Trwa ładowanie...
d2w3upz
Jak powiększyć mały przedpokój?

Jak powiększyć mały przedpokój?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2w3upz

By wizualnie powiększyć mały i wąski przedpokój, trzeba umiejętnie dobrać materiały wykończeniowe i zastosować odpowiednie oświetlenie. Doskonale sprawdzą się również zabudowane szafy w jasnych kolorach, duże lustra oraz fototapety ze zdjęciami potęgującymi wrażenie głębi i przestronności.

Zdaniem architektów wnętrz, aranżując przedpokój, warto postawić na styl minimalistyczny i zrezygnować z dużej liczby mebli oraz dodatków. Najlepiej, by pomieszczenie było urządzone w konwencji zbliżonej do salonu.

d2w3upz

– Przedpokoje są połączone ze strefa dzienną, w której spędzamy najwięcej czasu, dlatego też aranżacyjnie te pomieszczenia powinny być ze sobą powiązane – mówi Katarzyna Kowalewska, właścicielka firmy TK Architekci.

Zobacz koniecznie: Rewolucja na budowie domu. Wybudujesz szybciej i jeszcze zaoszczędzisz?

Jeśli przedpokój ma niewielki metraż i nie ma możliwości jego poszerzenia, choćby poprzez wyburzenie niepotrzebnej ściany, warto zastosować techniczne chwyty, dzięki którym można wizualnie powiększyć tę przestrzeń i przełamać wrażenie ciasnoty. Meble trzeba ograniczyć do minimum tak, by nie utrudniały przejścia i nie tworzyły optycznej barykady.

– Zazwyczaj przedpokoje są dosyć małe, więc trudne w aranżacji. Jeśli są to korytarze tuż przy wejściu, to często znajdują się w nich szafy na odzież wierzchnią czy buty. Jeżeli jest na to miejsce, warto więc zastosować zabudowy meblowe – radzi Katarzyna Kowalewska.

d2w3upz

To cię też zainteresuje: Najlepszy sposób na cichy, ciepły dom

Połyskujące meble w połączeniu z jasnym kolorem ścian wizualnie dodadzą pomieszczeniu co najmniej 3–4 metry. Z kolei na podłodze dla kontrastu można położyć płytki w ciemniejszym kolorze.

</script

d2w3upz

Podziel się opinią

Share

d2w3upz

d2w3upz
d2w3upz