Trwa ładowanie...

Wymarzony dom to czysty dom

Wracasz zmęczony po ciężkim dniu w pracy, marzysz o relaksie na kanapie, z dobrą książką i herbatą, ale pierwsze, co uderza cię od progu, to piętrzący się bałagan… Jak uniknąć takich sytuacji? Wystarczy wybrać niezawodnego kompana, który pomoże ci szybko uporać się ze sprzątaniem, a może nawet je pokochać!

Płatna współpraca zMedia Expert
 Źródło: materiały partnera
d2wa5j6
d2wa5j6

Nie ma nic bardziej relaksującego niż poczucie spokoju i harmonii, które płynie z przebywania w schludnym i uporządkowanym miejscu. Gdy naszych myśli nie rozpraszają ubrania rzucone niedbale na krzesła, brudne naczynia na stole czy sierść i kurz kłębiące się na podłodze, możemy w pełni rozkoszować się czytaniem książek, rozmową z bliskimi czy innymi rozrywkami. I choć każdy z nas ma w głowie inny obraz wymarzonego domu – od górskiej chatki poprzez nowoczesną willę w mieście aż po apartament z widokiem na morze – to te wszystkie wizje mają jeden mianownik. Jest nim czyste wnętrze.

Dlatego wyniki badań1 SW Research przeprowadzone w kwietniu br. na zlecenie cleangang nie powinny nikogo dziwić. Mieszkanie w czystym domu wpływa na naszą satysfakcję i psychiczny dobrostan. Aż 71,9 proc. Polaków, którzy mają w domach porządek, deklaruje, że są również zadowoleni z życia.

Jak wpasować się samemu w te statystyki? Bez wątpienia najlepszą ku temu drogą jest regularność, dzięki której nie będziemy musieli poświęcać wielu godzin na doprowadzenie domu do ładu – aż 67,2 proc. rodaków sprząta minimum dwa razy w tygodniu. Zwyczajnie łatwiej jest skłonić się do przykrego obowiązku, wiedząc, że zabierze on nam tylko kilka minut, a nie cały czas wolny. Pytanie brzmi… jak się samemu zmotywować?

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Dobra motywacja

Z pewnością pomoże nam zmiana własnego nastawienia. Oczywiście są wśród nas maniacy sprzątania, ale większość osób nie lubi tego robić, utożsamiając tę czynność ze żmudną koniecznością. Na szczęście istnieje kilka strategii, dzięki którym spojrzymy na sprzątanie inaczej.

d2wa5j6

Po pierwsze warto uświadomić sobie, że sprzątanie jako takie daje nam szereg korzyści. Mieszkanie w schludnym otoczeniu obniża poziom stresu, poprawia jakość snu i wpływa pozytywnie na koncentrację, co przekłada się na zwiększoną produktywność. Ten rytuał pomoże nam i wszystkim członkom rodziny.

Po drugie, by zachować regularność i wejść w nawyk, nie tylko ustalmy harmonogram swoich domowych obowiązków, ale przede wszystkim uatrakcyjnijmy je tak, byśmy mieli poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Możemy chociażby w trakcie zmywania czy odkurzania słuchać muzyki, audiobooków czy podcastów albo fundować sobie po każdym zadaniu ulubioną przekąskę.

Niebagatelne znaczenie dla naszej motywacji ma również sprzęt, z jakiego korzystamy. Trudno ekscytować się odkurzaniem, gdy musimy najpierw wyciągnąć z szafy urządzenie, przypiąć do niego rurę, wpiąć wtyczkę i potem jeszcze przepinać ją, chodząc po całym domu. Ale jeśli sięgniemy po nowoczesne odkurzacze, takie jak chociażby najnowsze modele Dreame z serii R dostępne w sieci sklepów Media Expert, to zapomnimy o jakimkolwiek dyskomforcie, a samo odkurzanie będzie szybkie i przyjemne.

Odkurzacze pionowe, dzięki którym pokochasz sprzątanie

Teoretycznie o regularne odkurzanie mogą zadbać odkurzacze automatyczne – wykonają pracę za nas, i to jeszcze w określonym przez nas harmonogramie. Niestety nie sprawdzają się w każdej sytuacji. Nie ma modeli, które wjechałyby po schodach. W małych mieszkaniach roboty sprzątające także nie zdają egzaminu, bo ich spore rozmiary nie współgrają z ograniczoną przestrzenią między meblami. Do tego czasem potrzebujemy odkurzyć na cito tylko fragment podłogi, a szybciej jest chwycić odkurzacz pionowy i zrobić to samodzielnie niż klikać w aplikacji i czekać, aż robot dojedzie we wskazane miejsce.

d2wa5j6

Marka Dreame ma w ofercie kilka godnych polecenia modeli dopasowanych do indywidualnych preferencji. Za nieco ponad 1000 zł możemy kupić Dreame R10, który poza przyzwoitą mocą ssania (20 000 Pa) ucieszy kilkoma rodzajami szczotek przydatnych do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni: wielofunkcyjną szczotką do podłóg, miniszczotką, która sprawdzi się do usuwania sierści z kanapy i dyszą szczelinową do usuwania brudu z trudno dostępnych miejsc. Dodatkowym atutem są wbudowane diody LED, dzięki którym zobaczymy kurz nawet na ciemnych powierzchniach. Czas pracy do 60 minut w zupełności wystarczy na posprzątanie dużego domu lub na kilka cykli w mniejszych mieszkaniach. To samo można powiedzieć o liczącym 0,6 l pojemności pojemniku na kurz, który wygodnie opróżnimy jednym przyciskiem i wypłuczemy pod wodą. Całość charakteryzuje biało-beżowy, nowoczesny design.

Niewiele więcej kosztuje usprawniony model odkurzacza – Dreame R10 Pro. Jest on o 200 g lżejszy, co z pewnością docenią panie. Choć z racji większego akumulatora ładuje się do pełna o pół godziny dłużej, to zwiększa tym samym czas swojej pracy o dobrych kilka minut. Na wyposażeniu znajdziemy ponadto dodatkową turboszczotkę do twardych podłóg – idealną do płytek czy paneli. Czarno-złote wykończenie powinno z kolei spodobać się miłośnikom ponadczasowej elegancji.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jeśli zależy nam na jeszcze większej funkcjonalności, możemy skusić się na flagowy model – Dreame R20, który już samym wyglądem nieco wyróżnia się od swoich poprzedników. Jego wykończenie jest szare i błyszczące, a nie matowe i jako jedyny ma także wyświetlacz na panelu odkurzacza, który pokaże nam ilość dostępnej energii. Za wyższą ceną idzie również większa moc – ten odkurzacz zasysa brud z siłą 27 000 Pa, więc nawet wysypana na podłogę ziemia nie będzie stanowić dla niego problemu. Dreame R20 cechuje także inteligentny system wykrywający brud, który automatycznie dostosowuje siłę ssania do poziomu zanieczyszczeń. Z racji lepszego silnika jest to najcięższy sprzęt z całej trójcy, ale nadal wygodny w użytkowaniu.

d2wa5j6

Dla jeszcze większego komfortu odkurzania do pokaźnego kompletu szczotek dołączono także elastyczny łącznik wyginający się pod kątem 90-stopni, dzięki któremu dostaniemy się do trudno dostępnych miejsc, np. za kanapą. Choć każdy z wymienionych odkurzaczy ma uchwyt ścienny, to tylko najwyższy z modeli może pełnić także rolę stacji dokującej.

Jak wynika z przytoczonego wcześniej raportu, to właśnie po odkurzacz Polacy sięgają najczęściej (76 proc.) ze wszystkich przyrządów do sprzątania. Warto więc postawić na sprzęt, który nas nie zawiedzie i szybko pomoże przywrócić czystość podłogom, kanapom i półkom w naszym domu.

Przypisy:

d2wa5j6
Płatna współpraca z Media Expert
d2wa5j6
d2wa5j6