Trwa ładowanie...

Żar z nieba - chłód na poddaszu

Żar z nieba - chłód na poddaszuŹródło: ROCKWOOL
d3codtj
d3codtj

Nieużytkowe poddasza powoli trafiają do lamusa. Urządzenie gabinetu, pokoju dla gości czy salonu wypoczynkowego w miejscu strychu, który do niedawna przypominał targ staroci? W ten sposób zyskujemy dodatkowe metry kwadratowe i cenną przestrzeń mieszkalną.

Takie rozwiązanie bywa jednak kłopotliwe – latem temperatura pod dachem potrafi przyprawić ozawrót głowy. Dlatego zanim przystąpimy do aranżowania, powinniśmy odpowiednio przygotować pomieszczenie.

Istnieją sposoby na to, by zapobiec skrajnym temperaturom na poddaszu.Kluczem do komfortu jest właściwa izolacja dachu. Ważne, by była poprawnie zamontowana i wykonana z dobrych jakościowo, sprawdzonych materiałów. Takie zabezpieczenie nie pozwoli nam marznąć zimą, a w lecie uniemożliwi przegrzewanie się pomieszczenia. Termoizolacja to inwestycja na lata.

Chłodno, cicho i bezpiecznie

Jaki rodzaj materiału izolacyjnego wybrać? W przypadku poddaszy, najbardziej praktyczna okazuje się wełna skalna: poza skuteczną ochroną przed skokami temperatur, posiada również dodatkowe zalety. Dach pokryty warstwą wełny skalnej jest dobrze wytłumiony. Materiał jest barierą akustyczną, likwidując tym samym wszelkie hałasy dochodzące z zewnątrz (np. odgłosy gradu czy deszczu uderzające o dachówkę).

– Warto także wspomnieć, że wełna skalna jest zaklasyfikowana do najwyższej klasy reakcji na ogień: A1. Oznacza to, że jest materiałem niepalnym, w przypadku pożaru nie powoduje więc rozprzestrzeniania się ognia ani niebezpieczeństwa powstawania trujących gazów – wyjaśnia Tomasz Kwiatkowski z firmy ROCKWOOL.

d3codtj

Odpowiednio przygotowane poddasze umożliwia zaaranżowanie w domu pokoju, na który wcześniej nie było miejsca. Nawet niewielki, ciekawie urządzony metraż świetnie sprawdzi się np. jako miejsce pracy, relaksu, pokój dziecka czy małą siłownię – zgodnie z potrzebami domowników. Jeśli właściwie zadbamy o komfort w pomieszczeniu, z tak zacisznego miejsca trudno będzie nas przegonić.

źródło: ROCKWOOL

dostarczył: netPR.pl

d3codtj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3codtj