Trwa ładowanie...
d2sazck

Jak doczyścić uparty brud w słoikach? Brzydki zapach zniknie

Mycie niektórych naczyń może przysporzyć wiele trudności. Szczególnie męczące jest czyszczenie słoików, ponieważ nie jesteśmy w stanie usunąć resztek jedzenia ani pozostawionego na dnie osadu. Na szczęście jest na to sposób – prosty i ekologiczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Wypróbuj banalne sposoby na brzydki zapach ze słoików
Wypróbuj banalne sposoby na brzydki zapach ze słoików (Unsplash)
d2sazck

Chcąc usunąć brud ze słoików, możemy wyposażyć się w specjalne szczotki, długie i wąskie. Docierają one do miejsc, których nie jesteśmy w stanie wyczyścić za pomocą zwykłej gąbki. Mało kto wie, że istnieje tańszy i prostszy sposób, dzięki któremu można pozbyć się zanieczyszczeń. Wystarczy, że zachowamy skorupki po 2-3 jajkach.

Jak usunąć brud za pomocą skorupek?

Śniadanie które składa się z jajek jest nie tylko sycące, ale i niskokaloryczne. Warto zatem wcielić ten produkt do naszej diety. A co zrobić ze skorupkami? Zamiast wyrzucać je do kosza, można je pokruszyć i wyspać do brudnego słoika. Potem trzeba do połowy napełnić go wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń i zakręcić.

d2sazck

Efekt tego zabiegu jest zaskakujący. W trakcie potrząsania skorupki jaj skutecznie usuwają resztki brudu, które przywarły do dna. Gdy naczynie jest czyste, należy wylać z niego całą zawartość. Ostatnim krokiem jest wypłukanie słoika pod bieżącą wodą.

   iStock.com
(iStock.com)

Brzydki zapach zniknie, gdy…

Nawet, gdy uda się wyczyścić słoik, czasem bije z niego charakterystyczny zapach stęchlizny. Można go zlikwidować, stosując mieszankę sody z octem. Wystarczy, że do środka naczynia wsypiesz odrobinę sody i zalejesz ją octem. Kiedy wytworzona piana opadnie, zakręć słoik i wstrząśnij nim tak, aby papka dotarła w każdy zakamarek. Następnie umyj słoik pod ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Po takiej kąpieli nie powinno być czuć brzydkiego zapachu.

Inną metodą jest zastosowanie węgla – ma nie tylko cudowne właściwości oczyszczające i detoksykujące, ale też świetnie pochłania zapachy. Wystarczy, że zamoczysz słoik w ciepłej wodzie z dodatkiem roztartych na pył 2-3 tabletek węgla aktywnego i tak pozostawisz na noc. W tym czasie węgiel zrobi swoje, a ty będziesz mogła ponownie wykorzystać go na swoje przetwory.

   pexels
(pexels)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2sazck

Podziel się opinią

Share
d2sazck
d2sazck