Trwa ładowanie...
da8iaxj

Jak doczyścić uparty brud w słoikach? Brzydki zapach zniknie

Mycie niektórych naczyń może przysporzyć wiele trudności. Szczególnie męczące jest czyszczenie słoików, ponieważ nie jesteśmy w stanie usunąć resztek jedzenia ani pozostawionego na dnie osadu. Na szczęście jest na to sposób – prosty i ekologiczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypróbuj banalne sposoby na brzydki zapach ze słoików
Wypróbuj banalne sposoby na brzydki zapach ze słoików (Unsplash)
da8iaxj

Chcąc usunąć brud ze słoików, możemy wyposażyć się w specjalne szczotki, długie i wąskie. Docierają one do miejsc, których nie jesteśmy w stanie wyczyścić za pomocą zwykłej gąbki. Mało kto wie, że istnieje tańszy i prostszy sposób, dzięki któremu można pozbyć się zanieczyszczeń. Wystarczy, że zachowamy skorupki po 2-3 jajkach.

Jak usunąć brud za pomocą skorupek?

da8iaxj

Śniadanie które składa się z jajek jest nie tylko sycące, ale i niskokaloryczne. Warto zatem wcielić ten produkt do naszej diety. A co zrobić ze skorupkami? Zamiast wyrzucać je do kosza, można je pokruszyć i wyspać do brudnego słoika. Potem trzeba do połowy napełnić go wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń i zakręcić.

Efekt tego zabiegu jest zaskakujący. W trakcie potrząsania skorupki jaj skutecznie usuwają resztki brudu, które przywarły do dna. Gdy naczynie jest czyste, należy wylać z niego całą zawartość. Ostatnim krokiem jest wypłukanie słoika pod bieżącą wodą.

   iStock.com

Brzydki zapach zniknie, gdy…

Nawet, gdy uda się wyczyścić słoik, czasem bije z niego charakterystyczny zapach stęchlizny. Można go zlikwidować, stosując mieszankę sody z octem. Wystarczy, że do środka naczynia wsypiesz odrobinę sody i zalejesz ją octem. Kiedy wytworzona piana opadnie, zakręć słoik i wstrząśnij nim tak, aby papka dotarła w każdy zakamarek. Następnie umyj słoik pod ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Po takiej kąpieli nie powinno być czuć brzydkiego zapachu.

Inną metodą jest zastosowanie węgla – ma nie tylko cudowne właściwości oczyszczające i detoksykujące, ale też świetnie pochłania zapachy. Wystarczy, że zamoczysz słoik w ciepłej wodzie z dodatkiem roztartych na pył 2-3 tabletek węgla aktywnego i tak pozostawisz na noc. W tym czasie węgiel zrobi swoje, a ty będziesz mogła ponownie wykorzystać go na swoje przetwory.

   pexels
da8iaxj

Podziel się opinią

Share

da8iaxj

da8iaxj