Trwa ładowanie...

Mycie okien nigdy nie było tak łatwe. Z tymi gadżetami to przyjemność

Wraz z nadejściem pierwszych oznak wiosny przychodzą pierwsze myśli o wiosennych porządkach. Jednym z obowiązkowych punktów jest oczywiście mycie okien. Wielu osobom kojarzy się to z karkołomną operacją, zwłaszcza jeśli w domu lub mieszkaniu jest ich sporo, lub są w trudno dostępnych miejscach. Na szczęście są rozwiązania, które ułatwią wam życie.

Myjka do okien ułatwia i przyspiesza pracęMyjka do okien ułatwia i przyspiesza pracęŹródło: Adobe Stock
d1vk44z
d1vk44z

Mycie okien zdecydowanie nie kojarzy nam się z przyjemnością, a czasami może być po prostu niebezpieczne. Dlatego warto wspomóc się gadżetami, które sprawią, że okna będą czyste bez większego wysiłku. Szyby będą lśniące, wolne od smug i zabrudzeń. Być może nawet dojdziesz do wniosku, że możesz je myć częściej. O jakich gadżetach mowa? W zależności od budżetu możesz postawić na elektryczną myjkę lub robota do mycia okien, który działa podobnie jak robot sprzątający.

Myjka do okien – pożegnanie z wiaderkiem

Jakie przedmioty kojarzą nam się z myciem okien? Oczywiście wiaderko, szmatka i ściągacz do wody. Te trzy rzeczy można zastąpić jednym urządzeniem, a mowa o myjce do okien. Do wyboru masz dwa rodzaje urządzeń – myjki zasysające oraz parowe. W tym pierwszym przypadku konieczne jest zastosowanie detergentu, który jest później zasysany wraz z brudem. Z kolei myjka parowa działa jak mop parowy i nie musisz stosować środków chemicznych. Zanieczyszczenia są rozpuszczane pod wpływem gorącej pary, która dociera nawet do najdrobniejszych szczelin. To wszystko przy pomocy jednego urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Na pierwszym miejscu jest oczywiście moc. Im jest ona wyższa, tym większe będzie ciśnienie pary lub moc zasysania. Kolejna kwestia to rodzaj zasilania i tu możesz wybrać myjki zasilane z gniazdka elektrycznego lub bezprzewodowe. Jeśli postawisz na zasilanie akumulatorowe, to oczywiście zwróć uwagę na czas pracy. Przy myjkach parowych ważne jest też ciśnienie i tu zwykle wystarczy wartość z przedziału 2-3 barów. Myjki parowe różnią się również czasem nagrzewania wody. W przypadku obu typów urządzeń liczy się także pojemność zbiornika na wodę, a przy myjkach zasysających dodatkowo pojemność zbiornika na nieczystości. Warto także zwrócić uwagę na szerokość ssawki.

Robot do mycia okien

To urządzenie działa jak robot sprzątający. Wystarczy przymocować go do szyby za pomocą podstawek, włączyć i po chwili można się cieszyć czystymi szybami bez wysiłku. Jeśli jednak lubisz mieć wszystko pod kontrolą, to wiele modeli robotów do mycia okien ma funkcję ręcznego czyszczenia. Wtedy możesz sterować urządzeniem z poziomu aplikacji w smartfonie. Roboty do mycia okien różnią się czasem ładowania, czasem pracy, wydajnością podawaną w m kw. oraz funkcjonalnością. Robot może też służyć do mycia luster, szklanych ścian i balustrad.

Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Robot do mycia okien nie należy do tanich gadżetów, więc z pewnością zastanawiasz się, czy jego użytkowanie jest bezpieczne. W końcu upadek z wysokości oznaczałby konieczność zakupu nowego urządzenia. Producenci stosują zabezpieczenia w postaci linki zabezpieczającej, którą możesz przywiązać np. do klamki okna lub kaloryfera i w razie wypadku robot po prostu na niej zawiśnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vk44z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1vk44z