Trwa ładowanie...
dk7eudm

Zamiast farby i tapety – ścienne panele 3D

Ścienne panele 3D tworzą nowoczesne i niebanalne wykończenie wnętrz. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, którym znudziło się standardowe malowanie czy tapetowanie ścian. Czym są ścienne panele 3D i co warto o nich wiedzieć?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Panele ścienne można dostosować do niemal każdego stylu dekoracji
Panele ścienne można dostosować do niemal każdego stylu dekoracji (Shutterstock.com)
dk7eudm

Czym są ścienne panele 3D?

Ścienne panele 3D to zwykle cienkie i lekkie płyty, mające wypukły motyw dekoracyjny o różnych formach, które przechodzą jedna w drugą i tworzą dzięki temu regularny wzór. Płyty te wykonuje się zwykle z gipsu, ale można też znaleźć modele z prasowanych włókien palmowo-kokosowych oraz z tworzywa sztucznego. Panele mogą mieć kształt kwadratu lub większego prostokąta. Zwykle są dostępne w jasnych barwach, np. bielach i beżach, i można je malować na dowolne kolory. Na rynku znajdziemy również egzemplarze barwne, które nie potrzebują dodatkowego farbowania. Rozwiązaniem wartym uwagi są również fototapety winylowe na flizelinie.

dk7eudm

Gdzie można położyć ścienne panele 3D?

Panele 3D są przyjazne dla środowiska, trwałe oraz odporne na uszkodzenia, jednak można je nakładać tylko na równe, gładkie ściany wewnątrz pomieszczeń. Nie zaleca się ich stosowania w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, np. w łazience, ponieważ pod nimi może się osadzać pleśń. Jednak jeśli już się na to decydujemy, powinniśmy je zaimpregnować i ułożyć na tej ścianie, która nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą. Panele można ułożyć samodzielnie bez problemu, zarówno w pionie, jak i w poziomie, jednak zawsze zgodnie z zaleceniami producenta. Nie musimy się obawiać o to, że zasłonią gniazdka czy uchwyty, ponieważ można je nacinać albo przewiercać.

dk7eudm

Panele świetnie dekorują salony, sypialnie, a nawet pokoje dziecięce i można je dostosować do każdego stylu. Wszystko zależy od wzoru. Nowoczesne desenie z pomysłem, np. w kształcie puzzli, będą dobrym rozwiązaniem np. do minimalistycznej sypialni czy pokoju nastolatka. Modele w kształcie kwiatów, np. róż, świetnie nadadzą się do salonu w stylu klasycznym lub glamour, a modele imitujące np. cegłę są dobrym wyborem do ciepłych, rustykalnych wnętrz. Bardzo modne są również uniwersalne, poziome fale.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dk7eudm

dk7eudm
dk7eudm