Trwa ładowanie...

Z łazienki do pokoju kąpielowego

Z łazienki do pokoju kąpielowegoŹródło: shutterstock.com
ddw7enn
ddw7enn

Metamorfoza w stylu SPA

Wracasz do domu po długim dniu pracy. Chcesz zapomnieć o zebraniu, podsumowaniu kwartału, rozmowach z klientami, mailach, zakupach i innych obowiązkach. Kiedy już znajdziesz chwilę dla siebie chcesz poleżeć w wannie i zapomnieć o całym świecie zostając sam na sam z pozytywnymi emocjami...

To typowa stylistyka tekstów SPA, które odzwierciedlają marzenia większości z nas. Tymczasem, przeprowadzając mały remont, aranżując odpowiednio przestrzeń lub zmieniając jej wystrój możemy zamienić nawet niewielką łazienkę w nastrojowy i funkcjonalny pokój kąpielowy. Nie trzeba wcale rewolucji, ani kredytu - domowe SPA można urządzić za relatywnie małe pieniądze.

Łazienka a pokój kąpielowy

Różnica jest zasadnicza. Łazienkę kojarzymy z szybkim prysznicem i myciem zębów, natomiast pokój kąpielowy z kontemplację, przyjemnością i oczywiście większym metrażem. Trudno myśleć o pokoju kąpielowym z prawdziwego zdarzenia, gdy mamy do dyspozycji małe pomieszczenie, gdzie oprócz wanny/prysznica musi znaleźć się dość miejsca na pralkę. Rozważmy zatem dwie możliwości - komfortową, czyli wirtualne projektowanie pokoju kąpielowego oraz standardową, czyli przerobienie/aranżację istniejących wnętrz do naszych aktualnych potrzeb.

Projektowanie pokoju kąpielowego

W tym przypadku nasze możliwości ogranicza jedynie budżet i wyobraźnia. Jeśli nie oddajemy sprawy w ręce specjalisty należy pamiętać w pierwszej kolejności o odpowiednim usytuowaniu wanny/kabiny prysznicowej w optymalnym miejscu oraz o odpowiednim oświetleniu. W następnym kroku należy skupić się na designie - kolorze ścian, wzorach i fakturze glazury oraz dodatkach. O charakterze projektu zadecyduje nasz styl życia oraz indywidualne preferencje.

ddw7enn

Łazienka zmienia się w pokój kąpielowy

Gdy przerabiamy klasyczną łazienkę na pokój kąpielowy sytuacja wygląda nieco inaczej...

Prysznic, czy wanna?

Oczywiście wygodna wanna to podstawa relaksu. Co jednak w przypadku, gdy brakuje nią miejsca? Na rynku dostępne są małe wanny o rozmaitych kształtach, które można dopasować niemal do każdego wnętrza. Producenci proponują ponadto kabiny prysznicowe z siedziskami, które można potraktować jako wygodny kompromis. Co więcej warto wziąć pod uwagę wannę/kabinę prysznicową z funkcją hydromasażu lub jacuzzi. Konkurencja na rynku sprawiła, że modele z nieco wyższej półki nie przerażają już cenami.

Pralka? Do kuchni!

ddw7enn

Jeśli chcemy w naszej łazience zdobyć więcej przestrzeni na przyjemność i relaks należy wziąć pod uwagę "przeprowadzkę" pralki i innych urządzeń do kuchni. Zdobędziemy jednocześnie dodatkowy pretekst do kolejnych zmian w aranżacji wnętrz naszego mieszkania/domu.

Malowanie łazienki dobrymi emocjami

Nie trzeba wiele, aby odmienić "osobowość" wnętrza o 360°. Podstawową metodą jest przemalowanie łazienki na przyjemny kolor wywołujący pozytywne emocje. Dopełnieniem odpowiedniej kolorystyki jest dobór odpowiedniego (rozproszonego) oświetlenia budującego nastrojową atmosferę. Kropką nad "i" są naturalne akcenty w postaci elementów wykonanych z zaimpregnowanego drewna, np. dębu - z uwagi na jego walory estetyczne i wysoką odporność na wilgoć i temperaturę.

Ważne detale

Posiadanie nowoczesnej wanny z biczami wodnymi to jedynie połowa sukcesu. Pamiętajmy, że szczegóły decydują o efekcie końcowym. Zadbajmy o zamontowanie głośników w łazience (pamiętając o zasadach bezpieczeństwa), dobierzmy dodatki, które będą harmonizowały z designem podłogi i ścian.

Nie pozostaje nic innego niż życzyć przyjemnej kąpieli.

ddw7enn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddw7enn