Trwa ładowanie...
dnyx0x6

Basen do ogrodu. Rozporowy, dmuchany czy ze stelażem?

Chłodna, orzeźwiająca woda to idealna odpowiedź na upały. Jeśli masz na podwórku nieco wolnego miejsca, pomyśl o stelażowym bądź rozporowym basenie. Spodoba się nie tylko dzieciom, a w dodatku jego koszt nie jest tak kolosalny, jak mogłoby się wydawać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Basen ogrodowy kosztuje mniej niż myślisz
Basen ogrodowy kosztuje mniej niż myślisz (Shutterstock.com)
dnyx0x6

Basen to jeden z najchętniej wybieranych gadżetów ogrodowych na wiosnę i lato. Poza klasycznymi dmuchanymi modelami mamy również do wyboru baseny stelażowe oraz rozporowe. Warto zastanowić się nad zakupem konkretnego typu, a także dodatkowych akcesoriów, które umilą czas spędzony w wodzie.

Basen dmuchany w sam raz dla dzieci

Najtańszą opcją są dmuchane baseny ogrodowe – ich cena wynosi około 100 zł. Są niewielkie i płytkie, doskonale nadają się do zabawy dla małych dzieci. Składają się z grubej podstawy i sztywnego pierścienia, o który można się oprzeć. Przed wlaniem wody należy oczywiście go nadmuchać, najlepiej użyć do tego celu pompki. Ich niewątpliwą zaletą jest szybkie nagrzewanie się wody pod wpływem promieni słonecznych. Niestety, ich średnica zwykle jest stosunkowo niewielka, dlatego nie nadają się do zabawy dla dorosłych.

Shutterstock.com

Basen rozporowy

Basen rozporowy wyglądem przypomina duży worek z płaskim dnem i sztywnym kołnierzem okalającym okrągłą podstawę. Jest o wiele prostszy w rozkładaniu i napełnieniu, nie trzeba bowiem pompować całego basenu, ale jedynie krawędź, o którą będzie się można oprzeć. Pamiętaj, że tego typu basen jest o wiele wyższy niż zwykłe dmuchane modele, dlatego prawdopodobnie będziesz potrzebować drabinki, by się do niego dostać. Jest również w stanie pomieścić o wiele więcej wody, dlatego lepiej będzie zainwestować w praktyczny pokrowiec, który zapobiega wpadaniu do wody różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Basen ze stelażem

Modele na stelażu zajmują najmniej miejsca. Nie mają pompowanych boków, a dzięki wzmocnieniu prętami będziesz w stanie uzyskać dużą pojemność bez konieczności znacznej przebudowy ogrodu. To doskonała opcja dla dużych rodzin, które w cieplejsze dni szukają ochłodzenia. Bez problemu znajdziesz więc basen, który pomieści od trzech do sześciu osób i jest na tyle głęboki, że da się w nim swobodnie pływać.

Jakie akcesoria warto mieć

Kupno samego basenu nie wystarczy, warto zadbać również o akcesoria, które pozwolą utrzymać czystość wody na wysokim poziomie. Istotnym dodatkiem do dużych basenów jest pompka filtrująca, która będzie w stanie oczyścić wodę z większości zanieczyszczeń. Dobrym wyborem jest również generator ozonu i chloru, który zlikwiduje wszelkie drobnoustroje. W przypadku bardzo dużych basenów warto również zaopatrzyć się w urządzenia, których zadaniem będzie nagrzewanie wody i podtrzymywanie temperatury.

dnyx0x6

Podziel się opinią

Share

dnyx0x6

dnyx0x6