Trwa ładowanie...
d4htt1o

Gadżet, który ułatwi zdrowe gotowanie. Przyda ci się częściej niż myślisz

Zajmuje niewiele miejsca i przyda się w trakcie codziennego gotowania. Blendery to ogromne ułatwienie, kiedy chcemy jeść szybko, ale zdrowo. Wybraliśmy modele na każdą kieszeń, więc z pewnością znajdziesz swój ideał, który pokochasz od pierwszego wejrzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Przepisy staną się łatwiejsze do wykonania, kiedy docenisz pomoc blendera
Przepisy staną się łatwiejsze do wykonania, kiedy docenisz pomoc blendera (iStock.com)
d4htt1o

O co tyle krzyku? - Odkrywamy tajemnicę blendera

Niewielki i niepozorny, często mijany przez nas w sklepach. Blender to proste urządzenie, którego głównym zadaniem jest zmienianie produktów stałych w mniej lub bardziej płynne. Za pomocą ostrzy rozdrabnia on zarówno warzywa, owoce, kruszy lód czy orzechy, pomagając nam w codziennym przygotowywaniu posiłków. Jeśli zależy ci na tym, by twój jadłospis był zbawienny dla organizmu i zapewniał ci zdrowie, blender pomoże ci w obróbce najlepszych produktów. Jedzenie ich przestanie być problematyczne i nudne, a pomysły na nowe potrawy będą co chwilę wpadały ci do głowy.

d4htt1o

Rozkładamy blender na części pierwsze

Urządzenie składa się z rączki, zazwyczaj wykonanej z plastiku, gdzie ukryty jest silnik blendera. Na rączce umiejscowione są silikonowe nakładki, które ułatwiają stabilne utrzymanie blendera w prawidłowej pozycji i dbają o to, by nie wypadł on z rąk, nawet podczas nastawienia sprzętu na najwyższą moc. Na część z silnikiem zakładane są przeróżne końcówki. Ich liczba i funkcje uzależnione są od kompletu, na który się zdecydowaliśmy.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Najpopularniejszą nakładką jest ta z nożami na końcu, która służy do rozdrabniania i siekania i jest ona zawsze w podstawowym wyposażeniu blenderów, nawet tych w niskich cenach. Im więcej końcówek i akcesoriów, tym wyższa cena. Przed zakupem warto się zastanowić, które z nich faktycznie będą przydatne, a nie jedynie będą się kurzyć na dnie kuchennej szuflady.

Zakup blendera - Na co warto zwrócić uwagę?

Blendery produkowane są przez wiele firm, które prześcigają się w sposobie przyciągnięcia klientów. Oczywiście niekiedy reklama sprzętu jest tak skuteczna, że nieco bezmyślnie dokonujemy zakupu. Ostatecznie nie zawsze wracamy do domu ze sprzętem, który będzie dobrym towarzyszem kulinarnych podróży. Zanim wybierzesz idealny blender, warto zwrócić uwagę na pewne kwestie, które świadczą o jego jakości i wytrzymałości. Przede wszystkim zastanów się, do czego będziesz używać swojego sprzętu.

   Unsplash
(Unsplash)

Jeśli zamierzasz rozdrabniać bardzo twarde produkty, wybierz model o większej mocy. Jeśli z kolei zamierzasz używać go do obróbki miękkich produktów, możesz kupić taki, którego moc jest poniżej 400 W. Kupując blender, który ma ci posłużyć lata, zwróć uwagę na to, z czego wykonane są jego części. Najlepiej, gdy wybierzesz takie ze stali nierdzewnej, które z łatwością wymyjesz w zmywarce i użyjesz do blendowania każdego rodzaju produktów. Sprawdź także, czy wybrany model ma możliwość zmiany prędkości podczas pracy oraz czy posiada on funkcję turbo.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4htt1o

Podziel się opinią

Share
d4htt1o
d4htt1o