Trwa ładowanie...
3re2j7
Materiał Partnera
tarasy i balkony

5 dodatków, dzięki którym urządzisz balkon i taras w stylu hygge

Długie, letnie wieczory sprawiają, że z coraz większą przyjemnością spędzamy czas na zewnątrz. Wolimy zjeść kolację lub urządzić przyjęcie na tarasie albo usiąść wieczorem z książką i kubkiem herbaty na balkonie niż wewnątrz domu. Na takie okoliczności warto zaaranżować miejsce pod chmurką tak, aby było przyjemne i odprężające. Można to zrobić według wyznaczników stylu hygge.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
5 dodatków, dzięki którym urządzisz balkon i taras w stylu hygge
(Dekoria.pl kolekcja Avinon)
3re2j7

Styl hygge to podkreślenie przytulności, szczęścia i radości płynącej ze spędzania czasu w przyjemnej przestrzeni. Atmosferę tę można wprowadzić za pomocą odpowiednich dodatków i tkanin. Co konkretnie można wykorzystać na tarasie lub balkonie, aby uczynić go hygge?

Stylowe lampiony

Oświetlenie tarasu lub balkonu wprowadza magiczny klimat i uprzyjemnia letnie wieczory spędzane na zewnątrz. Ciekawym sposobem na rozświetlenie otoczenia są lampiony, które porozstawiane w różnych częściach tarasu stworzą romantyczną i przytulną atmosferę. Obecnie do wyboru jest całe spektrum modeli – stojące, wiszące, pojedyncze lub mieszczące kilka świec. Niektóre postarzane, inne zachowują nowoczesną, prostą formę.

Dekoria.pl, lampion Natha
Podziel się
3re2j7

Wygodne fotele bujane

Na tarasie lub balkonie idealnie spisuje się fotel bujany wykonany z naturalnego drewna. Drewniane meble ogrodowe mogą przetrwać bez szwanku nawet największe wahania temperatury. Obecnie dostępne są różne modele foteli, więc warto dopasować je do własnych potrzeb. Jednak jedną z kluczowych cech dobrego bujanego fotela w stylu hygge jest jego ergonomiczny kształt, który zapewnia komfort użytkowania.

Dekoria.pl, fotel bujany Swing
Podziel się

Dywan na taras

Przytulność na tarasie lub balkonie w łatwy sposób można osiągnąć za pomocą dywanu. Błędnym przekonaniem jest myślenie, że dywan można wykorzystać jedynie w pomieszczeniu. Bez obaw warto go położyć również pod dachem, tym bardziej że nowoczesne dywany są zrobione z mocniejszych i bardziej wytrzymałych materiałów. Należy jednak zastanowić się nad kolorystyką – na balkonie lub tarasie najlepiej prezentują się jednokolorowe, jasne tekstylia.

Dekoria.pl, dywan Modern Chevron
Podziel się
3re2j7

Kolorowe koce

Nieodłącznymi towarzyszami długich letnich wieczorów na balkonie lub tarasie są oczywiście koce. Miękkie, duże i kolorowe ochronią przed lekkim wieczornym chłodem. Co więcej, jeśli ułożymy je w stylowy sposób na ramie kanapy lub krzesła, możemy mieć pewność, że będą wspaniałym elementem dekoracyjnym.

Dekoria.pl, koce Cotton Cloud
Podziel się

Miękkie poduszki, siedziska i pufy

Nic nie zapewnia takiego poczucia komfortu, jak poduszki czy pufy. Ławkę lub fotel można przyozdobić kilkoma dekoracyjnymi poduchami – najlepiej w pasujących do siebie kolorach lub z połączonych gładkich i wzorzystych tkanin. Natomiast miękkie podkładki na siedziska idealnie sprawdzają się na starodawnych, drewnianych krzesłach, które świetnie wyglądają na tarasach w stylu retro. Dużym urozmaiceniem wystroju na zewnątrz są też kolorowe pufy i dodatkowe siedziska, np. zrobione z palet.

Dekoria.pl, kolekcja Ashley
Podziel się
3re2j7

Więcej inspiracji w zakresie urządzania tarasu lub balkonu w stylu hygge można znaleźć w dedykowanej zakładce na stronie Dekoria.pl.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


3re2j7

3re2j7
3re2j7