Trwa ładowanie...
ycipk-2khjjh

Zaaranżuj strefę rozrywki. Domowe centrum multimedialne

Szafka RTV to nie tylko estetyczne, ale również praktyczne rozwiązanie, które pozwala na odpowiednie rozmieszczenie wszystkich niezbędnych komponentów. Dekoder, konsola do gier czy zestaw nagłośnienia, wszystko ma tu swoje miejsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kino domowe może być dyskretne i łatwe w montażu
Kino domowe może być dyskretne i łatwe w montażu (Shutterstock.com)
ycipk-2khjjh

Posiadacze dużych telewizorów i licznych akcesoriów muszą borykać się z problemami związanymi z nieestetycznie wyglądającą plątaniną kabli. Ich przeciągnięcie bądź ukrycie jest trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Jeśli dołożymy do tego problem z ustawieniem sprzętów, trudno będzie się ze wszystkim pomieścić.

Szafki w nowoczesnym bądź klasycznym stylu kosztują niewiele, a dodatkowo pozwolą na sprytne zaaranżowanie przestrzeni tak, by schować wszystkie kable i pomieścić dodatkowe komponenty do telewizora. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność.

ycipk-2khjjh

Dobrej jakości szafka RTV nie tylko zapewnia stabilną podstawę pod telewizor, ale również optymalne warunki do działania sprzętu. Dlatego warto zadbać o to, aby szuflady i półki były na tyle głębokie, żeby podłączony sprzęt nie przegrzewał się. Równie ważne jest to, czy szafka ma osobne otwory na kable. Dzięki temu możesz schować je za meblem, a następnie przeciągnąć listwą przypodłogową do gniazdka.

Wybierz szafkę dla siebie

Najtańsze modele wykonane są zwykle z lekkich tworzyw sztucznych, które mają nieco niższą wytrzymałość niż klasyczne drewno, ale nadrabiają to urozmaiconą gamą kolorów, nie tylko naturalnych odcieni brązu. Warto również zwrócić uwagę na modele wykonane częściowo ze szkła, które prezentują się elegancko i pozwalają wyeksponować część wnętrza, na przykład kolekcję płyt.

ycipk-2khjjh
Shutterstock.com
Podziel się

Wisząca szafka do wiszącego telewizora

Osoby, które preferują nowoczesne rozwiązania i chcą osiągnąć ciekawy efekt, mogą liczyć na wiszące szafki RTV. Ich cena nie odbiega zbytnio od standardowych modeli, a w połączeniu z wiszącym telewizorem daje interesujący efekt.

Wybór wiszącej szafki jest o tyle komfortowy, że nie musisz martwić się tym, jaką wysokość będzie miała po złożeniu. Pamiętaj, że aby komfort oglądania telewizji był jak największy, jej optymalna wysokość powinna wynosić około 50-60 cm. W ten sposób telewizor będzie znajdować się mniej więcej na wysokości linii oczu osób, które siedzą na sofie lub w fotelu.

ycipk-2khjjh

Szafka czy meblościanka?

Szafki RTV to idealne rozwiązanie we wnętrzach w stylu minimalistycznym. Doskonale prezentują się na pustej ścianie lub w towarzystwie delikatnych mebli. Są również naturalnym rozwiązaniem we wnętrzach, w których jest niewiele miejsca. Meblościanka to natomiast niezwykle praktyczne rozwiązanie dla osób, które potrzebują miejsca do przechowywania rozmaitych pamiątek, ozdób czy innych drobiazgów. Pamiętaj, że meblościanka zabudowuje telewizor prawie z każdej strony, tak więc lepiej dopasować ją do rozmiaru sprzętu.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2khjjh

ycipk-2khjjh
ycipk-2khjjh