Trwa ładowanie...
d1u8y9p
Materiał Partnera
tarasy i balkony

5 dodatków, dzięki którym urządzisz balkon i taras w stylu hygge

Długie, letnie wieczory sprawiają, że z coraz większą przyjemnością spędzamy czas na zewnątrz. Wolimy zjeść kolację lub urządzić przyjęcie na tarasie albo usiąść wieczorem z książką i kubkiem herbaty na balkonie niż wewnątrz domu. Na takie okoliczności warto zaaranżować miejsce pod chmurką tak, aby było przyjemne i odprężające. Można to zrobić według wyznaczników stylu hygge.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
5 dodatków, dzięki którym urządzisz balkon i taras w stylu hygge
(Dekoria.pl kolekcja Avinon)
d1u8y9p

Styl hygge to podkreślenie przytulności, szczęścia i radości płynącej ze spędzania czasu w przyjemnej przestrzeni. Atmosferę tę można wprowadzić za pomocą odpowiednich dodatków i tkanin. Co konkretnie można wykorzystać na tarasie lub balkonie, aby uczynić go hygge?

Stylowe lampiony

Oświetlenie tarasu lub balkonu wprowadza magiczny klimat i uprzyjemnia letnie wieczory spędzane na zewnątrz. Ciekawym sposobem na rozświetlenie otoczenia są lampiony, które porozstawiane w różnych częściach tarasu stworzą romantyczną i przytulną atmosferę. Obecnie do wyboru jest całe spektrum modeli – stojące, wiszące, pojedyncze lub mieszczące kilka świec. Niektóre postarzane, inne zachowują nowoczesną, prostą formę.

Dekoria.pl, lampion Natha

Wygodne fotele bujane

Na tarasie lub balkonie idealnie spisuje się fotel bujany wykonany z naturalnego drewna. Drewniane meble ogrodowe mogą przetrwać bez szwanku nawet największe wahania temperatury. Obecnie dostępne są różne modele foteli, więc warto dopasować je do własnych potrzeb. Jednak jedną z kluczowych cech dobrego bujanego fotela w stylu hygge jest jego ergonomiczny kształt, który zapewnia komfort użytkowania.

Dekoria.pl, fotel bujany Swing

Dywan na taras

Przytulność na tarasie lub balkonie w łatwy sposób można osiągnąć za pomocą dywanu. Błędnym przekonaniem jest myślenie, że dywan można wykorzystać jedynie w pomieszczeniu. Bez obaw warto go położyć również pod dachem, tym bardziej że nowoczesne dywany są zrobione z mocniejszych i bardziej wytrzymałych materiałów. Należy jednak zastanowić się nad kolorystyką – na balkonie lub tarasie najlepiej prezentują się jednokolorowe, jasne tekstylia.

Dekoria.pl, dywan Modern Chevron

Kolorowe koce

Nieodłącznymi towarzyszami długich letnich wieczorów na balkonie lub tarasie są oczywiście koce. Miękkie, duże i kolorowe ochronią przed lekkim wieczornym chłodem. Co więcej, jeśli ułożymy je w stylowy sposób na ramie kanapy lub krzesła, możemy mieć pewność, że będą wspaniałym elementem dekoracyjnym.

Dekoria.pl, koce Cotton Cloud

Miękkie poduszki, siedziska i pufy

Nic nie zapewnia takiego poczucia komfortu, jak poduszki czy pufy. Ławkę lub fotel można przyozdobić kilkoma dekoracyjnymi poduchami – najlepiej w pasujących do siebie kolorach lub z połączonych gładkich i wzorzystych tkanin. Natomiast miękkie podkładki na siedziska idealnie sprawdzają się na starodawnych, drewnianych krzesłach, które świetnie wyglądają na tarasach w stylu retro. Dużym urozmaiceniem wystroju na zewnątrz są też kolorowe pufy i dodatkowe siedziska, np. zrobione z palet.

Dekoria.pl, kolekcja Ashley

Więcej inspiracji w zakresie urządzania tarasu lub balkonu w stylu hygge można znaleźć w dedykowanej zakładce na stronie Dekoria.pl.

d1u8y9p

Podziel się opinią

Share

d1u8y9p

d1u8y9p