WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
wnętrza

Banksy i gwiazdy street-artu na Targach Sztuki Dostępnej!

Podczas zbliżających się Targów Sztuki Dostępnej w Warszawie (2-3 marca) kultowa Brain Damege Gallery zaprezentuje m.in. grafiki gwiazd street-artu oraz słynnego Banksy'ego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Banksy i gwiazdy street-artu na Targach Sztuki Dostępnej!
(Materiały prasowe, Targi Sztuki Dostępnej)
WP

Będą to pierwsze w Polsce targi sztuki współczesnej z limitem ceny do 5 tys. zł oraz z selekcją wystawców. Jednym z nich będzie kultowa Brain Damage Gallery, w której ofercie grafik street-artowych znajdą się także te od brytyjskiego artysty Banksy'ego.

Materiały prasowe, Targi Sztuki Dostępnej
Podziel się

Nazwisko artysty do tej pory nie jest znane. Według gazety "The Guardian" to Robert Banks, Robin Gunningham ("The Mail on Sunday"), a według innych źródeł: Robin Banksy. Używa różnych technik do przekazywania swoich wiadomości, najczęściej związanych z polityką czy tematyką społeczną. Tworzy nie tylko sztukę uliczną, ale i obrazy, instalacje czy np. okładkę do albumy "Think Tank" zespołu Blur.

WP
Materiały prasowe, Targi Rzeczy Dostępnych
Podziel się

Brain Damage Gallery to czołowa w naszej części Europy galeria skupiona na szeroko rozumianym street-arcie i graffiti. Marka Brain Damage powstała w 1997 r., jako magazyn "Brain Damage Magazine", który odegrał istotną rolę w popularyzacji zjawiska sztuki ulicznej na całym świecie. Dziś galeria współpracuje z najwybitniejszymi na świecie przedstawicielami nurtu, rozwija własną kolekcję sztuki, generuje wydarzenia w przestrzeni miejskiej, organizuje premiery filmowe i wydawnicze, prowadzi doradztwo w zakresie kolekcjonowania sztuki związanej z szeroko rozumianym urban artem. W ofercie Brain Damage Gallery znajdują się prace najważniejszych polskich, a światowych twórców sztuki ulicznej. Działalność Brain Damage Gallery odbywa się także poza granicami Polski, a wystawy i projekty organizowane przez galerię odbywały się m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Pradze, Sztokholmie, Paryżu, Kijowie, Mińsku, Tbilisi, Lizbonie czy Nowym Jorku.

Materiały prasowe, Targi Sztuki Dostępnej
Podziel się

W ofercie przygotowanej na Targi Sztuki Dostępnej znajdą się prace m.in. takich artystów jak: Banksy, Chazme, Finer, Młody Dron, NAWER, Paweł Ryżko, Sainer, Sicoer, Shepard Fairey (Obey), Zbiok Czajkowski, Zedz.

WP
Materiały prasowe, Taegi Sztuki Dostępnej
Podziel się

Więcej informacji na temat Targów jak i Galerii można znaleźć pod linkami:
www.bd.pl
www.facebook.com/BrainDamageGallery
www.instagram.com/braindamagegallery

Polub WP Dom
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP