoltaika?

Fotowoltaika, a w zasadzie panele fotowoltaiczne są urządzaniami, których zadaniem jest przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną. Instalacja może być montowana na dachu budynku lub na terenie posesji, jeżeli pozwala na to metraż. Panele podłączane są do istniejącej już instalacji elektrycznej dzięki czemu mamy tańszy prąd, którego nadwyżkę możemy magazynować lub sprzedawać.

d1qp2pe

Podstawą działania jest paneli są ogniwa fotowoltaiczne, które składają się na panel. Foton (minimalna jednostka światła), który pada na ogniwo jest pochłaniany przez krzem oraz zmuszany do ruchu. Ruch ten to przepływ prądu elektrycznego. Ogniwo fotowoltaiczne przy pomocy specjalnych inwerterów przekształca energię słoneczną w elektryczną, a ta przekazywana jest do domowego „systemu”. Nie należy również mylić paneli fotowoltaicznych z panelami słonecznymi.

Jakie korzyści daje montaż paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne to idealne rozwiązanie dla domów energooszczędnych, a także inwestorów, którzy chcą oszczędzać oraz być ekologiczni. Więcej na temat tego, jakie korzyści może przynieść inwestycja w fotowoltikę przeczytacie tutaj: https://stiloenergy.pl/2019/03/28/szukasz-dobrej-inwestycji-na-lata-sprawdz-fotowoltaike/. Jakie są główne zalety montażu takiej instalacji? Wśród najważniejszych można wymienić:
- bezpieczeństwo energetyczne domu,
- darmowy prąd,
- zmniejszenie rachunków za prąd,
- uniezależnienie się od zmian taryfowych dostawców prądu,
- uniknięcie podwyżek,
- stały dopływ prądu, który można magazynować lub sprzedać,
- darmowy prąd do ogrzewania domu (pod warunkiem posiadania odpowiedniej instalacji
klimatyzacyjnej lub systemu ogrzewania na podczerwień),
- brak produkcji smogu,
- cicha praca,
- możliwość rozbudowy,
- darmowa ciepła woda,
- łatwy montaż,
- bezpieczna i nowoczesna instalacja,
- brak ukrytych kosztów oraz tak zwanych kosztów eksploatacyjnych,
- możliwość monitorowania stanu instalacji.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Instalacja PV oparta na mikroinwerterach Hoymiles

Instalacja fotowoltaiczna powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Należy pamiętać, że mówiąc o panelach powinniśmy myśleć o całym systemie, na który składają się różne elementy. Bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem zwiększającym komfort użytkowania oraz poprawiającym bezpieczeństwo instalacji jest zastosowanie specjalnych mikroinwerterów Hoymiles (montaż do każdego panelu) zamiast instalacji opartej na jednym falowniku centralnym.

d1qp2pe

Mikroinwertery cechuje:
- bardzo dobra jakość wykonania oraz prosty sposób montażu,
- stabilny montaż pod panelem,
- łatwa możliwość łączenia,
- możliwość połączenia systemu do instalacji typu smart home,
- niskie napięcie prądu stałego – zwiększenie bezpieczeństwa,
- zapewnienie panelom stabilnej pracy w różnych warunkach atmosferycznych,
- stabilność pracy instalacji nawet przy usterce któregoś z paneli,
- zwiększenie wydajności instalacji.

Dobrze dobrany i zamontowany zestaw fotowoltaiczny pozwoli zwiększyć komfort użytkowania domu, zminimalizować rachunki za prąd oraz sprawić, że dom będzie w pełni ekologiczny. Instalacja oparta na mikroinwerterach Hoymiles jest o wiele bardziej wydajna i bezpieczna, nienarażająca potencjalnego inwestora na dodatkowe koszty.

Artykuł powstał we współpracy ze Stilo Energy

d1qp2pe

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qp2pe
d1qp2pe