Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
hamak
09-05-2019 11:40

Aranżacja ogrodu na wiosnę. Wieszamy hamak!

Jak zamocować hamak w ogrodzie? Radzimy jak ciekawie urządzić egzotyczny kącik wypoczynkowy.

Share
Aranżacja ogrodu na wiosnę. Wieszamy hamak!Źródło: Materiały prasowe
d1bawf7

Hamak to miejsce przeznaczone do relaksu i dlatego powinien być ulokowany w spokojnym miejscu ogrodu. Często dopasowanie miejsca na hamak to jednak nie lada wyzwanie.
Zazwyczaj największą barierą w kupnie hamaka jest problem zawieszenia go w pewny, bezpieczny sposób, z dala od ciągów komunikacyjnych i takich miejsc jak np. grill.
Bo kto chciałby leżeć i słuchać śpiewu ptaków, wdychając dym i zapach kiełbasy? Nie zawsze mamy też na działce dwa solidne drzewa rozmieszczone w odpowiedniej odległości, aby pomiędzy nimi po prostu rozciągnąć hamak i przymocować go na linie.
Jakie są alternatywy?

Popatrz w niebo

W hamaku bajecznie obserwuje się chmury w dzień i gwiazdy w nocy. Pod warunkiem jednak, że widoku nie zasłania nam masywny dąb, do którego nasz hamak jest przymocowany ani nie jesteśmy atakowani spadającymi szyszkami...

Ekonomiczny montaż hamaka do drzew za pomocą liny to często bardzo dobry pomysł, jednak musimy się liczyć z tym, że na hamak będą opadać szyszki, liście i igły. Pod drzewami nie opalimy się i przez większość dnia pozostaniemy w cieniu.
To, jak lubisz odpoczywać w ogrodzie i czy jesteś bardziej ciepło- czy zimnolubny jest kluczową kwestią. Jeśli wolisz słoneczne miejsce z widokiem na niebo - wybierz hamak ze stelażem, który postawisz w dowolnym miejscu ogrodu. Najlepsze stelaże do hamaków to stalowe, długie konstrukcje, które będą pasować do każdego hamaka i zachowają dobrą formę przez wiele sezonów. Drewniane stojaki są bardzo ładne, jednak - jak wynika z naszego doświadczenia - również mniej trwałe. Stelaż do hamaka to rozwiązanie proste i wygodne, dobre niemal dla wszystkich - za wyjątkiem małych dzieci, które mogą go przewrócić lub uderzyć się o niego w trakcie szalonych zabaw.

Bezpieczny montaż dla dzieci

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeśli nasze dzieci jeszcze nie wyrosły z zabaw w Indian i wojownicze żółwie ninja, pomyślmy raczej o montażu huśtawki hamakowej lub rozwieśmy hamak między dwoma stabilnymi punktami.

d1bawf7

Jako punkt montażu hamaka może posłużyć dosłownie wszystko, o ile wysokość zaczepu znajdzie się powyżej 1,5 metra. Oczywiście im dwa punkty są bardziej oddalone od siebie, tym wyżej musimy zamocować linę. Nie ma tutaj sztywnych ograniczeń ani wzorów, zaczepy nie muszą być nawet na tej samej wysokości. Punktami, do których zaczepimy hamak mogą być słup, ściana domu, trzepak, część altany ogrodowej, ogrodzenie lub konar czy gałąź drzewa.

Możesz również wybrać przenośny stojak jednostronny do hamaka, którego zaletą jest łatwy montaż i demontaż oraz małe wymiary. Jeśli szukasz dokładnej instrukcji montażu, zajrzyj tutaj: jak zamontować hamak.

Huśtawka dla dzieci i dorosłych

Marzysz o fotelu hamakowym?
Najłatwiej powiesisz go w ogrodzie pod zadaszeniem tarasu, w altanie, na trzepaku lub na starym, mocnym drzewie z ukośnymi lub poziomymi gałęziami. Jeśli naszym punktem zaczepienia huśtawki jest belka lub gałąź umieszczona na wysokości minimum 2 metrów, jedyne czego potrzebujemy to kawałek mocnej liny lub łańcucha i karabińczyk.

Jeżeli punktem montażu jest strop, należy się zaopatrzyć w zestaw do montażu fotela hamakowego składający się z kołka stalowego, łańcucha i karabińczyka.

d1bawf7

Na rynku są również dostępne stelaże do foteli wiszących, które można postawić na trawie lub na tarasie. Jeśli masz zmysł techniczny możesz pokusić się o samodzielne postawienie prostej, drewnianej konstrukcji pod huśtawkę, która pozostanie w Twoim ogrodzie na dłużej.

Montaż hamaka to nic strasznego, a kolorowy hamak to hit tego sezonu.
Stosując nasze porady możesz zamocować ten modny mebel ogrodowy nawet na małej działce.
Powodzenia!

d1bawf7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bawf7