WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Basen dla rodziny. Rozporowy, dmuchany, z kołnierzem czy na stelażu?

Basen ogrodowy to jeden z najchętniej wybieranych gadżetów do ogrodu na lato. Jeśli tylko pozwala na to temperatura i mamy wystarczająco dużo miejsca, warto skorzystać z tego rodzaju ochłody. Poza klasycznymi, dmuchanymi basenami mamy do wyboru modele stelażowe, rozporowe i całe mnóstwo gadżetów, które umilą i ułatwią wypoczynek w przydomowym ogrodzie lub na tarasie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Relaks w rodzinnym gronie urozmaici fajny basen ogrodowy
Relaks w rodzinnym gronie urozmaici fajny basen ogrodowy (Shutterstock.com)
WP

Najchętniej wybierany basen do ogrodu

Do niedawna osoby, które zapragnęły mieć własny basen musiały wybierać pomiędzy kosztowną inwestycją budowlaną, a dmuchanym, ciasnym basenikiem. Coraz większą popularnością cieszą się baseny rozporowe z kołnierzem. Są duże, łatwo się je rozstawia, zajmują mniej miejsca niż dmuchane i są tańsze od dużych modeli na stelażu. Mają miękką, dmuchaną krawędź, o którą można się wygodnie oprzeć i która stabilizuje cały zbiornik.

Rozłożenie takiego basenu nie powinno zająć więcej niż 30 minut. Najpierw należy wybrać odpowiednie miejsce o gładkim podłożu, następnie nadmuchać kołnierz otaczający krawędź i stopniowo napełniać wodą. Przydatny gadżet to mata lub gruba folia, która dodatkowo izoluje powierzchnię basenu od trawy i ewentualnych nierówności. W przypadku każdego basenu ogrodowego wodę należy wlewać powoli. Na początek powinna pokryć całe dno basenu na głębokość kilku centymetrów, abyśmy mogli sprawdzić, czy w którymś miejscu podłoże się nie wybrzusza. Jeśli woda wypełnia dno zbiornika równomiernie, można uzupełnić ją do wyznaczonego wskaźnikiem poziomu tuż poniżej kołnierza.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Im wyższy basen, tym trudniej do niego wejść, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej drabince. Przyda się też pompka do dmuchanych materacy i pokrowiec, który zapobiega wpadaniu do wody liści, kiedy basen nie jest używany.

Shutterstock.com
Podziel się
WP

Jaki basen dla rodziny?

Dmuchane baseny są najtańsze i najprostsze w obsłudze, wystarczy je nadmuchać przed sezonem i spuścić z nich powietrze, kiedy już nie będą nam potrzebne. Niestety są najbardziej podatne na uszkodzenia i zajmują dużo miejsca, a ich pojemność jest ograniczona. Dla dużej rodziny potrzebny będzie basen, który ma minimum 3 metry średnicy. Modele na stelażu zajmują mniej miejsca i nie mają grubych, pompowanych boków. Pozwolą postawić największy zbiornik wody, bez konieczności przebudowy ogrodu. To idealna opcja dla dużej rodziny.

W dużych zbiornikach rzadziej wymienia się wodę, dlatego warto zaopatrzyć się w produkty z kategorii tzw. chemii basenowej, które zapobiegają zielenieniu wody. Tego rodzaju tabletki i proszki nie zastąpią nam systematycznej wymiany wody na świeżą, ale pomogą zapanować nad czystością basenu.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Baseny dla dzieci

Jeśli można wyobrazić sobie najlepszy prezent dla dzieci na lato, to całkiem możliwe, że będzie to kolorowy basen ogrodowy. Idealne modele, które zmieszczą się nawet na tarasie to krągłe lub prostokątne baseniki dla dzieci. Do wyboru mamy kolorowe modele z ulubionymi bohaterami kreskówek lub produkty dla chłopca i dziewczynki. To lekkie baseny, w których łatwo wymienimy wodę.

Jeśli mamy już basen, nie powinno w nim zabraknąć dmuchanych kół do zabawy i kolorowych materacy w dowolnych kształtach.

WP
Instagram.com
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP