Trwa ładowanie...

Wymieniamy AGD. Jak kupić jakościowe urządzenia i zaoszczędzić najwięcej pieniędzy?

Marzenie o pięknej i funkcjonalnej kuchni często marzeniem pozostaje, bo napotykamy przeszkodę w postaci ograniczonego budżetu. Szafki na wymiar, dodatki, akcesoria i to, co najpotrzebniejsze w kuchni, czyli AGD. Jak na nim zaoszczędzić?

Wymieniamy AGD. Jak kupić jakościowe urządzenia i zaoszczędzić najwięcej pieniędzy?Źródło: Fotolia, fot: Kadmy
d3me2g6
d3me2g6

Korzystaj z promocji, zamiast kupować drogi sprzęt

Ile powinien kosztować zestaw AGD, zawierający kuchenkę lub płytę z piekarnikiem, lodówkę i pralkę? Buszując po sklepach w poszukiwaniu tych wszystkich, niezbędnych urządzeń, często dochodzimy do wniosku, że cała inwestycja wyniesie nawet do 10 tys. zł. Tymczasem w korzystnej promocji możemy obniżyć koszt inwestycji i skomponować zestaw AGD w atrakcyjnej cenie. Mamy dwie możliwości: albo szukamy solidnego, ale taniego sprzętu w znanych nam sklepach i liczymy się z koniecznością zakupu każdej sztuki w innym sklepie, albo korzystamy z promocji w jednym miejscu na zakup drugiego urządzenia z korzystnym rabatem.

Aby zaoszczędzić na tym, co w kuchni i łazience najdroższe, czyli dużym AGD, warto przekalkulować potrzeby i dobrze poszukać. Nie zniechęcajmy się małym wyborem wśród tanich modeli potrzebnych nam urządzeń, bo często generowane przez nie zużycie energii elektrycznej oraz awaryjność mogą podnieść koszty inwestycji. Opłacalne będą pralki, lodówki, kuchenki, piekarniki i płyty w klasie energetycznej minimum A++ oraz produkty sprawdzonych marek.

Wybieraj energooszczędne i kompaktowe urządzenia

Kolejna forma oszczędność to wydajny sprzęt o niższej cenie. Przykładem mogą być pralki ładowane od góry, które w porównaniu do popularnych modeli ze wsadem od przodu są nawet o kilkaset złotych tańsze. Wybierają je chętnie posiadacze małych łazienek i kuchni, bo są nawet o kilkanaście centymetrów węższe od zwykłego modelu ładowanego od przodu, przez co można dzięki nim zaoszczędzić także trochę przestrzeni.

Modele pralek ładowanych od przodu także dostaniemy w mniej pakownej wersji, z maksymalnym wsadem do 6 kg. Są tańsze od dużych pralek. Choć ich pojemność jest niewielka, to świetnie wkomponują się pod blat w małej kuchni, jeśli w małej łazience zabraknie na nie miejsca.

Wybierz rozsądnie, a część pieniędzy zostanie w portfelu

Przed zakupem rozważmy bieżące potrzeby oraz, to, jakie jest prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych kilku lat ulegną one zmianie. Czy singiel potrzebuje lodówki w wersji side-by-side? Niekoniecznie. A może lodówka pod blatem wystarczy dla pary, której często nie ma w domu? Tak, pod warunkiem, że w planach nie ma powiększenia rodziny. Takie kompaktowe AGD sprawdzi się nie tylko jako sposób na oszczędność, ale też w małych mieszkaniach, na poddaszach i w aneksach kuchennych. Oszczędność nie jest wyłącznie kwestią braku pieniędzy, ale też gospodarności lub szczególnych potrzeb. Solidny i wydajny odkurzacz w promocji, także pozwoli nam zaoszczędizć nieco pieniędzy, które przeznaczymy na inny cel.

Mała kuchnia, duży problem – jakie AGD?

Perspektywa urządzenia własnej kuchni dla wielu osób jest przyjemnym marzeniem, do momentu, kiedy okazuje się, że brak nam pieniędzy lub miejsca, aby zmieścić wszystko to, co niezbędne. Jeśli duża pralka lub lodówka nie jest niezbędna, wybierz mniejszą, przyda się też węższa zmywarka, która zajmuje mniej miejsca, jest tańsza od standardowej, a jej pobór energii i wody jest porównywalny.

d3me2g6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3me2g6