Trwa ładowanie...
d2v24zg
kuchnia

5 sprzętów AGD, które musisz mieć w kuchni. Wybór redakcji WP Dom

Jakie sprzęty AGD kupić do kuchni? Nasza redakcja wybrała TOP 5, bez których nie wyobrażamy sobie życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
5 sprzętów AGD, które musisz mieć w kuchni. Wybór redakcji WP Dom
(Photo by Marcin Galusz on Unsplash)
d2v24zg

1. Zmywarka
To zdecydowanie przydatny sprzęt w kuchni. Chyba już dla małej ilości osób jest fanaberią. Przydaje się wszystkim. Singlom, parom, dużym czy mniejszym rodzinom. Wiemy, co mówimy z własnych doświadczeń! Zmywarka jest tak naprawdę oszczędnością: czasu, wody, prądu, czyli jednym słowem: pieniędzy. Dobrze, gdy charakteryzuje się niskim zużyciem energii, jest intuicyjna. Niektóre dostosowują ilość wody do liczby naczyń znajdujących się w zmywarce, co sprawia, że mycie kilku naczyń staje się też opłacalne.

   Photo by Alexandru G. STAVRICĂ on Unsplash

2. Piekarnik
Naszym zdaniem bez niego ani rusz. Kwestia wyboru, czy niewielki, czy parowy lub z funkcją mikrofali. Wszystko jest kwestią dostosowania do indywidualnych potrzeb oraz do wymiarów kuchni. Taki nowoczesny piekarnik, to nie tylko grzanie "góra i dół". Można korzystać z różnych funkcji, np. opcja grilla, podgrzewanie tylko z góry albo dołu, termoobiegu (są nawet takie z termoobiegiem 3 D, co pozwala na przygotowywanie posiłków na różnych poziomach jednocześnie z zachowaniem tak samo rozprowadzanego ciepła). Niektóre piekarniki mają nawet funkcje czyszczące. Jest w czym wybierać!

   Photo by Jordan Sanchez on Unsplash

3. Ekspres do kawy
Oczywiście jeśli lubisz kawę, to jest to must have. Wszystko zależy od tego, na czym nam zależy. Może to być ekspres przelewowy, ciśnieniowy, czy nawet kawiarka. Zaawansowani bariści domowi mają kilka opcji sprzętów do parzenia kawy:

• Aeropress – kawa z niego pozwala na wydobycie całej głębi smaku. Jego wygląd przypomina plastikową strzykawkę - składa się z akrylowej rury, w której umieszcza się kawę, z tłoka, którym się ją wyciska oraz sitka z filtrem oraz mieszadła.

d2v24zg

• Dripper - występuje w formie porcelanowej, szklanej, plastikowej albo metalowej. Można go kupić w wersji z sitkiem wielokrotnego użytku lub z papierowymi filtrami. Kawa z drippera ma bardzo wyrazisty smak. Jest to spowodowane grubo zmielonymi ziarnami oraz odpowiednią temperaturą wody.

• Chemex – potocznie zwany szklanym wazonem. Przypomina karafkę w kształcie klepsydry. W swej oryginalnej wersji wyposażony jest w kołnierz z drewna oraz skórzany uchwyt zabezpieczający przed poparzeniem. Filtry do parzenia kawy w chemexie są grubsze niż w ekspresach przelewowych. Kawa jest więc parzona wolniej, a dzięki temu jest klarowna, aromatyczna i delikatna.

   Photo by Alison Marras on Unsplash

4. Blender
Ułatwiają nam życie i dzięki nim możemy robić super smaczne i zdrowe koktajle, czy rozdrabniać zupy na kremy. Generalna zasada podziału to: kielichowe i ręczne.
Ręczne są niewielkich rozmiarów i nie mają własnego kielicha. Blender ten jest poręczny, lekki i umożliwia bezpośrednie miksowanie w garnkach lub miskach, a nie w specjalnie przeznaczonych miskach.
Blendery kielichowe to urządzenia większych rozmiarów posiadające swój kielich (pojemnik). To w nim składniki są miksowane albo rozdrabniane. Mają one większa moc nic blendery ręczne. Przy ich pracy wystarczy wcisnąć guzik, a nie trzymać podczas blendowania (jak w przypadku ręcznego).

Z nimi ubijesz składniki na gładką masę 123RF
Z nimi ubijesz składniki na gładką masę

5. Robot kuchenny
Nie jest konieczny, ale wiele osób, które znamy po jego zakupie po prostu nie wyobraża sobie życia bez tego robota. Do jego najważniejszych funkcji należą m.in. wyrabianie i mieszanie ciast, rozdrabnianie, ścieranie owoców i warzyw, blendowanie, miksowanie, mielenie (i nie tylko) mięsa, krojenie. Dobrze, gdy można dokupić przystawki i nasadki, jak i, gdy ma intuicyjne sterowanie i oznaczenia, bo to ułatwia pracę.

d2v24zg

Podziel się opinią

Share

d2v24zg

d2v24zg