Trwa ładowanie...

Dopłaty do kredytu dla każdego

Share
Dopłaty do kredytu dla każdegoŹródło: Istockphoto
d3wll53

Dla młodych ludzi, którzy pragną się usamodzielnić, własne mieszkanie jest szczytem marzeń i chociaż jego zakup zwykle wiąże się z zaciągnięciem wysokiego kredytu hipotecznego, to trzeba o takie marzenia zawalczyć. Warto przyjrzeć się ofercie finansowej banków i deweloperów, można bowiem skorzystać z dopłat do kredytów, które umożliwiają oprócz zakupu mieszkania jego wykończenie, by od początku mieszkać komfortowo. Nie przeocz okazji i przyjrzyj się, jakie dopłaty do kredytów oferuje aktualnie Bank Gospodarstwa Krajowego i rynek deweloperski. Być może spełniasz kryteria, które pozwolą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

MdM, czyli zmodyfikowana wersja Rodziny na swoim

Mieszkanie dla Młodych to nowa wersja rządowego programu Rodzina na swoim, który zakończył się w grudniu 2012 roku. Warunkiem otrzymania dopłaty do kredytu hipotecznego w ramach Rodziny na swoim było zalegalizowanie związku. Tymczasem program MdM jest skierowany do młodych osób bez względu na stan cywilny. Ograniczeniem jest natomiast wiek – jego górna granica wynosi 35 lat. W przypadku małżeństw, które chcą ubiegać się o dofinansowanie, warunek ten dotyczy młodszego małżonka. Program dopłat MdM przewiduje jednorazową pomoc finansową w wysokości 10-15% wartości kredytu na pierwsze mieszkanie lub dom, które muszą pochodzić z rynku pierwotnego, przy czym określony jest metraż – maksymalnie 75 mkw. dla lokalu mieszkalnego i 100 mkw. dla domu jednorodzinnego. W ramach polityki prorodzinnej preferencyjne warunki i najwyższe
dofinansowania otrzymają rodziny z dziećmi. Parom i osobom samotnie wychowującym dzieci przysługuje dodatkowe 5% dopłaty od wartości kredytu, jeśli w ciągu pięciu lat od zawarcia umowy przyjdzie na świat trzecie lub kolejne dziecko. Szczegółowe informacje o programie Mieszkanie dla Młodych można znaleźć tutaj: http://www.bgk.com.pl/mieszkanie-dla-mlodych/informacje-o-programie-md-m

Alternatywne dopłaty dostępne na rynku

Każdy młody człowiek powinien mieć własny kąt, a każda rodzina powinna być na swoim, ale co jeśli nie spełniasz kryteriów kwalifikujących cię do rządowego programu lub wybrałeś mieszkanie niespełniające wymogów cenowych programu MdM – czy to oznacza, że nie należy ci się pomoc w finansowaniu mieszkania?

d3wll53

Warto zapoznać się z alternatywnymi rozwiązaniami, ponieważ oprócz rządowych programów dofinansowania możesz liczyć na wsparcie wiodących deweloperów w sektorze nieruchomości. Przykładem jest oferta dopłaty do kredytów hipotecznych, jaką przygotował Dom Development. W programie dofinansowań oferowanych przez tego dewelopera nie ma ograniczeń związanych z wiekiem, stanem cywilnym czy liczbą posiadanych dzieci, a kredytobiorcy mogą skorzystać ze wsparcia przez 3, 5 lub nawet 8 lat. O szczegółach dotyczących oferty mieszkaniowej oraz dopłat do kredytu hipotecznego przeczytasz na oficjalnej stronie: http://www.wroclaw.domdevelopment.com.pl/programdoplat/.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Eurostat, Polacy lubią mieszkać na swoim. Jesteśmy w czołówce krajów europejskich, jeśli chodzi o liczbę osób mieszkających w lokalach własnościowych - aż 80% Polaków mieszka w mieszkaniu, które należy do nich, a teraz, dzięki dofinansowaniom, więcej z nas może pozwolić sobie na zakup własnego M i przy okazji zaoszczędzić już na etapie wkładu własnego lub comiesięcznych rat. Jest zatem szansa na rozwój rynku nieruchomości, a co za tym idzie, na jeszcze większą konkurencyjność oferty mieszkaniowej deweloperów.

d3wll53
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wll53
d3wll53