Trwa ładowanie...
d3qcbza

Suszarki na pranie – do domu i ogrodu

W zależności od tego, ile prania robisz, możesz wybrać odpowiednią suszarkę dostosowaną do swoich potrzeb. Pionowa, rozkładana, na sufit czy na balkon – każda świetnie się sprawdzi. Jaki model wybrać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Suszarka na pranie to przydatne akcesorium w każdym domu
Suszarka na pranie to przydatne akcesorium w każdym domu (Shutterstock.com)
d3qcbza

Suszarka na pranie – do domu

Standardowa stojąca suszarka na pranie składa się z podstawy i rozkładanych skrzydeł. Jest to najbardziej powszechny typ, który pasuje do większości pomieszczeń. Wadą takiej suszarki jest jednak jest to, że po rozłożeniu skrzydeł zajmuje jeszcze więcej miejsca, dlatego jeśli nie możemy jej nigdzie umieścić w swobodny sposób, możemy kupić model bez skrzydeł. Suszarka bez skrzydeł ma oczywiście mniejsze rozmiary, co jednak bardzo ogranicza możliwości i sprawdzi się przy niewielkich praniach dla jednej, ewentualnie dwóch osób.

Innym rodzajem jest suszarka pionowa, która będzie świetnym rozwiązaniem do niewielkich, ale wysokich pomieszczeń. Jest wąska, ale dość wysoka i może nam dać ok. 50 metrów powierzchni efektywnej, co pozwoli na rozwieszenie pościeli, ręczników i wielu ubrań za jednym razem. Suszarka pionowa składa się z kilku segmentów ze stosunkowo krótkimi prętami, więc umożliwia segregację różnych ubrań i bielizny. Segmenty te można składać, co pozwoli na komfortowe zawieszenie np. długich spodni. Idealnie sprawdzi się w domach, w których mieszka duża rodzina.

d3qcbza

Suszarki ścienne są wygodnym rozwiązaniem występującym w różnych wariantach i rozmiarach. Niektóre są rozkładane, a inne mają kasetę, z której wysuwa się linkii do wieszania ubrań. Podobne do nich są suszarki sufitowe, które zajmują niewiele miejsca i są polecane do małych mieszkań bez balkonu. Są też stosunkowo proste w montażu i wygodne w obsłudze. Pośrednim rozwiązaniem jest suszarka wannowa, którą montuje się na krawędzi wanny i opiera na ścianie, jednak jej pojemność jest niewielka, dlatego będzie dobra do jednoosobowych gospodarstw domowych. Dobrym wyborem będzie także suszarka montowana na kaloryferze.

Shutterstock.com

Suszarka na pranie – do ogrodu i na balkon

Niektóre suszarki montuje się także na zewnątrz, co będzie dobrym wyborem dla osób preferujących suszenie ubrań na słońcu i na świeżym powietrzu. Jeśli mieszkasz w bloku, ale masz balkon, możesz wybrać suszarkę na stałe montowaną na poręczy. Warto jednak pamiętać, że taka suszarka powinna być odporna na rdzę, gdyż może szybko się zniszczyć pod wpływem deszczu i śniegu. Innym rozwiązaniem będą suszarki montowane na parapecie lub na ramie okna.

Jeśli masz ogród albo działkę, możesz zdecydować się na suszarkę ogrodową, która konstrukcją przypomina parasol i zapewnia bardzo dużą powierzchnię użytkową. Takie modele zwykle mają regulowaną wysokość, można je złożyć i schować na zimę albo zabetonować.

d3qcbza

Podziel się opinią

Share

d3qcbza

d3qcbza