Trwa ładowanie...

Alternatywa dla butelek. Postaw na dzbanki filtrujące

O odpowiednie nawodnienie organizmu warto dbać przez cały rok, a poranna kawa czy herbata nie wystarczą. Dobrze mieć pod ręką szklankę wody. Zamiast sięgać po plastikowe butelki, lepiej postawić na tańszą i bardziej przyjazną środowisku alternatywę. Wodę zdatną do picia masz w kranie.

Woda zawsze będzie miała odpowiedni smakWoda zawsze będzie miała odpowiedni smakŹródło: Adobe Stock
d1w0qtb
d1w0qtb

Co prawda możesz ją przegotowywać, ale znacznie szybciej będzie po prostu ją przefiltrować. Dzięki dzbankom z filtrem możesz cieszyć się krystalicznie czystą i smaczną wodą bez żadnych komplikacji. Samo filtrowanie trwa zaledwie minutę, a jeden wkład starcza na wiele litrów czystej wody.

Kranówkę da się pić

Wśród wielu osób utarło się przekonanie, że jedynym sposobem na spożycie kranówki jest jej uprzednie przegotowanie. Faktycznie, jeszcze kilkadziesiąt lat temu jakość wody z kranu pozostawiała wiele do życzenia. Obecne restrykcje związane z dostarczaniem wody pitnej są jednak na tyle duże, że wodę z kranu można bezpiecznie pić. Wystarczy odpowiednio ją przefiltrować.

d1w0qtb

Zainwestowanie w odpowiednie filtry do wody to kwestia kilku złotych, a biorąc pod uwagę to, że z jednego wkładu jesteśmy w stanie przefiltrować około 200 litrów wody, ich cena wydaje się śmiesznie niska w porównaniu do tego, ile musielibyśmy zapłacić za taką samą ilość wody butelkowanej.

Do dyspozycji mamy zarówno dzbanki filtrujące z miejscem na filtr, jak i filtry nakładane na kran. Ich zadaniem jest zatrzymywanie nadmiaru chloru oraz obecnych w wodzie minerałów tak, by nie wpływały na jej smak. W filtrach znajdziemy substancje jonowymienne, których zadaniem jest usunięcie jonów odpowiedzialnych za twardość wody. Funkcję oczyszczającą z chloru pełni natomiast węgiel aktywny.

Gazowana i niegazowana

Jeśli nie przepadasz za wodą niegazowaną, również będziesz w stanie znaleźć coś dla siebie. Warto zainwestować w niewielki saturator. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca i z łatwością zmieścisz je na kuchennym blacie. Podobnie jak w przypadku dzbanków filtrujących musisz liczyć się z zakupem specjalnego naboju, który będzie odpowiedzialny za nagazowanie wody. Jego cena jest niewielka, a starcza na około 60 litrów wody.

Przeciętny człowiek powinien wypijać około 1,5 litra wody dziennie. To całkiem sporo i w przeliczeniu na butelki może się okazać, że przeciętne gospodarstwo domowe generuje wiele niepotrzebnych śmieci. Zamiast regularnie dźwigać do mieszkania zgrzewki z wodą, lepiej będzie postawić na niewielki i niedrogi filtr. Nawet niedrogie dzbanki mają wbudowany licznik, który pokazuje przewidywany stopień zużycia filtra, dzięki czemu będziesz wiedzieć, kiedy wymienić go na nowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1w0qtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w0qtb