Trwa ładowanie...

Wybieramy drzwi do salonu

Salon to wizytówka domu czy mieszkania, a także miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Zarezerwowane na słodkie lenistwo z ulubionym filmem czy książką, rodzinne zjazdy czy przyjacielskie spotkania. Dlatego drzwi do salonu należy wybrać z wyjątkową starannością – aby cieszyły oko i służyły na lata.

Share
Wybieramy drzwi do salonuŹródło: Natus DESIGN
d2qxel7
Salon to wizytówka domu czy mieszkania, a także miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Zarezerwowane na słodkie lenistwo z ulubionym filmem czy książką, rodzinne zjazdy czy przyjacielskie spotkania. Dlatego drzwi do salonu należy wybrać z wyjątkową starannością – aby cieszyły oko i służyły na lata.

Drzwi szklane

Szkło budzi wątpliwości i pytania: czy na pewno się nadaje do tak intensywnej eksploatacji, jakiej doświadczają codziennie drzwi? Oczywiście! Do produkcji drzwi wykorzystuje się specjalne szkło hartowane. – Jest ono siedmiokrotnie trwalsze niż tradycyjne szkło. Nawet w przypadku rozbicia rozpada się na cząstki o zaokrąglonych krawędziach. Dlatego można je bez obaw wybierać do salonu – wyjaśnia Adam Hucz z firmy Invado.

Zaletą drzwi szklanych jest też ich aranżacyjna „inność”. W ofercie są szyby przezroczyste lub satinato (to szkło matowe z efektem satyny - jedna z jego powierzchni jest lekko porowata i matowa, nieprzezroczysta). Masz więc możliwość całkowitego wydzielenia przestrzeni salonu i ukrycia go za drzwiami albo też symbolicznego oddzielenia – gdy zdecydujesz się na szybę przezroczystą. Pamiętaj, że oba rozwiązania dają możliwość dostarczenia do wnętrza dodatkowej dawki światła - zarówno sztucznego, jak i słonecznego. Szkło doskonale odbija światło, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Dodatkowo takie drzwi można zamówić z wybranym zdobieniem: grawerem lub sitodrukiem. Do wyboru są motywy kwiatowe, orientalne oraz geometryczne.

d2qxel7

Drzwi podwójne

To wyjątkowy rodzaj drzwi, który pozwala na szybkie powiększenie czy też pomniejszenie przestrzeni. Modele te sprawdzą się w dużym salonie. Jeśli zależy ci na wrażeniu przestrzeni, podwójne skrzydła na pewno w tym pomogą – otwarte pokażą wnętrze w całej okazałości. Kuchnia z salonem będzie wtedy stanowiła jedną spójną przestrzeń. Jeśli jednak okaże się, że wolisz ukryć ją przed wzrokiem gości, wystarczy zamknąć drzwi, aby oddzielić zaplecze kuchenne. Podobnie jak inne modele tradycyjnych drzwi można wybrać skrzydła z przeszkleniami w dowolnym kolorze.

Drzwi 5-elementowe

Jeśli wolisz zamontować pojedyncze drzwi, warto rozważyć zakup modułowych, zwanych inaczej 5-elementowymi czy ramowymi. Ich budowa nawiązuje do tradycji dawnych drzwi – ciężkich, masywnych, które idealnie nadają się do okazałego salonu. Co ważne, drzwi modułowe dają duże możliwości w zakresie wzornictwa – można w nich bowiem wprowadzić innowacyjne elementy dekoracyjne, jak lustra, panele dekoracyjne, wieszaki czy haczyki. Drzwi ramowe są wytrzymałe i stabilne, a bogaty wybór kolorów i przeszkleń pozwala bawić się aranżacją i dopasowywać je nie tylko do klasycznych wnętrz, ale także do nowoczesnych, postmodernistycznych przestrzeni.

Niezależnie od tego, jakie drzwi wybierzesz, pamiętaj, aby oprócz funkcji estetycznej zwrócić uwagę na aspekt funkcjonalny.

d2qxel7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qxel7
d2qxel7