Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
drzwi
02-01-2018 14:54

Wprowadzamy kolor do wnętrz

Choć biel ciągle utrzymuje się w czołówce wnętrzarskich trendów, coraz częściej towarzyszy jej kolor. Jak wprowadzić go do wnętrz, by nadać im charakter i styl?

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Wprowadzamy kolor do wnętrzŹródło: INVADO
d1knk9b
d1knk9b

Najprościej zacząć od dodatków. Poszewki na poduszki w wybranym kolorze, plakat, zasłony, lampka, to niskobudżetowe sposoby, by kolorem ożywić wnętrze. Gdy jednak tak zaakcentowane zmiany to za mało, możemy pójść krok dalej.

Drzwi w kolorze

Jeśli zatęskniliśmy za kolorem, a jesteśmy na etapie wymiany drzwi wewnętrznych, warto wziąć pod uwagę Destino Unico – drzwi, które kolorystycznie projektujemy sami, a które potrafią zaskakująco odmienić każdą aranżację. Opcji jest naprawdę dużo.
– Mamy do wyboru aż sześć kolorów przeszkleń: dwie różne czernie, kolor szary, fioletowy, pomarańczowy i wiśniowy, Oprócz tego, że wybieramy kolor szyb, możemy wybrać model w jednej z trzech rodzajów oklein: ryflowanej, eco – fornir i enduro oraz w jednym z aż osiemnastu kolorów oklein, m.in. białym, kolorze dąb szary, dąb śnieżny – czy wprost przeciwnie ciemnym hebanie – mówi Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi Invado.

Ściany

Zmiana koloru ścian to wbrew pozorom dość szybki i stosunkowo tani sposób na kolorystyczną metamorfozę. Nie trzeba przecież od razu malować całego domu. Wystarczy zmienić kolor tylko jednej ściany, a nawet jej fragmentu, co przy energicznym działaniu zajmie jedną, maksymalnie dwie godziny. Przy wyborze farb z próbnika pamiętajmy o zasadzie, by kupić odcień o dwa tony jaśniejszy, bo na ścianie i tak uzyskamy przyciemniony efekt. Zanim kolory, które spodobały nam się na sklepowym próbniku przeniesiemy do wnętrza, zwróćmy uwagę na oświetlenie. Tu działa zasada przeciwwagi. Przy ciepłym świetle wybierajmy odcienie o chłodnym zabarwieniu, w zimnym świetle lepiej sprawdzą się kolory o zabarwieniu ciepłym. W obu przypadkach dobrze będą wyglądały kolory neutralne. Im pokój jest ciemniejszy tym jaśniejsze kolory ścian i wyposażenia powinniśmy wybrać. Jasne kolory lepiej odbiją te nieliczne promienie słońca, które wpadną do środka, ale dzięki nim wnętrze stanie się wizualnie większe.

Zasada trzech kolorów

Aby uniknąć wrażenie aranżacyjnego chaosu, nie używajmy w jednym pomieszczeniu zbyt wielu kolorów. Wybierzmy maksymalnie trzy i zastosujmy je w proporcjach: 70-20-10 proc. Popularnym trikiem stosowanym przez dekoratorów wnętrz jest powtórzenie przewodniego koloru co najmniej trzy razy, a więc np.: w szybkach drzwi, na kawałku ściany i na poduszkach. Trzymanie się tych zasad sprawi, że nawet jeśli nie mamy smykałki do urządzania domu, nie popełnimy aranżacyjnej gafy.

Artykuł sponsorowany
d1knk9b

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1knk9b