Trwa ładowanie...
dcxd5r3

Belka czy głośniki? Kino domowe za niewielkie pieniądze

Nawet największy telewizor i najlepszy film nie zapewnią doskonałych wrażeń, jeśli nagłośnienie nie będzie odpowiednie. Dobry sprzęt nie musi kosztować fortuny, wystarczy tylko wiedzieć, jak dopasować go do możliwości akustycznych pomieszczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Soundbary i zestawy kina domowego w dobrej cenie
Soundbary i zestawy kina domowego w dobrej cenie (Adobe Stock)
dcxd5r3

Część nowych telewizorów oferuje obraz najwyższej jakości, doskonałą rozdzielczość i świetne nasycenie kolorów, jednak dźwięk często pozostawia sporo do życzenia. Na szczęście jest to parametr, który da się poprawić urządzeniem zewnętrznym.

Belka pod telewizorem

dcxd5r3

Soundbar różni się od klasycznego kina domowego przede wszystkim budową. Zamiast kilku modułów połączonych ze sobą kablem, dostajemy do dyspozycji belkę, w której poszczególne głośniki skierowane są w różnych kierunkach, co daje wrażenie przestrzenności dźwięku nawet w niewielkim pomieszczeniu. Warto pokusić się o model z dodatkowym głośnikiem do ustawienia za miejscem, w którym planujesz oglądać. Dodatkowo część modeli, dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, jest w stanie odtwarzać muzykę z urządzeń mobilnych. Można go więc potraktować jako uniwersalne urządzenie audio dla wszystkich sprzętów w naszym domu.

Kilka głośników zamkniętych w niewielkiej obudowie Adobe Stock
Kilka głośników zamkniętych w niewielkiej obudowie (Adobe Stock)

Domowe centrum audio

dcxd5r3

Kąt nachylenia głośników umieszczonych na obu końcach "belki" sprawia, że podczas seansu dźwięk odbija się od ścian otaczając widzów z trzech stron. Ich zadaniem jest emitowanie głównie odgłosów otoczenia, toteż oglądając film w domowym zaciszu ma się wrażenie, jakby widz bezpośrednio uczestniczył we wszystkich wydarzeniach. Odpowiednio dopasowany do telewizora soundbar wydaje się być jego integralną częścią. Wystarczy obejrzeć choć jeden film i nie będziesz w stanie wyobrazić sobie oglądania telewizji bez niego.

Jest jednak jeden haczyk. Pełnię możliwości jesteśmy w stanie osiągnąć tylko w niezbyt dużych, zamkniętych pomieszczeniach. Niemniej jeśli twój salon jest niewielki, a dodatkowo nie chcesz zmagać się z plątaniną kabli, będzie to bardziej optymalne rozwiązanie. Możesz ustawić go pod lub nad telewizorem, a nawet zawiesić na ścianie. W dodatku soundbar kosztuje zdecydowanie mniej niż profesjonalne kino domowe.

Soundbar można podłączyć do telewizora przy pomocy kabla analogowego (w przypadku starszych modeli) lub wejścia HDMI. Urządzenie jest w stanie współpracować z innymi odtwarzaczami czy konsolami, znacznie zwiększając wrażenie z seansu lub rozgrywki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

dcxd5r3

Podziel się opinią

Share
dcxd5r3
dcxd5r3