Trwa ładowanie...

Bezpieczna choinka. Jakich lampek choinkowych unikać, gdy masz dzieci lub zwierzęta

Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, jak ozdobić choinkę i jak ją zabezpieczyć przed dziecięcą ingerencją. A może dodatkowo masz w domu zwierzęta? Poniższe rady dobrze sprawdzą się także w ich przypadku. Postaw na bezpieczne święta!

Bezpieczna choinka. Jakich lampek choinkowych unikać, gdy masz dzieci lub zwierzętaŹródło: Shutterstock.com
d2etpk9
d2etpk9

Przed świętami w domu pojawia się wiele nowych, nieobecnych przez pozostałą część roku ozdób i dekoracji. Każdy z tego typu przedmiotów jest obiektem zainteresowania twojego malucha. Niezależnie od wieku dziecka musisz bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo pociechy i... samej choinki.

Gdzie ustawić świąteczne drzewko – bezpieczeństwo najważniejsze

Jeśli masz w domu raczkujące niemowlę, zabezpieczenie choinki będzie polegało przede wszystkim na ustawieniu jej w miejscu, do którego maluch będzie miał utrudniony dostęp. Zrezygnuj z umieszczenia jej na podłodze. Wybierz mniejsze drzewko, które ustawisz na małym stoliku. Możesz je też dodatkowo zabezpieczyć, przywiązując do karnisza bądź mebla, by całość nie przewróciła się na zaciekawionego dekoracjami malucha. Zwróć uwagę na otoczenie miejsca, w którym zamierzasz postawić choinkę. Uważaj na meble, po których dziecko może się wspiąć i dosięgnąć świątecznych ozdób.

Pod uwagę musisz wziąć lampki choinkowe, a dokładniej ich podłączenie do prądu. Najbezpieczniej będzie, jeśli zamiast elektrycznych lampek choinkowych wybierzesz modele na baterie, które nie wymagają podłączenia do gniazdka prądowego. Unikniesz w ten sposób zagrożenia porażenia, a tajemniczy przewód od lampek nie będzie wzbudzał zainteresowania wśród najmłodszych.

Obecnie na rynku istnieje spory wybór tego typu modeli, które prawie się nie różnią się od tradycyjnych wersji. Jeśli obawiasz się, że dziecko ściągnie na siebie lampki bądź się w nie zapląta, zastąp je łańcuchami choinkowymi, które również dodadzą blasku każdej choince, czyniąc ją przy tym bezpieczniejszą. Mogą być one wykonane z papieru bądź innych, niegroźnych dla dziecka materiałów.

d2etpk9

Postaw na ozdoby wykonywane własnoręcznie w domu

Choinka budzi zainteresowanie każdego dziecka ze względu na połyskujące, świecące i atrakcyjne z punktu widzenia malucha ozdoby. Poważnym zagrożeniem dla dzieci oraz domowych zwierząt są szklane bombki. Mając malucha lub zwierzę w domu, zrezygnuj z nich całkowicie bądź powieś je na górnych gałązkach.

Zwróć też uwagę na sposób wieszania ozdób. Zrezygnuj z metalowych haczyków czy spinaczy i wybierz w pełni bezpieczne odpowiedniki plastikowe lub tasiemki. Postaw na własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe z papieru, które będą w pełni bezpieczne dla dziecka. Dzięki takim ozdobom będziesz mógł ubierać choinkę razem z maluchem, bez obaw o skaleczenia, potłuczenia czy zniszczenie szklanych, delikatnych bombek.

d2etpk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2etpk9