Trwa ładowanie...
ycipk-gzbbq8

Jak doczyścić uparty brud w słoikach? Brzydki zapach zniknie

Mycie niektórych naczyń może przysporzyć wiele trudności. Szczególnie męczące jest czyszczenie słoików, ponieważ nie jesteśmy w stanie usunąć resztek jedzenia ani pozostawionego na dnie osadu. Na szczęście jest na to sposób – prosty i ekologiczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypróbuj banalne sposoby na brzydki zapach ze słoików
Wypróbuj banalne sposoby na brzydki zapach ze słoików (Unsplash)
ycipk-gzbbq8

Chcąc usunąć brud ze słoików, możemy wyposażyć się w specjalne szczotki, długie i wąskie. Docierają one do miejsc, których nie jesteśmy w stanie wyczyścić za pomocą zwykłej gąbki. Mało kto wie, że istnieje tańszy i prostszy sposób, dzięki któremu można pozbyć się zanieczyszczeń. Wystarczy, że zachowamy skorupki po 2-3 jajkach.

Jak usunąć brud za pomocą skorupek?

ycipk-gzbbq8

Śniadanie które składa się z jajek jest nie tylko sycące, ale i niskokaloryczne. Warto zatem wcielić ten produkt do naszej diety. A co zrobić ze skorupkami? Zamiast wyrzucać je do kosza, można je pokruszyć i wyspać do brudnego słoika. Potem trzeba do połowy napełnić go wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń i zakręcić.

Efekt tego zabiegu jest zaskakujący. W trakcie potrząsania skorupki jaj skutecznie usuwają resztki brudu, które przywarły do dna. Gdy naczynie jest czyste, należy wylać z niego całą zawartość. Ostatnim krokiem jest wypłukanie słoika pod bieżącą wodą.

iStock.com
Podziel się
ycipk-gzbbq8

Brzydki zapach zniknie, gdy…

Nawet, gdy uda się wyczyścić słoik, czasem bije z niego charakterystyczny zapach stęchlizny. Można go zlikwidować, stosując mieszankę sody z octem. Wystarczy, że do środka naczynia wsypiesz odrobinę sody i zalejesz ją octem. Kiedy wytworzona piana opadnie, zakręć słoik i wstrząśnij nim tak, aby papka dotarła w każdy zakamarek. Następnie umyj słoik pod ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Po takiej kąpieli nie powinno być czuć brzydkiego zapachu.

ycipk-gzbbq8

Inną metodą jest zastosowanie węgla – ma nie tylko cudowne właściwości oczyszczające i detoksykujące, ale też świetnie pochłania zapachy. Wystarczy, że zamoczysz słoik w ciepłej wodzie z dodatkiem roztartych na pył 2-3 tabletek węgla aktywnego i tak pozostawisz na noc. W tym czasie węgiel zrobi swoje, a ty będziesz mogła ponownie wykorzystać go na swoje przetwory.

pexels
Podziel się
ycipk-gzbbq8
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-gzbbq8

ycipk-gzbbq8
ycipk-gzbbq8