Trwa ładowanie...

7 pomysłów na wykorzystanie lampek choinkowych przez cały rok

Magia Świąt Bożego Narodzenia ma swoje źródło przede wszystkim w pięknym oświetleniu. W końcu jednak przychodzi moment, kiedy trzeba schować świąteczne dekoracje, stroiki, choinki. Czarowne chwile mogą ci jednak towarzyszyć przez cały rok, wystarczy że lampkom choinkowym nadasz nowy charakter i funkcję.

7 pomysłów na wykorzystanie lampek choinkowych przez cały rokŹródło: Shutterstock.com
d2esltv
d2esltv

Rysowane światłem

Lampki choinkowe przymocowane do ściany może nikogo nie zdziwią, ale wszystko zależy od naszej inwencji. Ułóż z nich oryginalny wzór albo postać, np. ulubionego zwierzaka. Możesz też pokusić się o uformowanie napisu "Smacznego" w jadalni albo "Słodkich snów" w sypialni. Od razu robi się przyjemniej i cieplej!

Ścienna galeria

Jeśli masz dużo zdjęć, którymi chciałbyś się pochwalić albo do których lubisz wracać, możesz zapełnić nimi wybraną ścianę. Aby było oryginalnie, użyj do tego lampek choinkowych. Rozwieś na ścianie kilka świetlnych łańcuchów i przypnij do nich fotki za pomocą małych, drewnianych lub kolorowych klamerek.

Rozświetlona zasłona

Niezwykłą dekorację wnętrz tworzą łańcuchy lampek zawieszone pionowo za tiulową zasłoną. Oczywiście w taki sam sposób możesz ozdobić jedną z pustych ścian w pomieszczeniu. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie lampek choinkowych w charakterze… ścianki działowej. Świetliste łańcuchy rozwieś u sufitu, tak aby sięgały do podłogi – w ten sposób podzielisz wnętrze na strefy.

Światło za szkłem

Połączenie światła i szkła to efektowna i prosta w wykonaniu dekoracja wnętrz. Zamknięte w szklanym naczyniu lampki choinkowe można też szybko przenieść w inne miejsce. Aby wykonać taką ozdobę, użyj szklanej latarenki, wazonu, misy albo po prostu butelki czy słoika. Światło i szkło to para, która zawsze do siebie pasuje.

Ping-pongowa girlanda

Jeśli marzy ci się girlanda z lampek choinkowych, ale twój łańcuch nie prezentuje się szczególnie zdobnie, możesz w prosty sposób nadać jej ciekawszą formę. W tym celu musisz jedynie zakupić większą liczbę piłeczek ping-pongowych. Robi się w nich nacięcia, a następnie nakłada na każdą lampkę. Powieś w dowolnym miejscu i włącz! W zależności od upodobań możesz wybrać białe lub kolorowe piłki.

Świetlny obraz

Obraz wykonany przy pomocy lampek choinkowych? Bez trudu "namalujesz" go w domu. Na tylnej stronie płótna (możesz oprawić je w ramę) zamocuj lampki, tworząc wybrany wzór lub szalone esy-floresy. Taka świetlna dekoracja wnętrz posłuży ci także jako nocna lampka.

Żyrandol ubogacony

Lampkami choinkowymi możesz ozdobić niemal wszystko: doniczki, ramy obrazów, luster, półki, wezgłowie łóżka, krzesła i fotele. Możesz też dodać je do już istniejącego światła. Żyrandol w plecionce z małych świecidełek wygląda pięknie! A poza tym – nie musisz już włączać światła.

d2esltv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2esltv