Rachunki za ciepło – niższe i pod kontrolą. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem

Za koszt ogrzewania w dużym stopniu odpowiada układ sterowania instalacją grzewczą. To on utrzymuje bowiem optymalną temperaturę w domu, nie dopuszczając do jego przegrzania lub wychłodzenia. System sterowania ogrzewaniem SALUS iT600 pozwala na regulację temperatury w każdym pomieszczeniu indywidualnie i tym samym na zaoszczędzenie do 35 proc. kosztów ogrzewania! Co więcej, można z niego korzystać przez internet dzięki aplikacji Smart Home.

Rachunki za ciepło – niższe i pod kontrolą. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem
Źródło zdjęć: © Salus

02.11.2016 09:34

Za koszt ogrzewania w dużym stopniu odpowiada układ sterowania instalacją grzewczą. To on utrzymuje bowiem optymalną temperaturę w domu, nie dopuszczając do jego przegrzania lub wychłodzenia. System sterowania ogrzewaniem SALUS iT600 pozwala na regulację temperatury w każdym pomieszczeniu indywidualnie i tym samym na zaoszczędzenie do 35 proc. kosztów ogrzewania! Co więcej, można z niego korzystać przez internet dzięki aplikacji Smart Home.

To, jak korzysta się z instalacji grzewczej, ma największy wpływ na wysokość naszych rachunków. Inteligentna automatyzacja zapewnia najbardziej efektywne i ekologiczne zarządzanie ciepłem. Dzięki specjalnym czujnikom ogrzewanie może być na przykład samoczynnie wyłączane na czas otwarcia okna i wietrzenia pomieszczenia. W przypadku nieobecności użytkowników system może z kolei odpowiednio obniżyć temperaturę w domu, a przed ich powrotem doprowadzić ją do optymalnego poziomu. Rozwiązania tego typu to nie tylko komfort na co dzień, lecz także niemałe oszczędności wynikające z racjonalnego gospodarowania energią. Takie i inne korzyści oferuje system iT600 firmy SALUS Controls.

Indywidualne potrzeby

System iT600 SALUS pozwala łączyć kontrolę nad ogrzewaniem tradycyjnym (grzejnikowym) i podłogowym – osobno i w wersji mieszanej. Regulatory zostały bowiem zaprogramowane zarówno do współpracy z bezprzewodowymi głowicami kaloryferów, jak i siłownikami instalacji znajdującej się pod posadzką. Z systemów automatyzacji ogrzewania można korzystać zarówno za pomocą regulatorów dostępnych w domu, jak i zdalnie za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W przypadku systemu iT600 na szczególna uwagę zasługuje właśnie internetowa wersja obsługi systemu.

Inteligentne powiązania

System Salus iT600 składa się z regulatorów i urządzeń wykonawczych pozwalających na regulację temperatury poprzez uruchamianie źródeł ciepła lub chłodu. Do tego dochodzą jeszcze czujniki otwarcia okien lub drzwi czy inteligentne wtyczki (Smart Plug) dające użytkownikom możliwość sterowania dodatkowymi urządzeniami wpiętymi do gniazdka (np. telewizor, oświetlenie). Kluczowym elementem systemu iT600 SALUS z aplikacją Smart Home jest bramka Gateway UGE600, która komunikuje ze sobą wszystkie urządzenia znajdujące się w budynku. Użytkownik ma ponadto duży wybór pomiędzy wariantami regulatorów – od najprostszych, służących wyłącznie bieżącemu sterowaniu temperaturą, po bardziej skomplikowane z opcją programowania tygodniowego czy możliwością ustawienia harmonogramów czasowych i obsługi kilku stref grzewczych, np. poszczególnych pomieszczeń na parterze czy na poddaszu. Do jednej bramki UGE600 można podłączyć aż do 100 urządzeń. SALUS iT600 oparty jest na sieci ZigBee, dzięki której system ten charakteryzuje
niewielki pobór energii, niezawodny transfer danych i wysoki poziom bezpieczeństwa transmisji. Dodatkowo każde urządzenie napięciowe jest wzmacniaczem sieciowym – repeaterem.

Bezprzewodowa komunikacja w iT600 odbywa się dwukierunkowo - sygnał jest nie tylko wysyłany do odbiornika, ale dodatkowo odbiornik wysyła sygnał potwierdzenia jego odebrania. Tym samym informuje o swoim stanie. Dzięki temu można stwierdzić, czy urządzenie faktycznie zostało włączone.

iT600 SALUS to innowacyjne rozwiązanie, dające możliwość kompleksowego zarządzania regulatorami w domu, i to z dowolnego miejsca na świecie, za pomocą bezpłatnej aplikacji Smart Home, dostępnej dla systemów Android oraz IOS. Można ją ściągnąć w języku polskim na urządzenia mobilne z Google Play czy App Store. Swą funkcjonalność zawdzięcza ona zastosowaniu reguł OneTouch™, pozwalających na spersonalizowanie zarządzania. Dzięki temu można sterować nie tylko wybranym urządzeniem, lecz także kilkoma jednocześnie, a nawet tworzyć między nimi zależności. Na przykład aktywowanie sensora drzwi może spowodować podwyższenie temperatury na wybranych regulatorach, z kolei wskaźnik świadczący o obniżeniu temperatury na wybranym regulatorze może uruchomić Smart Plug i grzejnik elektryczny. Obsługa aplikacji SALUS Smart Home jest przy tym bardzo intuicyjna. Dzięki obrazkowemu menu dobrze radzą sobie z nią zarówno najmłodsi użytkownicy, jak i seniorzy.

Komfort na miarę czasów

Bezprzewodowy system ogrzewania iT600 SALUS wpisuje się w ideę domu inteligentnego, będącą wyrazem zapotrzebowania współczesnych konsumentów na zapewnienie sobie wygody na co dzień, a także ich troski o środowisko naturalne. Co więcej, jego instalacja nie wymaga remontu. Zasilany bateryjnie sterownik można umieścić w wybranym miejscu i równie łatwo zmienić jego położenie w dowolnym momencie. Nowością w iT600 SALUS są powiadomienia mailowe i esemesowe, informujące o ważnych działaniach w systemie i zapewniające użytkownikom ciągłą kontrolę nad poprawnym funkcjonowaniem instalacji.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)