Trwa ładowanie...
Materiał sponsorowany przez RTV EURO AGD

Wiosenne porządki. Jak szybko odkurzyć dywan?

Sprawny odkurzacz to nasz najlepszy sojusznik w walce z brudem i roztoczami. Dziś mamy do dyspozycji wiele autonomicznych urządzeń, ale klasyczne odkurzacze również mają się dobrze. Radzimy, odświeżyć dywan, aby znów wyglądał jak nowy.

 Źródło: Adobe Stock
d4im7ec
d4im7ec

Dywany należą do tekstyliów, które bardzo łatwo się brudzą i kurzą. Poza drobinkami pyłu we włosiu osiada także piasek z butów, nie mówiąc o okruchach jedzenia, psiej sierści czy kocim żwirku. Aby w domu było czysto, niezbędne jest regularne odkurzanie zarówno dywanów, jak i całej podłogi.

Odkurzanie i czyszczenie dywanu

Zwykłe odkurzanie to za mało. Od czasu do czasu trzeba dywany porządnie wyczyścić. Ważne jest jednak to, z jakiego materiału jest on zrobiony. Jak odkurzyć dywan z krótkim włosiem syntetycznym? Tu wystarczy szczotka od odkurzacza, np. z dodatkowymi włoskami. Dzięki temu usuniemy głębiej wdeptany brud. Nie ma obawy, że naruszymy strukturę dywanu nawet przy mocniejszym dociśnięciu szczotki. Ewentualne plamy można usunąć na mokro za pomocą wody i szmatki. Znacznie prościej jest jednak skorzystać z funkcji prania, którą mają niektóre odkurzacze. Aby usunąć sierść z dywanu najlepiej użyć specjalnej turbo-szczotki z obrotową rolką, która działa bardzo intensywnie.

Odkurzacz zwykły czy pionowy?

Decydując się na odkurzacz zwróćmy uwagę na moc silnika i ssania dostosowaną do wielkości pomieszczenia. Jeżeli mieszkamy w kawalerce, nie będzie nam potrzebny ogromny odkurzacz z funkcją prania. Różne rodzaje końcówek pozwalają na zbieranie włosów oraz sierści zwierząt. Trzeba też zastanowić się jak często będziemy opróżniali odkurzacz ze śmieci – w standardowych modelach brud gromadzi się w jednorazowych workach, które co jakiś czas trzeba wymieniać na nowe. W sklepach RTV EURO AGD znajdziemy też bezworkowe odkurzacze pionowe wyposażone w baterię. Dzięki nim można odkurzyć cały dom na jednym ładowaniu. Wiele modeli ma w zestawie elektro-szczotkę z podświetleniem LED, która potrafi dotrzeć do najbardziej ukrytych zabrudzeń.

d4im7ec

Nowoczesne roboty sprzątające

Wybór odpowiedniego odkurzacza powinien zależeć od naszych potrzeb. Przed zakupem sprzętu upewnijmy się czy będziemy z niego korzystali często, czy sporadycznie. Jeżeli na bieżąco dbamy o czystość, dobrym wyborem będzie robot sprzątający Xiaomi z funkcją mapowania przestrzeni. Wystarczy go zaprogramować, a włączy się o odpowiedniej godzinie. Inteligentny czujnik pilnuje, aby robot nie zderzał się z meblami i innymi rzeczami, które stanowią przeszkodę. Pozwoli to uniknąć potencjalnych uszkodzeń. Gdy robot pracuje, my możemy zająć się innymi rzeczami, np. poczytać książkę. Co ciekawe, robotem można sterować za pomocą smartfonu lub tabletu. Wystarczy tylko zainstalować odpowiednią aplikację. W ten sposób podłogi i dywany będą zawsze czyste, nawet gdy będziemy poza domem.

Materiał sponsorowany przez RTV EURO AGD
d4im7ec
d4im7ec