Bramy garażowe dla najbardziej wymagających
Dom XXI wieku powinien być przyjazny zarówno dla mieszkańców, jak i dla środowiska naturalnego. Dlatego też coraz częściej budujący i remontujący domy poszukują rozwiązań, które podnoszą izolacyjność cieplną budynku. Popularność, jaką zyskało budownictwo pasywne w ostatnich latach, świadczy o zapotrzebowaniu na technologie sprzyjające długofalowym oszczędnościom.
22.04.2016 09:41
Dom XXI wieku powinien być przyjazny zarówno dla mieszkańców, jak i dla środowiska naturalnego. Dlatego też coraz częściej budujący i remontujący domy poszukują rozwiązań, które podnoszą izolacyjność cieplną budynku. Popularność, jaką zyskało budownictwo pasywne w ostatnich latach, świadczy o zapotrzebowaniu na technologie sprzyjające długofalowym oszczędnościom.
Zapotrzebowanie na energię w domach energooszczędnych i pasywnych jest ośmiokrotnie mniejsze niż w budowanych według norm tradycyjnych budynkach. Wybór odpowiednich technologii przy budowie czy modernizacji domu pozwoli obniżyć koszty utrzymania oraz wpłynie na rynkową wartość domu. Dlatego tak istotną kwestią jest dobór odpowiednich produktów i technologii, które mają wpływ na zużycie energii. Szczególnie jeśli chodzi o stolarkę otworową, w tym bramy garażowe.
Oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji bramy stały się odzwierciedleniem najwyższych oczekiwań pod względem komfortu, bezpieczeństwa oraz estetyki. Największą popularnością cieszą się bramy segmentowe, które oprócz swojej funkcji estetycznej i zabezpieczającej przed włamaniem spełniają także standardy energooszczędności (zapewniają nawet do 30 proc. mniejszą przenikalność cieplną). Są one rozwiązaniem komfortowym, dającym duże możliwości wzornicze i dopasowanie do zabudowy tradycyjnej i nowoczesnej.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu bram. Produkty te są dostępne w wersjach z płaszczem o grubości 40 i 60 mm, co w połączeniu z systemami uszczelnień pozwala uzyskać świetną termoizolację bramy nawet na poziomie 0,79 W/m2K. Pozwala to na utrzymaniu przez cały rok optymalnej temperatury, co jest szczególnie istotne zimą, kiedy ważny jest najlepszy bilans energetyczny budynku. Dodatkowo bramy te mają dużą odporność na działanie wiatru, przenikanie wody oraz przepuszczalność powietrza, dzięki czemu są one świetną inwestycją na długie lata. Należy jednak pamiętać, że aby bramy spełniały swoje zadanie i w pełni zachowywały swoje właściwości, niezbędny jest ich właściwy montaż. Trzeba go powierzyć wykwalifikowanym osobom z dużym doświadczeniem i znajomością nowości technicznych.
Brama Prime
Firma WIŚNIOWSKI wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rosnącej grupie świadomych ekologicznie klientów, którzy przywiązują wagę do oszczędności energii. W ofercie marki WIŚNIOWSKI dwa modele UniTherm i PRIME wybijają się na pierwszy plan zarówno pod względem jakości, jak i bezkonkurencyjnej izolacji termicznej. W budownictwie pasywnym zwrócenie szczególnej uwagi na newralgiczne miejsca utraty ciepła, jak drzwi i bramy garażowe, ma niebagatelne znaczenie dla większej oszczędności energii, o czym pamiętali projektanci, dbając o każdy detal wykończenia obu modeli.
Brama UniTherm
Tym, co łączy bramy segmentowe UniTherm i PRIME, jest panel INNOVO o grubości 60 mm oraz system uszczelnień, który czyni z nich najbardziej energooszczędne modele dostępne na polskim rynku. Wybór 26 rodzajów oklein oraz bogata paleta kolorów w technologii malowania strukturalnego RAL pozwoli nawet najbardziej wymagającym klientom na zaprojektowanie bramy idealnie dopasowanej do ich potrzeb i gustów.
Zobacz też: Bramy do zadań specjalnych
W ciągu kilku lat budownictwo energooszczędne ma być powszechne, dlatego warto zastanowić się nad zminimalizowaniem strat cieplnych. Z pomocą może przyjść nam Ryś - program termomodernizacji domów jednorodzinnych, który realizowany jest przez NFOŚiGW przy wsparciu Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Energii. Program Ryś ma przyczynić się do oszczędności i lepszego użytkowania energii oraz do poprawy jakości powietrza.