Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
markizy
08-05-2017 14:20

8 razy skuteczniejsza ochrona przed nagrzewaniem. Nowa generacja markiz do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave

Okna dachowe już na dobre zagościły w naszej architekturze. Montowane są zarówno w nowo powstających budynkach, jak i podczas adaptacji poddasza. Usytuowanie okien w skośnym dachu powoduje, że dostarczają one dużą ilość światła dziennego. Odpowiednia kontrola ilości światła i ciepła napływającego do pomieszczenia pozwala przekształcić poddasze w miejsce, w którym możemy komfortowo wypoczywać i pracować. Firma FAKRO rozszerzyła ofertę akcesoriów zewnętrznych służących do ochrony przed ciepłem słonecznym i wprowadziła na rynek nową generację markiz do okien dachowych. Sterowane elektrycznie markizy to skuteczna ochrona przed nagrzewaniem oraz wyjątkowo komfortowa obsługa.

8 razy skuteczniejsza ochrona przed nagrzewaniem. Nowa generacja markiz do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-WaveŹródło: Fakro
d2iv0u8
d2iv0u8

Latem, podczas gorących dni do wnętrza pomieszczenia napływa promieniowanie słoneczne, które może spowodować podwyższenie temperatury na poddaszu. Aby temu zapobiec, zaleca się stosowanie akcesoriów zewnętrznych – markiz lub rolet zewnętrznych.

Firma FAKRO przetestowała skuteczność ochrony przed nagrzewaniem pomieszczeń za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. Markiza zewnętrzna zamontowana na oknie dachowym chroni przed nagrzaniem poddasza do ośmiu razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca. Akcesoria wewnętrzne w ograniczonym stopniu chronią przed słonecznym promieniowaniem cieplnym, a ich głównym zadaniem jest dekoracja wnętrza oraz regulacja ilości światła. Szczególnie ważne jest stosowanie akcesoriów zewnętrznych w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach od strony południowej.

Optymalnym rozwiązaniem jest markiza zewnętrzna, która absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni przed uciążliwym upałem. Markiza skutecznie zacienia wnętrze, przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności na zewnątrz. Co więcej, markiza powoduje równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem, Markiza chroni również przed szkodliwym promieniowaniem UV, a zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel.

Te wszystkie zalety markiz są już powszechnie znane i doceniane. Nowa generacja markiz firmy FAKRO charakteryzuje się dodatkowo wysokim komfortem obsługi. Markizy elektryczne oferowane są w dwóch wersjach sterowania:

d2iv0u8

* AMZ Solar* to całkowicie samoczynna, automatyczna obsługa, która sprawia, że z wyjątkową łatwością możemy chronić poddasze przed nagrzaniem. Markiza wyposażona jest w panel solarny oraz wewnętrzny akumulator. Panel fotowoltaiczny w markizie Solar ładuje wewnętrzny akumulator i pełni dodatkowo rolę czujnika, który w połączeniu ze specjalnym układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne. Latem, w przypadku dużego nasłonecznienia markiza samoczynnie rozsuwa się i chroni pomieszczenie przed nagrzaniem. Przy pochmurnej pogodzie automatycznie się zwija zwiększając napływ naturalnego światła. Markiza posiada również tryb, w którym sterowana jest za pomocą pilota.

*AMZ Z-Wave * zasilana jest prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave.

Markizy zamontowane na oknach dachowych umożliwiają znaczne ograniczenie nagrzewania pomieszczeń podczas upalnych dni. W wersji elektrycznej markizy są wyjątkowo łatwe w obsłudze co zapewnia najwyższy komfort korzystania z poddasza zarówno podczas pracy jak i wypoczynku.

d2iv0u8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2iv0u8