Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
dom

Aranżacja salonu. 3 różne pomysły na wnętrze

Salon jest sercem i wizytówką domu, dlatego zależy nam na tym, aby był wyjątkowy. Ile osób, tyle pomysłów na jego aranżację. Przedstawiamy trzy różne rozwiązania na urządzenie wnętrza, które zachwyci każdego gościa.

Share
Aranżacja salonu. 3 różne pomysły na wnętrze
Źródło: Materiały prasowe
d49yjqf

Salon pełen kolorów

Nietuzinkową aranżację salonu pomoże stworzyć umiejętne, a czasem i odważne łączenie różnych barw. Nie należy się tego obawiać – dzięki trzymaniu się odpowiednich zasad możemy uzyskać wspaniały efekt wizualny. Wybierając kolory, warto zdecydować się na te spośród jednej gamy kolorystycznej, np.: ciepłej (łącząc żółty, czerwony i pomarańczowy) lub zimnej (zestawiając ze sobą niebieski, zielony i granatowy). Przygotowując projekt salonu pełnego kolorów, możemy także wykorzystać – stosowane przede wszystkim w sztuce i grafice – koło barw. Jedną z możliwości jest stworzenie kompozycji kolorystycznej z barw znajdujących się po przeciwnej stronie koła i uzupełnienie ich o dowolną, trzecią. Tworząc takie, pozornie nieoczywiste połączenie, uzyskamy wyrazisty i oryginalny efekt.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Inną możliwością jest połączenie kolorów znajdujących się w kole tuż obok siebie (np. niebieski, zielony i żółty). Stworzą ciekawą aranżację, jednocześnie wydobywając nawzajem swoje walory. Salon pełen barw i mocnych kontrastów jest rozwiązaniem dla osób odważnych i energicznych. Podczas urządzania takiego wnętrza można puścić wodze fantazji i odnaleźć w sobie skryte pokłady kreatywności i umiejętności nieszablonowego myślenia.

d49yjqf

Monochromatyczne wnętrze

Aranżacja salonu może być również podporządkowana jednej lub dwóm konkretnym barwom. Wybierając odcień bazowy, musimy pamiętać, że będzie on decydował nie tylko o estetyce całego pomieszczenia, lecz będzie także wpływał na nasze samopoczucie. W niewielkich wnętrzach powinniśmy postawić na jasne kolory, które optycznie je powiększą. W większych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na ciemniejsze odcienie, w tym nawet na czerń.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wybór jednej tonacji nie powinien stanowić żadnego ograniczenia w aranżacji salonu. Wystarczy zmiana natężenia koloru, aby urozmaicić wnętrze i nadać mu charakter. Jaśniejsze odcienie sprawdzą się na ścianie, a ciemniejsze warianty wybranej przez nas barwy możemy zarezerwować dla mebli czy dodatków. Monochromatyczne wnętrza urozmaicimy również, wykorzystując różnorodne materiały i faktury – do bazowych odcieni bieli czy szarości możemy dodać elementy o strukturze kamienia czy betonu, a matowe powierzchnie połączyć z błyszczącymi. Na uwagę zasługuje również łączenie ze sobą monochromatycznych wzorów – poduszki dekoracyjne z geometrycznymi motywami, dywan w szerokie pasy czy motywy roślinne na plakatach – spójna pelta barw jest mianownikiem całej aranżacji i sprawia, że poszczególne elementy doskonale ze sobą współgrają.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeden salon, różne style

Ostatnim pomysłem na aranżację pokoju dziennego jest wykorzystanie stylu eklektycznego, który dopuszcza dużą dozę szaleństwa w połączeniach trendów, materiałów, kolorów oraz wzorów. Ta swoboda nie oznacza jednak, że w eklektyzmie nie obowiązują żadne zasady. Najważniejszą jest zestawianie ze sobą takich elementów, które ze sobą współgrają, tworząc harmonijną całość. Łączenie odmiennych stylów i detali wymaga jednak przemyślanego podejścia i wybrania motywu przewodniego.

d49yjqf

Urządzając salon, pamiętajmy przede wszystkim o tym, że tworzymy go dla siebie. Wybierzmy zatem takie kolory, meble i dodatki, które odpowiadają naszym upodobaniom. Przed zakupem wyposażenia warto również przygotować projekt salonu – zawarte w nim wizje i pomysły będziemy mogli jeszcze raz przemyśleć, aby ostatecznie podjąć najlepszą decyzję.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Advertisement
d49yjqf

Podziel się opinią

Share
d49yjqf
d49yjqf